مصاحبه سیلی غفار با رادیو «صدای کوردستان»

سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی به تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ مصاحبه‌ای با رادیو «صدای کوردستان» داشت. در نخست وی به گوشه‌هایی از زندگی سیاسی‌اش روشنی انداخته چگونگی پیوستنش به حزب همبستگی را شرح داد. سپس تحلیلی از وضعیت افغانستان قبل و بعد از تجاوز امریکا و ناتو ارائه داد. مجری برنامه سوالاتی درمورد جنگسالاران تنظیمی و جنگهای سالهای ۹۲ الی ۹۶ داشت که خانم سیلی به آنها پاسخ داد.

در ادامه برنامه، مجری از میزان آشنایی مردم افغانستان با مبارزه مردم کوردستان پرسید. سیلی با یادآوری تاریخچه مبارزاتی مردم کردستان، حمایت از جنبش‌های آزادی‌خواهانه دنیا را از جمله وظایف حزب همبستگی برشمرد. او علاوه نمود که رسانه‌ها و دولت مزدور هرگز نمی‌خواهند مردم افغانستان از مبارزات پیشرو و مترقی مردم دنیا و مخصوصاً جنبش الهامبخش خلق کورد آگاهی یابند بناءً این وظیفه نیروهای پیشرو است تا آنان را با پیکارهای عدالت‌خواهانه مردم جهان آشنا سازند.

این مصاحبه را با مراجعه به پیوند زیر بشنوید:
http://www.denge-kurdistane.com/bername.php?id=4452

ویدیوی مصاحبه سیلی غفار با رادیو «صدای کوردستان» در یوتیوب


representative of SPA in radio azadi

حکومت افغانستان برای اولین بار بعد از سقوط رژیم طالبان، فعالیت های یک حزب سیاسی "حزب همبستگی افغانستان" را بحال تعلیق قرار داد. فعالان این اقدام را پیش از خارج شدن نیروهای بین المللی از افغانستان نگران کننده خوانده گفته اند که شاید بعد از سال ٢٠١٤ آزادی های سیاسی و رسانه یی در این کشور به مشکلات روبرو شود. حزب همبستگی زمانی خشم سیاست مداران قدرتمند را برانگیخت که این حزب در اواخر ماه اپریل به مناسبت بزرگ داشت پیروزی مجاهدین در برابر شوروی وقت، در کابل دست به تظاهرات زدند و عکس هایی آن عده کسانی را که به زعم آنها جنایت کاران جنگ بودند به آتش کشیدند.

مهمانان برنامه:

داکتر زلمی زابلی رییس کمسیون سمع شکایات مشرانو جرگه
داکتر کبیر رنجبر کارشناس مسایل حقوقی و سیاسی
انجینر حفیظ الله راسخ عضو شورای مرکزی حزب همبستگی افغانستان

منبع: رادیو آزادی، ٢٨جوزا ١٣٩١

مصاحبه فرزانه فارانی از سایت افغان جرمن آنلاین با نماینده حزب همبستگی افغانستان در مورد تظاهرات هشت و هفت ثور، عکس‌العمل جنایتکاران و معرفی حزب همبستگی به څارنوالی.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 75 نفر