دولت منفور ایران به مناطق زلزله‌زده آخوند فرستاد

دولت منفور ایران به مناطق زلزله‌زده آخوند فرستاد

«ایرنا» خبرگزاری رسمی دولت تیوکراتیک ایران به تاریخ ‍۱۹ حمل ۱۳۹۶خبر داد که به دنبال زلزله‌ای در خراسان رضوی که باعث خانه‌خرابی صدها خانواده شده، «برای بهبود شرایط روحی زلزله زدگان»، دولت اقدام به اعزام دوازده نفر آخوند به مناطق آسیب‌دیده نموده است! بعضی سران رژیم جنایت‌پیشه «ولایت فقیه» به سبک طالبان جاهل وطنی، «بی‌حجابی» را عامل زلزله‌ها و فجایعی عنوان کرده اند که آن کشور با آن مواجه است.

مکتبی با نام قومندان مکتب‌سوز و معلم‌کُش حزب اسلامی آلوده شد

مکتبی با نام قومندان مکتب‌سوز و معلم‌کُش حزب اسلامی آلوده شد

«انجینیر» حامدالله مشهور به انجینیر نبی از خونخوارترین چهره‌های حزب اسلامی در ولسوالی دشت‌قلعه ولایت تخار بود که منحیث معاون حزب اسلامی در سمت شمال به جنایت و خیانت دست می‌زد. او در سگ‌جنگی‌های تنظیمی ده‌ها مکتب را آتش زد و بسیاری از مکاتب را قرارگاه ساخته بود. او آنچنان دشمن معارف بود که تعدادی از روشنفکران را به جرم معلم بودن تیرباران کرد.

عربستان به خود مرکز عیاشی و به ما فابریکه انتحاری می‌سازد

عربستان به خود مرکز عیاشی و به ما فابریکه انتحاری می‌سازد

شیوخ عربستان که به نام پدران بنیادگرایی و جهالت شهرت داشته از حامیان و تمویل‌کننده اصلی القاعده و طالبان در کشورما و گروه‌های مشابه وحشی در سایر نقاط جهان اند، می‌خواهند در حومه ریاض شهری برای عیاشی به وسعت «لاس‌وگاس» بسازند. این شهر ۳۳۴ کیلومتر مربع مساحت دارد که در برگیرنده پارک‌های تفریحی و ورزشی و مراکز خوشگذارنی خواهد بود.

لاس‌وگاس شهر سیاحتی در امریکا است که منحیث مرکز فحشا، قمار، کلب‌های شبانه و پایتخت عیاشی خرپول‌های جهان و بخصوص شیوخ عرب شهرت دارد.

در همین حال عربستان با هزینه ۵۰۰ میلیون دالر زیر نام ساخت «پوهنتون اسلامی» در ۱۰۰۰ جریب زمین تلاش دارد که مرکز پرورش ویروس‌های بنیادگرا را در کشورما فعال نموده بدینصورت بخشی از فابریکه‌های انتحارپروری‌اش را از پاکستان وارد خاک ما سازد. این مرکز در مربوطات ولسوالی‌های کوت، بتی‌کوت و رودات ننگرهار ساخته می‌شود که پناه‌گاه اصلی طالبان و داعش است. مردم شرق کشور از ساخت این مرکز سخت در هراس بوده اعتقاد دارند که با تکمیل شدن آن، بویژه ولایت‌های شرقی عمیق‌تر در گنداب توحش و بنیادگرایی غرق خواهند شد.

عربستان به خود مرکز عیاشی و به ما فابریکه انتحاری می‌سازد

دولت ع و غ که با این طرح شیطانی پدران تروریزم موافقت کرده اند، خیانت بس بزرگی در حق مردم ما نموده اند. اما عناصر آزادیخواه و ضدبنیادگرا باید جلو اینگونه پروژه‌های خاین‌پروری و جنایت‌گستری را بگیرند.

