صلح واقعی فقط با ریشه‌کن‌کردن تمامی میهن‌فروشان طالبی و گلبدینی و داعشی میتواند در کشور ما حاکم شود!

سیلی غفار (تلویزیون پرتو؛ ۵ اسد ۱۴۰۰): «هیچ ملتی تا هنوز از راه سازش با ستم‌کاران و خاینان ملی به صلح و بهروزی نرسیده است. تاریخ کشورهای بی‌شماری، من‌جمله تاریخ وطن خود ما این را ثابت ساخته که تنها اعتراض و مبارزه مردمی زنگ شکست نابودی خاینان داخلی و خارجی‌اش را می‌تواند به صدا دربیاورد و بس! دیگر هیچ راهی نیست.


بزکشی‌های دوحه نه برای صلح و آرامش بلکه تقسیم قدرت است!

سیلی غفار ( تلویزیون cpi؛ ۳ اسد ۱۴۰۰): «واضح است که بزکشی‌ها زیر نام صلح بر سر افغانستان بی‌رمق و خونین، چه در دوحه و مسکو و یا هم ایران و ترکیه و پابوسی جنایتکاران از مقامات پاکستانی، همه بخاطر تقسیم قدرت است. تمام این خاینان ضمن این‌که زیر پای باداران‌شان می‌لولند و روی خون مردم شریف افغانستان پا می‌گذارند، تزرع‌کنان به صاحبان خارجی‌شان می‌گویند "لطفا، ما را فراموش نکنید، همان‌گونه که در گذشته بهترین نوکران سرسپرده‌ی‌تان بودیم، حالا هم هستیم".


معترضان حزب همبستگی: «من پشتون هزاره‌ام، انتقام خون هموطنانم را می‌گیرم!»

۲۱ ثور ۱۴۰۰ - ننگرهار: امروز اعضا و هوادارن حزب همبستکی در ننگرهار طی یک گرد‌همایی حمله وحشیانه بر کودکان مکتب سیدالشهدا دشت برچی را محکوم کردند. اشتراک‌کنندگان این گردهمایی که اکثریت آنان زن بودند با شعارهای «من پشتون هزاره‌ام، انتقام خون هموطنانم را می‌گیرم!» «خون هموطنان مظلوم خود را به طالبان وحشی نمی‌بخشیم!» «با همبستگی و مبارزه انتقام خون جوانان خود را می‌گیریم!» «معامله‌گری با خون و شرف مردم خیانت است!» «نفرین و مرگ به حکومت معامله‌گر غنی!» «طالب و داعش چوچه‌‎های امریکا اند!» «سرخمی به آی‌‎اس‎‌آی قباحت است!» نفرت و انزجار شان از دولت دست‌نشانده غنی و اربابان خارجی شان اظهار نمودند.


سیلی غفار: دولت اشغالگر امریکا نوکران طالبی‌اش را آزاد گذاشته تا جوی خون افغان‌های بی‌گناه را جاری سازند.


مظاهره‌کنندگان حزب همبستگی: در برابر قتل‌عام جوانان خود برخیزیم!

کابل - ۱۵ عقرب ۱۳۹۹: «حزب همبستگی افغانستان» طی تظاهراتی در برابر پوهنتون کابل حمله وحشیانه طالبان بر پوهنتون و کشتار فجیع جوانان در کورس آموزشی «کوثر دانش» را تقبیح نمودند. این تظاهرات با اشتراک بیش از ۲۰۰ تن از اعضا و هواداران حزب با شعار مرکزی «قاتلان اصلی محصلان معصوم پوشالیان ارگ‌نشین اند که انس حقانی و هزاران چاکر خونخوار آی‌اس‌آی را از بند رها کردند. توفان خشم مردم ما روزی این ‌همه قاتلان غدار را خواهد درید!»، در سمت دروازه جنوبی پوهنتون کابل راه‌اندازی گردید که در جریان برنامه تعدادی از محصلان پوهنتون نیز در جمع معترضان پیوستند.

برعلاوه، در دو پوستر دیگر که تصاویر جوانان شهید پوهنتون و کورس نامبرده دیده می‌شدند، شعارهایی نیز نوشته شده بودند: «این خون‌های معصوم هر وجدان را به مبارزه علیه توحش بنیادگرایی و حامیان خارجی شان فرا می‌خواند!» و «برخیزیم! برخیزیم! سکوت ما ننگ ماست!».


قاتلان اصلی محصلان پوهنتون کابل باج‌دهندگان دولتی به طالبان جانی اند!

