جوانان حزب همبستگی بر درب سفارت پاکستان در کابل رنگ پاشیدند

کابل - ۲۸ سرطان ۱۳۹۹: امروز جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی مقابل سفارت پاکستان در کابل گرد آمده و در اعتراض به راکت‌پراکنی اخیر ارتش تروریست‌پرور و جنایتکار پاکستان و بر ولسوالی سرکانی و شهر اسعدآباد مرکز کنر که باعث کشته و زخمی شدن نزدیک به ۲۰ هموطن بی‌دفاع ما گردید، بر درب و لوحه جاسوسخانه پاکستان رنگ سرخ پاشیدند.

این جوانان، عکس‌های مولوی فضل‌الرحمان، عمران خان و فیض حمید، رییس سازمان تروریست‌پرور آی‌اس‌آی -به‌مثابه یکی از حامیان همیشگی خونریزی و جنگ در افغانستان- را به آتش کشیدند تا نفرت و انزجار شان را از حامیان و پدران اصلی خونخواران تنظیم‌های جهادی، طالبی، داعشی و جاسوسان تکنوکرات پاکستان ابراز نمایند.

در این تجمع اعتراضی شعارهایی از سوی معترضان سر داده شدند: «مرگ بر آی‌اس‌آی!» «کشتار مردم ما توسط دولت پاکستان جنایت است!» «مرگ بر مزدوران حلقه به‌گوش پاکستان!» «انتقام خون هموطنان خود را از نوکران افغانی پاکستان می‌گیریم!» «دست حامیان تنظیم‌های جهادی، طالبان و داعش از کشور ما کوتاه‌باد!»


تظاهرات حزب همبستگی در فراه علیه رژیم جلاد ایران

۲۲ جوزای ۱۳۹۹ - فراه: امروز جمعی از اعضا و هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در شهر فراه گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خامنه‌ای و روحانی را آتش زدند.

تظاهرات با آهنگی از شاهین نجفی، خواننده مترقی ایران و ضد رژیم خون‌آشام این کشور آغاز شد:

«تو وجودت نجس می‌کنه زمین و هوا رو
صورتت سیاه می‌کنه تموم آیینه‌ها رو
بکشم وسط مثل تو بازم پای خدا رو
به گوه می‌کشی تو شعر و کلمه‌ها رو
تو کوتاهی با قد خودت می‌سنجی آدما رو
با خط‌کش شکستت می‌گیری فاصله‌ها رو
که از چاله به چاه می‌بری قافله‌ها رو
عفونت لزجی که می‌سوزونه لاپا رو
خشم حمق بی‌عمقی که داره می‌کنه ما رو
نماد موش و دم و سوراخ و دسته‌ی جارو
تو تو خلسه‌ای نشئه از قدرتی و می‌خندی
منم اونکه می‌خواد جر بده چرت قصه‌ها رو
این یه سیل که آروم نمیشه چشاتو واکن
ببین رد خط میلیونی خاشاک و خارو
بگیر و ببند و بزن بکش بدر و بدزد
ببین می‌شه بازم پاک کنی حافظه‌ها رو
تنها رسم تو و تبار تو سهراب‌کشیه
زمین چطور از یاد ببر خون ندا رو
تا وقتی خون تو رگامون نعرمون بلند
تا کی می‌شه آخه خفه کنی حنجره‌ها رو
که از هر قطره خون یه زن و هر کلمه یه مرد
جاریه ساریه کاریه بگو آقا رو ...»

معترضان برضد رژیم جلاد ایران شعارهایی سر دادند: «به آتش‌کشیدن و غرق‌ساختن زحمتکشان توسط رژیم سفاک خامنه‌ای جنایت نابخشودنی است!» «کمی آب بیاورید که سوختیم!» «رژیم سفاک ایران برادران طالب و داعش است!» «خون زحمتکشان افغانستان را هرگز به رژیم آدمخوار خامنه‌ای نمی‌بخشیم!» «مرگ بر جنایتکاران، چه در کابل چه در تهران!»

لحظه به لحظه به تعداد و شور و خروش تظاهرات اضافه گردید و مردم حمایت شان را از برگزارکنندگان تظاهرات اعلام نمودند.بعضی اشتراک‌کنندگان رنج و ستم‌هایی را که در دیار مهاجرت در ایران تجربه کرده اند بازگو نمودند.

معترضان همچنان تصاویری از مبارزان ایرانی را در دست داشتند که به خاطر ایستادگی در برابر رژیم مستبد ولایت فقیه اعدام شده‌اند و یا پشت میله‌های زندان به سر می‌برند. یکی ازین تصاویر از زندانی سیاسی امیرقلی بود با نقل‌قول الهامبخش از وی.