نماینده بولیویا در ملل متحد: امریکا با دروغ‌گویی جنگ را توجیه می‌کند

نماینده بولیویا در ملل متحد: امریکا با دروغ‌گویی جنگ را توجیه می‌کند

به بهانه حمله کیمیاوی رژیم اسد بر حومه ادلب، امریکا با شلیک ۵۹ موشک تام‌هاک به میدان هوایی شعیرات در شهر حمص، سوریه را مورد حمله قرار داد. در اعتراض بر اولین تجاوز نظامی تحت فرمان دونالد ترامپ، ساشا لورنتی نماینده بولیوی در سازمان ملل متحد، به تاریخ ۷ اپریل ۲۰۱۷ در نشست اضطراری شورای امنیت، امریکا را در توجیه جنگ به دروغ‌گویی متهم کرد. او درحالی‌که تصویر کولن پاول، وزیر خارجه سابق امریکا را به دست داشت گفت باید از تاریخ بیاموزیم، درست در همین‌جا در سال ۲۰۰۳ او به ما دروغ گفت که اسناد و شواهدی از موجودیت سلاح‌های کشتار جمعی در عراق در دست دارد چیزی که جنگ در عراق را توجیه کرد. بعد از تجاوز، یک میلیون تن کشته شدند، منطقه را موجی از بیرحمی گرفت، اما هیچ سلاح کشتار جمعی به دست نیامد.

تیراندازان زن شوروی که نازی‌ها را از پادرآوردند

لیودمیلا پاولچنکو از نامدارترین تیراندازان زن شوروی

در جنگ علیه نازی‌ها که بشریت را از چنگ هیولای فاشیزم نجات داد، زنان در میدان‌های نبرد سهم ارزنده‌ای ایفا نمودند. شوروی که نقش اساسی در شکست هیتلر داشت، برای نیازهای نظامی و صنعتی ۷.۷۵میلیون زن را در جریان جنگ استخدام کرد که از این میان هشتصدهزار تن آنان شامل ارتش شده مستقیم در نبرد دخیل گردیدند.

مردم مجارستان با خاینان و قاتلان سازش نکردند

مردم مجارستان با خاینان و قاتلان سازش نکردند

با پایان جنگ جهانی دوم، در کنار محاکمه سران نازی در محاکمه نورنبرگ و مجازات و اعدام تعدادی از آنان، در دیگر کشورهای اروپایی نیز عناصری که با فاشیست‌ها همدستی داشتند مورد پیگرد قرار گرفته به سزای اعمال شان رسیدند. یکی از این افراد فرنتس سالاشی بود که در جریان جنگ، منحیث صدراعظم مجارستان، متحد هیتلر بود.

تجاوز نظامی عربستان، مردم یمن را به قحطی کشانید

تجاوز نظامی عربستان، مردم یمن را به قحطی کشانید

سازمان ملل متحد هشدار داد که یک سوم مردم یمن نیازمند کمک‌های غذایی اند چون این کشور اکنون با خطر قحطی روبروست. تصاویر منتشر شده کودکان قحطی‌زده یمنی در شبکه‌های اجتماعی و مطبوعات قلب هر انسان بااحساس را جریحه‌دار می‌سازد.

تظاهرات میلیونی علیه دونالد ترامپ در سرتاسر امریکا

تظاهرات میلیونی علیه دونالد ترامپ در سرتاسر امریکادر پلاکارد: «امریکا هیچگاه بزرگ نبوده است» (اشاره به شعار مرکزی ترامپ «امریکا را باردیگر بزرگ بسازیم»)

همزمان با مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ، تقریبا تمامی شهرهای امریکا شاهد تظاهرات وسیع در مخالفت با او اند. فقط یک روز بعد از ورود ترامپ به کاخ سفید، بیش از دومیلیون تن در سرتاسر امریکا دست به راهپیمایی زدند که در مواردی بخصوص در واشنگتن دی.سی به خشونت کشیده پولیس صدها تن را بازداشت کرد. همزمان در شهرهای مختلف جهان نیز اکسیون‌هایی علیه ترامپ راه‌اندازی شدند.

اتحاد تیم‌های فوتبال مکسیکو و امریکا، اعتراضی بر طرح فاشیستی ترامپ

اتحاد تیم‌های فوتبال مکسیکو و امریکا، اعتراضی بر طرح فاشیستی ترامپ

به تاریخ ۲۱ عقرب ۱۳۹۵ (۱۱ نوامبر ۲۰۱۶)، تیم فوتبال مکسیکو در مسابقات ابتدایی رهیابی به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ تیم امریکا را ۲-۱ در خانه خود حریف، ایالت اوهایوی امریکا، شکست داد. اما چیزی که بیشتر توجه جهانیان به مسابقه را جلب کرد، اتحاد این دو تیم دربرابر سیاست‌ّهای فاشیستی دونالد ترامپ بود. ترامپ در هنگام کارزارهای‌ انتخاباتی‌اش اعلام نمود که بر مرز امریکا و مکسیکو دیواری می‌کشد تا از گذر شهروندان مکسیکو به‌طور غیرقانونی به داخل خاک امریکا جلوگیری کند و هزینه‌ی ساخت آن را از دولت مکسیکو خواهد گرفت.

