هواخواهان حزب همبستگی در تظاهرات علیه رژیم آزادی‌کش ایران در برلین

به تاریخ ۲۴ جوزای ۱۳۹۹ (۱۳ جون ۲۰۲۰) «خانه فرهنگ افغان‌ها» با چند نهاد دیگر افغان و ایرانی تظاهرات وسیع را در شهر برلین آلمان جهت محکومیت برخورد جنایتکارانه رژیم ایران در برابر مهاجران افغان، براه انداخت. در این تجمع که بیش از هزار تن حضور داشتند، اعضای «هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا» نیز شرکت فعال داشتند. برنامه ساعت چهار عصر در میدان الکساندر پلاتس برلین با آهنگ «انترناسیونال» با صدای شکیب مصدق هنرمند اعتراضی افغانستان آغاز گردید. تظاهرکنندگان پلاکارت‌هایی علیه رژیم جنایتکار ایران با خود داشتند و شعارهایی علیه دستگاه ستمگر روحانی ـ خامنه‌ای سر می‌دادند. آنان برای ابراز خشم و نفرت علیه سردمداران ایران، تصاویر خامنه‌ای را زیر پا انداخته و با لگد آن‌ها را پاره کردند. شرکت زنان در این تظاهرات چشمگیر بود. تعدادی از شرکت‌کنندگان تجربه سال‌ها زندگی رقت‌بار زیر حاکمیت رژیم ایران را داشتند و با رسانه‌ها از سختی‌های آن دوران صحبت می‌کردند.

شرکت هواخواهان حزب همبستگی در اعتراضات ضد رژیم خونخوار ایران در اروپا

به تاریخ ۲۴ جوزا ۱۳۹۹ (۱۳ جون ۲۰۲۰) در سه شهر آلمان (برلین، هامبورگ و هانور) و شهر یتبوری سویدن فعالان «هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا» در راهپیمایی‌هایی که توسط نهادهای مترقی و دموکراسی‌خواه افغان و ایرانی در مخالفت با برخورد غیرانسانی رژیم خونخوار ولایت فقیه ایران علیه مهاجران افغان به راه انداخته شده بود، شرکت ورزیدند.

راهپیمایی اعتراضی حزب همبستگی در فراه علیه رژیم ایران

۲۲ جوزای ۱۳۹۹ - فراه: امروز جمعی از اعضا و هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در شهر فراه گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خامنه‌ای و روحانی را آتش زدند.

جوانان حزب همبستگی عکس خمینی و خامنه‌ای خون‌آشام را در جلال‌آباد به آتش کشیدند

۲۰ جوزای ۱۳۹۹ - جلال‌آباد: امروز جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی افغانستان در مقابل دروازه قونسلگری ایران در شهر جلال‌آباد گردهم آمده آتش‌زدن موتر کارگران افغان و غرق‌ساختن افغانان در دریای هریرود را تقبیح نمودند. آنان به رسم اعتراض تصویر دو جلاد خمینی و خامنه‌ای را آتش زدند.

جوانان حزب همبستگی بر در و لوحه قونسلگری ایران در هرات رنگ پاشیدند

۲۰ جوزای ۱۳۹۹- هرات: امروز تعدادی از اعضای «حزب همبستگی افغانستان» در مقابل قونسولگری ایران طی تجمع اعتراضی بر در و لوحه یکی از لانه‌های جاسوسی رژیم خون‌آشام و مستبد ایران رنگ پاشیدند.

جوانان حزب همبستگی بر در و دیوار قونسلگری ایران در مزار رنگ پاشیدند

۱۹ جوزا ۱۳۹۹ - مزار: در پی رنگ‌پاشی جوانان حزب همبستگی بر درب و لوحه سفارت ایران در کابل، امروز تعداد از اعضای حزب در مقابل قونسلگری ایران در پیوند به جنایات تکاندهنده اخیر رژیم علیه پناهجویان بینوای افغان، تجمع اعتراضی برگزار نموده و با پاشیدن رنگ بر روی دیوار لانه جاسوسی رژیم سفاک خامنه‌ای-روحانی نفرت و انزجار شان را دربرابر رژیم داعشی «ولایت فقیه» ابراز داشتند.

جوانان حزب همبستگی افغانستان درب جاسوسخانه ایران در کابل را رنگ‌پاشی بر کردند

امروز ۱۸ جوزای ۱۳۹۹، جمعی از جوانان دختر و پسر حزب همبستگی مقابل دروازه جاسوس‌خانه ایران در کابل گردهم آمده و در تقبیح آتش‌زدن کارگران افغان در شهر یزد ایران، غرق‌ساختن کارگران در دریای هریرود و صدها جنایت ضدبشری دیگر توسط رژیم خونخوار خامنه‌ای - روحانی اعتراض نمودند و لوحه و دروازه سفارت رژیم خون‌آشام را به رسم اعتراض رنگ زدند تا نفرت هموطنان خود را به دولت پوشالی کابل و دستگاه فاشیستی «ولایت فقیه» ابراز دارند.

Solidarity Party of Afghanistan express solidarity with Black community of the USA

۱۸ جوزا ۱۳۹۹- کابل: امروز جمعی از اعضای «حزب همبستگی افغانستان» گردهمایی‌ای را در پشتیبانی از اعتراضات پرخروش مردم به جان رسیده امریکا علیه نظام اشغالگر و فاشیستی حاکم، برگزار نمود. حزب که دفاع از جنبش‌های ضدامپریالیستی را یکی از وظایفش دانسته و با خواست‌های پیشرو معترضان ضد ستم و نابرابری در سراسر دنیا همنوا بوده است، می‌خواست با برگزاری تظاهرات وسیع‌تر با خیزش‌ سراسری زحمتکشان امریکا ابراز همبستگی نماید اما با تاسف بنابر تهدید کرونا این گردهمایی با تعداد معدود راه‌اندازی شد.

جوانان بامیان حزب همبستگی به جنبش جهانی علیه نژادپرستی دولت امریکا پیوست

به تاریخ ۱۷ جوزای ۱۳۹۹، جمعی از جوانان حزب همبستگی در کنار بودای ویران حمایت خویش را از خیزش بی‌سابقه خلق ستمدیده امریکا دربرابر رژیم خونخوار سرمایه‌داری و امپریالیزم اعلام نمودند.


فشرده مصاحبه سیلی غفار پیرامون مسئله صلح.

مصاحبه سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در تلویزیون آریانا؛ برنامه «آغاز روز» (۳۰ ثور ۱۳۹۹ – ۱۹ می۲۰۲۰): مردم ما باید از مردم لبنان، عراق و چیلی یاد بگیرند که در این روزها می‌بینیم صدای اعتراضات شان بلند است. در چیلی فقط به‌خاطر بلندکردن مالیات، اعتراض‌های میلیونی برپا شد و معترضان دولت را مجبور ساختند که عقب‌نشینی کند. یا در عراق، مردم لرزه به اندام دولت و باداران شان انداخته و کمرش را خم ساختند. پس مردم ما باید بیاموزند و خاموشی اختیار نکنند. باید دربرابر این همه معامله‌های ننگین صدا بلند کنند.

برای تماشای کامل ویدیو اینجا کلیک کنید.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 196 نفر