تحصن «حزب همبستگی افغانستان» در تقبیح تجاوز وحشیانه دولت فاشیستی ترکیه بر روژاوا

۲۵ میزان ۱۳۹۸، (۱۷ اکتوبر ۲۰۱۹): «حزب همبستگی افغانستان» تحصنی را جهت محکوم نمودن تجاوز وحشیانه دولت فاشیستی ترکیه و شرکای آن بر روژاوا برگزار نمود. در نخست اعلامیه توسط یکی از اعضای حزب خوانده شد که در قسمتی از آن آمده است:

«از ۱۷ میزان ۱۳۹۸ بدینسو، دولت فاشیست اردوغان، این پدرخوانده داعش، یکجا با کفتاران «ارتش آزاد سوریه» (نام دیگری برای داعش که مستقیما توسط دولت خونریز ترکیه حمایت می‌گردند) تهاجمی را زیر نام «عملیات چشمه صلح» بر روژاوا (مناطق کوردنشین شمال سوریه) به بهانه ایجاد منطقه حائل آغاز نمود که در حقیقت عملیات چشمه خون و جنایت می‌باشد. جنایتی که منجر به بی‌جا شدن ۱۳۰ هزار تن و کشته و زخمی‌شدن صدها غیرنظامی گردیده است. تصاویر هولناک جنایات ارتش ترکیه و برادران داعشی شان جهان را تکان داده ولی دول امپریالیستی و ناتو که خود بانی و حامی بنیادگرایی و تروریزم در منطقه می‌باشند به نظاره نشسته‌اند. و از همه شرم‌آورتر این که دولت تروریست‌پرور پاکستان نیز با پابوسی اردوغان، حمایت‌اش را از این قساوت اعلام نمود.»

رونمایی ازگزیده اشعار انیس آزاد، «شاعر خروشان در برابر استبداد»

بتاریخ ۲۱ سنبله ۱۳۹۸، «حزب همبستگی افغانستان» طی محفلی گزیده‌ اشعار انیس آزاد، شاعر توفنده رونمایی نموده و از شخصیت انقلابی انیس و ۱۲ تن از همرزمانش که توسط رژیم مزدور خلق و پرچم به تاریخ ۱۷ سنبله ۱۳۶۱ در پولیگون کابل وحشیانه تیرباران گردیدند، گرامی‌داشت به‌عمل آورد.

در آغاز، گرداننده ضمن بیان زندگی پرافتخار و مبارزاتی انیس و یاران مبارزاش، در باره اهمیت شعر انقلابی گفت:


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


۲۶ اسد ۱۳۹۸ – بامیان: امروز جمعی از اعضا و هواداران «حزب همبستگی افغانستان» با همکاری مردم محل ساحه بند امیر طی محفلی از صدمین سالروز استقلال بربادرفته‌ی کشور یادبود به عمل آوردند. در این برنامه، افزون بر شرکت مهمانان از ولسوالی یکه‌ولنگ و مرکز، مهمانانی از ولسوالی‌های دوردست همچون پنجاب و ورس نیز تشریف آورده بودند. برنامه که تحت عنوان «کسب مجدد استقلال و آزادی، با اتحاد و پیکار مردم ما میسر است!» برگزار گردید توسط اعضای حزب همبستگی در بامیان گردانندگی و ترتیب داده شده بود.

یادبود از استقلال از‌دست‌رفته افغانستان در بامیان

در آغاز، گرداننده از تمام حضار خواست تا به پا ایستاده و برای یک دقیقه در سوگ شهدای چهار دهه اخیر کشور و بخصوص قربانیان سال‌های اخیر حملات انتحاری و انفجاری سکوت نمایند. سپس، دو تن از جوانان حزب شعر «نقب باید زد!» را دکلمه نمودند که در بندهایی از آن می‌خوانیم:

گشت زنی راهیان مسعود به سبک داعش


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


۲۶ اسد ۱۳۹۷: «حزب همبستگی افغانستان - فراه» از سالروز استرداد استقلال افغانستان یادبود به عمل آورد که جمع وسیعی از مردم از نقاط مختلف ولایت فراه در آن اشتراک ورزیده بودند. محفل با این مقدمه آغاز گردید: در حالی به پیشواز سالروز استرداد استقلال کشور می‌رویم که مادر وطن با زخم‌های دیرین در زیر سایه‌ی شوم اشغالگران امریکا و متحدان خونریزش و سلطه جانیان بنیادگرا و غیربنیادگرا رنج می‌کشد. وطنی که هر روز ویران می‌گردد و ناامنی و فساد و بدبختی و دربدری شهروندانش را سیهروز ساخته و دلبندان بی‌دفاعش را دسته دسته در انتحار و انفجار، حملات هوایی، جنگ و قتل‌عام از دست می‌دهد؛ زنان و کودکانش قربانی تجاوز جنسی و ده‌ها جنایت دیگر می‌شوند؛ اکثریت مطلق باشندگانش در فقر جانکاه به‌سر می‌برند و در اغلب مناطق از نیازهای ابتدایی آموزش و پرورش محروم اند.