در اخیر تظاهرات جوانان حزب همبستگی به رسم اعتراض، تصاویر روحانی و خامنه‌ای را به آتش کشیدند.


اعضای حزب همبستگی تصاویر خمینی و خامنه‌ای خون‌آشام را دربرابر قونسلگری ایران در جلال‌آباد آتش زدند

۲۰ جوزای ۱۳۹۹ - جلال‌آباد: امروز جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی افغانستان در مقابل دروازه قونسلگری ایران در شهر جلال‌آباد گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خمینی و خامنه‌ای را آتش زدند.

معترضان برضد دولت خون‌ریز ایران شعارهایی سر دادند: «به آتش‌کشیدن و غرق‌ساختن زحمتکشان توسط رژیم سفاک خامنه‌ای جنایت نابخشودنی است!» «کمی آب بیاورید که سوختیم!» «رژیم سفاک ایران برادران طالب و داعش است!» «خون زحمتکشان افغانستان را هرگز به رژیم آدمخوار خامنه‌ای نمی‌بخشیم!» «مرگ بر جنایتکاران، چه در کابل چه در تهران!»

برنامه با دکلمه شعری توسط شاعر مردمی و مترقی، آقای عزت‌الله ځواب به پايان رسید‌:

سعودي او امريکا او پاکستان دې ټول خبر وي
افغان غوندې به وسوځي ايران دې ټول خبر وي
اشراف شتمني خلکو ته پرېږدي دوی به تښتېږي
کارګر او کسب ګر او دهقانان دې ټول خبر وي
زيارکښ به د اوبو سيندونه خپله مديريت کړي
جنت به شي وطن افغانستان دې ټول خبر وي
جهاد به د تهران په اخندانو باندې فرض شي
بچيان د دې ګورګين لعين شيطان دې ټول خبر وي
ملا وايي قيامت کې به وي سپي د دوزخونو
ځوابه ناظمان او شاعران دې ټول خبر وي


رنگپاشی بر جاسوسخانه ایران توسط جوانان حزب همبستگی افغانستان

امروز ۱۸ جوزای ۱۳۹۹، جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی مقابل دروازه جاسوس‌خانه ایران در کابل گردهم آمده و در تقبیح آتش‌زدن کارگران افغان در شهر یزد ایران، غرق‌ساختن کارگران در دریای هریرود و صدها جنایت ضدبشری دیگر توسط رژیم خونخوار خامنه‌ای - روحانی اعتراض نمودند و لوحه و دروازه سفارت رژیم خون‌آشام را به رسم اعتراض رنگ زدند تا نفرت هموطنان خود را به دولت پوشالی کابل و دستگاه فاشیستی «ولایت فقیه» ابراز دارند.

این جوانان معترض و خشمگین شعارهایی را برضد دولت خونریز ایران فریاد می‌کشیدند: «به آتش کشیدن و غرق ساختن زحمتکشان توسط رژیم سفاک خامنه‌ای جنایت نابخشودنی است!» «کمی آب بیاورید که سوختیم!» «رژیم سفاک ایران برادران طالب و داعش است!» «خون زحمتکشان افغانستان را هرگز به رژیم آدمخوار خامنه‌ای نمی‌بخشیم!» «مرگ بر استبداد، چه در کابل، چه در تهران!»


گردهمایی حزب همبستگی در پشتیبانی از خیزش مردم امریکا

جوزا ۱۳۹۹- کابل: امروز جمعی از اعضای «حزب همبستگی افغانستان» گردهمایی‌ای را در حمایت و پشتیبانی از اعتراضات پرخروش مردم به جان رسیده امریکا علیه نظام اشغالگر و فاشیستی حاکم، برگزار نمود. حزب که دفاع از جنبش‌های ضدامپریالیستی را یکی از وظایفش دانسته و با خواست‌های پیشرو معترضان ضد ستم و نابرابری در سراسر دنیا همنوا بوده است، می‌خواست با برگزاری تظاهرات وسیع‌تر قتل وحشیانه جورج فلوید را محکوم نماید که با تاسف بنابر تهدید کرونا این گردهمایی با تعداد معدود راه‌اندازی شد.