سیلی غفار (برنامه «خط کابل»؛ تلویزیون خورشید؛ ۱۲ عقرب ۱۳۹۹): «عاملان اصلی خون‌های جاری‌شده‌ی امروز، صالح، عبدالله، غنی و دیگران اند. چرا که اینان انس حقانی، این قاتل مردم ما را رها کردند؛ اینان بیشتر از ۶ هزار طالب خونریز را رها کردند. اینان لکه‌های ننگ بسیاری در پیشانی دارند. امروز می‌بینیم که هر کدام طالب رهاشده دوباره تفنگ به دست گرفته و محصلان معصوم ما را در پوهنتون کابل و شاگردان معصوم ما را در کورس کوثر به قتل می‌رسانند. در هلمند، غور، پکتیا، تخار و فراه جوهای خون جاری اند. عامل اصلی این قتل و کشتار و خون و خونریزی در افغانستان کسانی اند که طالبان جانی را رها کرده و اکنون در دوحه به آن جانیان باج می‌دهند.»

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.


دولت اشغالگر امریکا به کمک خلیلزاد شیاد، طالبان جانی را بر ما حاکم می‌سازد

هموطنان عزیز و مادران درددیده!
همه ما و شما شاهد استیم که در این روزها بار دیگر بازی‌های ننگین در کشور ما جریان دارد. کفتاران طالبی با برادران تنظیمی و تکنوکرات‌های سرسپرده امریکا زیر نظر خلیلزاد در قطر گردهم آمده تا افغانستان ویران و بربادرفته را بین خود تقسم کنند. هرکدام در صدد است تا سهم بیشتری نصیب شان شود، و به‌مثل گذشته دار و ندار ملت ما را ببلعند. همان‌طوری که خلیلزاد شیاد در ۲۰۰۱، بعد از سقوط رژیم طالبان، نقش بسیار خاینانه‌ای را ایفا کرد و طبق نقشه جنگ‌افروزانه امپریالیزم امریکا، خون را از سر و روی جنایتکاران تنظیمی پاک کرد و کوشش کرد تا تاریخ پر از جنایت و خیانت آنان را دفن تاریخ کند و کثافات را به‌عنوان قهرمانان بر مردم ما حاکم نماید، امروز هم در نظر دارد خونخواران طالبی، این قاتلان هزاران هموطن بی‌گناه ما و لشکر جهل و جنایت بیگانگان را به‌مثابه فاتحان افغانستان بر سرنوشت ما حاکم ساخته و نیروی ساخته و پرداخته امریکا به نام داعش را از دروازه‌های دیگر وارد سرزمین غمبار ما بسازد.


جوانان حزب همبستگی بر درب سفارت پاکستان در کابل رنگ پاشیدند

کابل - ۲۸ سرطان ۱۳۹۹: امروز جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی مقابل سفارت پاکستان در کابل گرد آمده و در اعتراض به راکت‌پراکنی اخیر ارتش تروریست‌پرور و جنایتکار پاکستان و بر ولسوالی سرکانی و شهر اسعدآباد مرکز کنر که باعث کشته و زخمی شدن نزدیک به ۲۰ هموطن بی‌دفاع ما گردید، بر درب و لوحه جاسوسخانه پاکستان رنگ سرخ پاشیدند.

این جوانان، عکس‌های مولوی فضل‌الرحمان، عمران خان و فیض حمید، رییس سازمان تروریست‌پرور آی‌اس‌آی -به‌مثابه یکی از حامیان همیشگی خونریزی و جنگ در افغانستان- را به آتش کشیدند تا نفرت و انزجار شان را از حامیان و پدران اصلی خونخواران تنظیم‌های جهادی، طالبی، داعشی و جاسوسان تکنوکرات پاکستان ابراز نمایند.

در این تجمع اعتراضی شعارهایی از سوی معترضان سر داده شدند: «مرگ بر آی‌اس‌آی!» «کشتار مردم ما توسط دولت پاکستان جنایت است!» «مرگ بر مزدوران حلقه به‌گوش پاکستان!» «انتقام خون هموطنان خود را از نوکران افغانی پاکستان می‌گیریم!» «دست حامیان تنظیم‌های جهادی، طالبان و داعش از کشور ما کوتاه‌باد!»


تظاهرات حزب همبستگی در فراه علیه رژیم جلاد ایران

۲۲ جوزای ۱۳۹۹ - فراه: امروز جمعی از اعضا و هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در شهر فراه گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خامنه‌ای و روحانی را آتش زدند.

