زلزله زنده‌جان هرات

پدرکلان ریش‌سفیدی که فقر، غم و ناچاری از سر و رویش می‌بارد، حینی که خانه‌های ویرانه در روستای شان (فیض‌آباد ولسوالی زنده‌جان) را به ما نشان می‌دهد، با لهجه شیرین هراتی می‌گوید: «هر شب و روز زلزله ادامه دارد. در هنگام زلزله نواسه‌هایم مرا در بغل گرفته و فریاد می‌کشند: بابا، زمین ما را بدرید!»

گردهمایی اعتراضی هواخواهان حزب همبستگی در آلمان علیه حاکمیت طالبان

امروز ۲۳ اسد ۱۴۰۱ (۱۴ اگست ۲۰۲۲)، «هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا» به مناسبت سالروز قدرت گرفتن طالبان در افغانستان، اکسیون اعتراضی را در شهر هانور آلمان براه انداخت. در این تظاهرات ده‌ها تن از افغان‌های مقیم آلمان، سازمان‌های پیشرو ایرانی و آلمانی شرکت نموده بودند.

تمامی زنان افغانستان همچون فرخنده زجرکش می‌شوند!

کابل – ۲۸ حوت ۱۴۰۰: امروز جمعی از اعضای زن حزب همبستگی در سالگرد زجر‌کش‌شدن فرخنده در پای «منار یادبود شهید فرخنده» گردهم آمده و به یاد او و دیگر زنان قربانی و تحت ستم کشور گل گذاشتند.

توزیع مواد و کمک‌های اضطراری در نقاط مختلف کشور

در نخستین روزهای حاکمیت دوباره زامبی‌های طالب، سازمان‌های معتبر جهانی هشدار دادند که تا ده ماه آینده بیش از ۹۰ فیصد مردم افغانستان زیر خط فقر سقوط خواهند کرد و افغانستان مانند جهنمی روی زمین می‌شود، ولی هنوز فقط چند ماه از حاکمیت نحس این هیولاهای قرن نگذشته است که گرسنگی و تنگ‌دستی در سرتاسر کشور به‌طور وحشتناکی بی‌داد می‌کند. صف گداها در برابر نانوایی‌ها طویل‌تر شده و بی‌کاران در جستجوی کار روزمزد در چهارراهی‌ها پا روی پا نشسته به امید این که اگر کسی از راه رسد و آنان را کم‌از‌کم برای یک روز به مزدورکاری ببرد و حتا اگر دست‌مزدی به دست نیارند ممکن شکم گرسنه‌شان سیر شود. اگر گذشته در مسیری یک گدا به چشم می‌خورد، امروز در همان مسیر حداقل چهار تا پنج دست برای خواستن چند افغانی یا یک قرص نان خشک دراز می‌شود. از سوی دیگر، سقوط بی‌سابقه ارزش پول افغانی نسبت به دالر و افغانستان که کشور مصرفی و کاملاً وابسته بر واردات حتا محصولات زراعتی اولیه مانند گندم، آرد و... است، بهای مواد اولیه را هر روز بالا می‌برد و از زمان تسلط طالبان تا امروز بهای برخی از مواد اولیه تا ۴۰ فیصد افزایش یافته‌اند. هنوزهم بانک‌ها مقدار ناچیز پول به گونه هفته‌وار به حساب‌داران خویش می‌پردازند. در کنار ناامنی و فقر، رسیدن زمستان و سردی جان‌فرسا هم بر فلک‌زدگی‌های مردم ما افزوده که اکثریت مطلق‌ شان توان خرید مواد سوخت را ندارند.

بسیج مردم جهت ترمیم جاده‌ای در بامیان

یکتن از جوانان هوادار حزب همبستگی در اروپا با سعی و تلاش فراوان موفق شد تا مقدار پولی را جهت اجرای برنامه‌های رفاهی حزب جمعاوری کند.

تظاهرات هواخواهان حزب همبستگی در اروپا در تقبیح حملات وحشیانه بر متعلمان

به تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۱ «هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا» یکجا با نهاد فرهنگی “Wake Up Afghan Community” طی تظاهراتی در شهر هامبورگ آلمان، حملات ددمنشانه بر شاگردان آمادگی کانکور در ولایت لوگر و شاگردان مکتب «سیدالشهدا»ی برچی کابل را که ده‌ها کشته و زخمی برجا گذاشت، تقبیح نمودند. در این گردهمایی اعتراضی افغان‌های مقیم آلمان شرکت نموده و شعار «من پشتون هزاره‌ام» را سر دادند.

معترضان حزب همبستگی: «من پشتون هزاره‌ام، انتقام خون هموطنانم را می‌گیرم!»

۲۱ ثور ۱۴۰۰ - ننگرهار: امروز اعضا و هوادارن حزب همبستکی در ننگرهار طی یک گرد‌همایی حمله وحشیانه بر کودکان مکتب سیدالشهدا دشت برچی را محکوم کردند. اشتراک‌کنندگان این گردهمایی که اکثریت آنان زن بودند با شعارهای «من پشتون هزاره‌ام، انتقام خون هموطنانم را می‌گیرم!» «خون هموطنان مظلوم خود را به طالبان وحشی نمی‌بخشیم!» «با همبستگی و مبارزه انتقام خون جوانان خود را می‌گیریم!» «معامله‌گری با خون و شرف مردم خیانت است!» «نفرین و مرگ به حکومت معامله‌گر غنی!» «طالب و داعش چوچه‌‎های امریکا اند!» «سرخمی به آی‌‎اس‎‌آی قباحت است!» نفرت و انزجار شان از دولت دست‌نشانده غنی و اربابان خارجی شان اظهار نمودند.

با تقبیح جنایتکاران ۷ و ۸ ثوری، علیه معامله‌گران خون‌آشام کنونی شجاعانه برخیزیم!

۸ ثور ۱۴۰۰، بامیان: جوانان «حزب همبستگی افغانستان» در بامیان دو روز خونین تاریخ افغانستان ۷ و ۸ ثور را طی محفلی تقبیح نمودند.

گرامی‌داشت از روز جهانی زنان در بامیان

۱۸ حوت ۱۳۹۹ - بامیان: اعضای حزب همبستگی افغانستان طی گردهمایی‌ و با نمایش یک فلم، از روز جهانی زنان گرامیداشت به عمل آوردند.

هشتم مارچ را به روز نبرد علیه تجاوزگران خارجی و نوکران داخلی شان مبدل سازیم!

هشتم مارچ را به روز نبرد علیه تجاوزگران خارجی و نوکران داخلی شان مبدل سازیم!

۱۸ حوت ۱۳۹۹- کابل: حزب همبستگی افغانستان طی محفلی از روز جهانی زن با شرکت عده کثیری از اعضا و هوادادران‌اش گرامی‌داشت به عمل آورد.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 130 نفر