گردهمایی حزب همبستگی در تقبیح رهایی زندانیان طالب توسط دولت پوشالی افغانستان

۲۵ حوت ۱۳۹۸ – کابل: امروز برخی از اعضای حزب همبستگی طی گردهمایی‌ای در مرکز شهر حکم رهایی زندانیان طالب توسط دولت دست‌نشانده افغانستان را تقبیح کردند. اشتراک‌کنندگان که اغلب شان را زنان می‌ساخت با شعار مرکزی «معامله ننگین امریکا و غلامانش با طالبان وحشی و رهایی هزاران ویروس طالبی از زندان‌ها خیانت ملی است!» به اعتراض پرداخته و به‌علاوه پلاکارت‌هایی با شعارهایی همچون «طالبان خونخوار را حتا به‌خاطر انهدام بت‌های بامیان نمی‌بخشیم!» «معامله با قاتلان زرمینه شهید، بی‌شرافتی و غداری است!» «صلح با اربابان امریکایی،‌ جهاد در برابر مردم بی‌گناه!» «تکرار خیانت امریکا: اول تحمیل تنظیمی‌ها و حال مجددا طالبان!» را نیز برافراشته بودند که در کنار آن‌ها، عکس‌هایی از جنایات طالبان نیز دیده می‌شدند.


بلقیس روشن: «کشته‌شدن داکتر ناکامورا و پنج هموطن دیگر مان را محکوم می‌کنیم!»

با امتنان فراوان از خانم بلقیس روشن که دعوت «حزب همبستگی افغانستان» جهت اشتراک در راهپیمایی این حزب در تقبیح قتل داکتر ناکامورا و پنج همکار افغان‌اش را پذیرفتند. اینک متن سخنرانی وی را با تغییر اندک از زبان گفتاری به نوشتاری به نشر می‌رسانیم:

سلام عرض می‌کنم خدمت دوستانی که امروز این تظاهرات را به راه انداخته‌اند!

من، به‌حیث نماینده مردم افغانستان، وقتی خبر شدم که «حزب همبستگی افغانستان» بهخاطر محکوم‌کردن قتل داکتر ناکامورا راهپیمایی‌ای را به راه انداخته‌اند، فردی که از خارج به افغانستان آمده و واقعا برای مردم افغانستان کار می‌کرد و بیش از سی سال عمر خود را در اینجا گذشتانده بود و دیدیم که دشت‌های گمبیری را سرسبز ساخته، آبی که مفت و ارزان به خاک پاکستان می‌ریخت را دور داده و برای منافع افغانستان کار می‌کرد، بنابر این در این گردهمایی شرکت کردم تا مردم افغانستان بدانند که در مقابل کسانی خاموش نمی‌باشم که در این حکومت پوشالی و حکومت ع و غ فقط برای منافع شخصی خود و برای منافع کشورهایی که آنان را تمویل میکنند و در اینجا بر قدرت نگه‌می‌دارند -مخصوصا دولت پاکستان و آی‌اس‌آی. امروز اکثریت اینان در حکومت و یا در هر سه قوه جابهجا هستند، به‌نحوی برای آن‌ها خدمت کرده‌اند و دست شان در جنایات افغانستان آلوده به خون است.


ویدیوی گردهمایی حزب همبستگی افغانستان در تقبیح قتل داکتر ناکامورا

به تاریخ ۱۳ قوس ۱۳۹۸، خبر کشته‌‌شدن داکتر تتسو ناکامورا و پنج همکار افغان‌اش در شهر جلال‌آباد، مردم درددیده افغانستان را در سوگ نشاند. این شهروند جاپان که از سه دهه بدینسو زندگی خود را وقف کار و آبادانی کرد و با فروتنی نمونه خویش آستین بالا زده و در خشره‌ترین کارها و با پشتکار عجیبی خدمت می‌نمود. این فرد انسان‌دوست نسبت به زندگی آسوده در جاپان، طبابت، آبرسانی و تبدیل دشت‌های خشک به باغ‌های سرسبز و پرمیوه را برای ما وظیفه خود قرار داد. داکتر ناکامورا درست نقطه مقابل پروژه‌های ماشین امپریالیزم مانند زلمی‌خلیلزاد، جان‌بس، سکات میلر، آیکن‌بیری و غیره بود که فقط برای تباهی و قتل و غارت آمدند.


.

۲۵ میزان ۱۳۹۸، (۱۷ اکتوبر ۲۰۱۹): «حزب همبستگی افغانستان» تحصنی را جهت محکوم نمودن تجاوز وحشیانه دولت فاشیستی ترکیه و شرکای آن بر روژاوا برگزار نمود.


.

مصاحبه سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در تلویزیون «آریانا نیوز» برنامه «انتخابات ۹۸» (۲۷ اسد ۱۳۹۸ – ۱۸ اگست ۲۰۱۹).

عامل اصلی کشتار امروزی مردم ما در گوشه و کنار افغانستان و حادثه دیشب کسانی است که هر کدام شان زیر نام کاندید خود را زیر پای طالبان در مسکو، دوحه و اسلام آباد و دیگر جاها انداخته و امروز این کشتار و خونریزی به مراتب بیشتر شده است.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 85 نفر