تظاهرات با آهنگی از شاهین نجفی، خواننده مترقی ایران و ضد رژیم خون‌آشام این کشور آغاز شد:

«تو وجودت نجس می‌کنه زمین و هوا رو
صورتت سیاه می‌کنه تموم آیینه‌ها رو
بکشم وسط مثل تو بازم پای خدا رو
به گوه می‌کشی تو شعر و کلمه‌ها رو
تو کوتاهی با قد خودت می‌سنجی آدما رو
با خط‌کش شکستت می‌گیری فاصله‌ها رو
که از چاله به چاه می‌بری قافله‌ها رو
عفونت لزجی که می‌سوزونه لاپا رو
خشم حمق بی‌عمقی که داره می‌کنه ما رو
نماد موش و دم و سوراخ و دسته‌ی جارو
تو تو خلسه‌ای نشئه از قدرتی و می‌خندی
منم اونکه می‌خواد جر بده چرت قصه‌ها رو
این یه سیل که آروم نمیشه چشاتو واکن
ببین رد خط میلیونی خاشاک و خارو
بگیر و ببند و بزن بکش بدر و بدزد
ببین می‌شه بازم پاک کنی حافظه‌ها رو
تنها رسم تو و تبار تو سهراب‌کشیه
زمین چطور از یاد ببر خون ندا رو
تا وقتی خون تو رگامون نعرمون بلند
تا کی می‌شه آخه خفه کنی حنجره‌ها رو
که از هر قطره خون یه زن و هر کلمه یه مرد
جاریه ساریه کاریه بگو آقا رو ...»

معترضان برضد رژیم جلاد ایران شعارهایی سر دادند: «به آتش‌کشیدن و غرق‌ساختن زحمتکشان توسط رژیم سفاک خامنه‌ای جنایت نابخشودنی است!» «کمی آب بیاورید که سوختیم!» «رژیم سفاک ایران برادران طالب و داعش است!» «خون زحمتکشان افغانستان را هرگز به رژیم آدمخوار خامنه‌ای نمی‌بخشیم!» «مرگ بر جنایتکاران، چه در کابل چه در تهران!»

لحظه به لحظه به تعداد و شور و خروش تظاهرات اضافه گردید و مردم حمایت شان را از برگزارکنندگان تظاهرات اعلام نمودند.بعضی اشتراک‌کنندگان رنج و ستم‌هایی را که در دیار مهاجرت در ایران تجربه کرده اند بازگو نمودند.

معترضان همچنان تصاویری از مبارزان ایرانی را در دست داشتند که به خاطر ایستادگی در برابر رژیم مستبد ولایت فقیه اعدام شده‌اند و یا پشت میله‌های زندان به سر می‌برند. یکی ازین تصاویر از زندانی سیاسی امیرقلی بود با نقل‌قول الهامبخش از وی.

در اخیر تظاهرات جوانان حزب همبستگی به رسم اعتراض، تصاویر روحانی و خامنه‌ای را به آتش کشیدند.


اعضای حزب همبستگی تصاویر خمینی و خامنه‌ای خون‌آشام را دربرابر قونسلگری ایران در جلال‌آباد آتش زدند

۲۰ جوزای ۱۳۹۹ - جلال‌آباد: امروز جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی افغانستان در مقابل دروازه قونسلگری ایران در شهر جلال‌آباد گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خمینی و خامنه‌ای را آتش زدند.

معترضان برضد دولت خون‌ریز ایران شعارهایی سر دادند: «به آتش‌کشیدن و غرق‌ساختن زحمتکشان توسط رژیم سفاک خامنه‌ای جنایت نابخشودنی است!» «کمی آب بیاورید که سوختیم!» «رژیم سفاک ایران برادران طالب و داعش است!» «خون زحمتکشان افغانستان را هرگز به رژیم آدمخوار خامنه‌ای نمی‌بخشیم!» «مرگ بر جنایتکاران، چه در کابل چه در تهران!»

برنامه با دکلمه شعری توسط شاعر مردمی و مترقی، آقای عزت‌الله ځواب به پايان رسید‌:

سعودي او امريکا او پاکستان دې ټول خبر وي
افغان غوندې به وسوځي ايران دې ټول خبر وي
اشراف شتمني خلکو ته پرېږدي دوی به تښتېږي
کارګر او کسب ګر او دهقانان دې ټول خبر وي
زيارکښ به د اوبو سيندونه خپله مديريت کړي
جنت به شي وطن افغانستان دې ټول خبر وي
جهاد به د تهران په اخندانو باندې فرض شي
بچيان د دې ګورګين لعين شيطان دې ټول خبر وي
ملا وايي قيامت کې به وي سپي د دوزخونو
ځوابه ناظمان او شاعران دې ټول خبر وي

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 97 نفر