جنگ و جنایت جاری در غزنی، فراه، فاریاب، سرپل، ننگرهار، تخار و هر گوشه کشور نمونه بارز این تباهی است که بدست دشمنان ملت جهت نابودی هموطنان ما هر لحظه شعله‌ور می‌گردد.


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


کابل - ۶ ثور ۱۳۹۷: امروز جمعی از اعضا و هواداران حزب همبستگی گردهمایی‌ای را در تقبیح سیه‌روزهای ۸ و ۷ ثور و پیامد‌های خونین برگزار کردند. البته قرار بر این بود که برنامه امروز طی رهپیمایی‌ای در یکی از نقاط جنگزده شهر کابل مانند جاده یا شهر کهنه به راه انداخته شود، ولی دولت اجازه برگزاری در آن جاها را نداد و حزب یکبار دیگر مقید به یکی از محوطه‌های شهر شد.

حزب همبستگی به کارزار جهانی دفاع از عفرین پیوست

کابل - ۴ حمل ۱۳۹۷: تعدادی از اعضای «حزب همبستگی افغانستان» طی گردهمایی‌ای به نمایندگی از مردم رنج‌دیده افغانستان و نیروهای پیشرو و مبارز این کشور به‌ کارزار «روز جهانی همبستگی با عفرین» پیوستند. مرکز عفرین در سوریه، پس از قریب دو ماه حملات شدید و قتل‌عام ددمنشانه رژیم فاشیست اردوغان، به کمک داعشی‌هایی که حالا زیر چتر نیروی چندهزار نفری «ارتش آزاد سوریه» بوسیله ترکیه تمویل می‌شوند، اشغال شد. در اولین ساعات ورود این لشکر جنایت و بربریت، به سبک برادران جهادی شان در افغانستان، مجسمه کاوه آهنگر را به زیر کشیدند و شروع به چور و چپاول دار و ندار شهر کردند. نیروهای مبارز «واحدی‌های مدافع خلق» کورد طی دوماه با مقاومت شجاعانه جلو پیشروی ارتش ترکیه و داعشیان را گرفته ضربات شدیدی بر آنان وارد کردند. اما برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان عقب‌نشینی کرده، اعلام نمودند که با راه‌اندازی حملات چریکی، عفرین را به قبرستانی برای ارتش ترکیه بدل خواهند کرد.


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


کابل؛ ۱۷ حوت ۱۳۹۶: «حزب همبستگی افغانستان» روز جهانی زن را طی محفلی با عنوان «با آگاهی و بسیج رزمنده، در راه رهایی زنان گام برداریم!» برگزار نمود. تالار برنامه با شعارهایی همچون «رهایی جامعه در رهایی زنان نهفته است!»، «وضعیت واقعی زنان کشور در وجود چند گدی‌گک سرکاری نه، بلکه در زجرکش‌شدن فرخنده‌ها و رخشانه‌ها تبلور می‌یابد!»، «آگاهی و خیزش زنان، مرگ بنیادگرایی و ارتجاع است!» و «رهایی و برابر زنان افغانستان، فقط در آگاهی و بسیج و مبارزه زن و مرد این سرزمین تحقق می‌یابد و بس!»


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


۳ قوس ۱۳۹۶ – کابل: جمعی از اعضا و هواداران حزب همبستگی به‌مناسبت «روز جهانی محو خشونت علیه زنان» گردهمایی اعتراضی‌ای را در تقبیح جنایات و ستم‌های روزافزون بر زنان برگزار نمودند. در این گردهمایی که عمدتا زنان اشتراک ورزیده بودند، پلاکارت‌هایی حاوی تصاویر زنان قربانی در کشور به‌مثل فرخنده، رخشانه، تبسم و زهرا خاوری را افراشته و خواهان محاکمه عاملان این جنایات شدند.

در یکی از این پلاکارت‌ها نوشته شده بود: «زهرا جان، به‌جای خودکشی کاش ریشه نگونبختی‌های زنان افغان را آتش می‌زدی!» و در دیگری هم «زنجیرهای اسارت را زنان خود فقط با مبارزه و ایستادگی شان می‌توانند درهم شکنند!».


دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر


کابل - ۱۴ میزان ۱۳۹۶: امروز جمعی از اعضا و هواداران حزب همبستگی در محکومیت ۱۶‌مین سالروز اشغال افغانستان توسط امریکا طی تجمع اعتراضی‌ای تحت شعار «با حضور امریکا، ناتو و دست‌نشاندگانش، صلح و بهروزی سرابی بیش نیست!» گردهم آمدند. معترضان پلاکارت‌هایی حاوی تصاویر قربانیان حملات هوایی نیروهای امریکا و ناتو بلند نموده بودند که در آن شعارهایی مانند «پایگاه‌های امریکایی = قبول زنجیر اسارت و ذلت!»، «ارمغان امریکا و ناتو:‌ قتل و کشتار بی‌گناهان!»، «تنها با طرد اشغالگران و مزدورانش می‌توان به‌ دموکراسی و رفاه رسید!»، «با یکپارچگی و خیزش می‌توان برضد اشغالگران و مزدورانش فایق آمد!»، «افغانستان آزاد با طرد اشغالگران و حامیان وطنی شان تجسم واقعی می‌باید و بس!» نیز به نظر می‌خوردند.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 103 نفر