بحران سوءتغذی در انگلستان، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان

بحران سوءتغذی در انگلستان، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان

بر اساس ارقام رسمی «نظام صحی ملی بریتانیا» در سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۶هزار قضیه سوءتغذی در شفاخانه‌های دولتی این کشور به ثبت رسیده، ولی ارقام واقعی بالاتر از آن است چون بیماران کلینیک‌ها و سایر مراکز صحی شامل این گزارش نمی‌گردند. گزارش نهاد مزبور نشان می‌دهد که در مقایسه با ده سال گذشته، این رقم چهار برابر افزایش یافته است و از این جمله ۹۰۰ مریض در خطر مرگ به سر می‌برند.

انعکاس فاجعه سوریه در آثار تکان‌دهنده «تمام اعزام»

انعکاس فاجعه سوریه در آثار تکان‌دهنده «تمام اعزام»

تمام اعزام، هنرمند سوری است که برای مخالفت با جنگ و کشتار جاری در کشورش و رساندن پیام مردمش به جهانیان، آثاری خلق نموده که این روزها طنین جهانی یافته اند. او نمادهای مشهور کشورهای غربی را با مخروبه‌های سوریه درآمیخته آثار هنرمندانه و درعینحال دردناک خلق کرده است که نمایانگر وحشت و سیهروزی حاکم در آنجاست. اعزام که در اثر جنگ مجبور به ترک کشورش گردیده است، از طریق کارهایش با جهان تماس برقرار کرده تخاصم جاری کشورهای جنگ‌افروز را که باعث فروپاشی همه‌جانبه سوریه گشته است منعکس می‌سازد.

اعتراض حین سخنرانی یک جنایتکار جنگی

اعتراض حین سخنرانی یک جنایتکار جنگی

به تاریخ ۷ اسد ۱۳۹۵، حین سخنرانی لئون پنه‌تا (رییس سابق سی‌آی‌ای و وزیر دفاع پیشین امریکا) در گردهمایی ملی حزب دموکرات‌ امریکا، معترضان حاضر در تالار شعار «دیگر جنگ نه!» را علیه وی سر دادند. براساس گزارش «دموکراسی نو» تعداد معترضان به ۵۷ تن می‌رسید که از طرفداران برنی سندرز (نامزد دیگر حزب دموکرات‌ که نتوانست با هیلری کلنتن رقابت کند) بودند، به حدی فریاد کشیدند که برگزارکنندگان گردهمایی نور همان بخش تالار را خاموش کردند. اما، معترضان چراغ موبایل‌های شان را روشن کرده و تا اخیر سخنرانی پنه‌تا این شعار را سر داده و نوشته‌های اعتراضی شان را بلند نگه‌داشتند.

نوکران «میانه‌رو» امریکا در سوریه کودک ۱۲ساله را سر بریدند

نوکران «میانه‌رو» امریکا در سوریه کودک ۱۲ساله را سر بریدند

به تاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۶ یک گروه تروریستی در سوریه که تحت عنوان «میانه‌رو» مورد حمایت امریکا و غرب است، ویدیویی را منتشر ساختند که در آن یک کودک ۱۲ ساله را قصاص می‌کنند، اما طبعا رسانه‌های غرب نخواستند این جنایت را انعکاس دهند. در این ویدیو، تفنگداران وحشی گروهی به نام «نورالدین الزنکی» این پسر را درحالی‌که زخمی است و نشانه‌های شکنجه در وجودش نمایان است زیر این نام که برای گروه القدس حامی بشار اسد جاسوسی کرده، با وحشت تمام داعشی‌وار مورد بدرفتاری قرار می‌دهند. در نهایت یکی از وحشیان این گروه الله‌ اکبر گویان با کارد کوچکی سر از تن او جدا می‌کند. در صحنه‌ای از این ویدیو، یکی از عناصر ریش‌دار و مودراز سر کودک را در‌حالی‌که از آن خون جاریست بالا گرفته نمایش می‌دهد.

آیا دولت‌های غربی از جانیان افغان نیز سلب تابعیت خواهند کرد؟

آیا دولت‌های غربی از جانیان افغان نیز سلب تابعیت خواهند کرد؟سید منصور

محکمه‌ای در دنمارک از سید منصور بنیادگرای ۵۶ ساله مراکشی‌تبار سلب تابعیت نمود. او متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی «القاعده» و «جبهه النصره» در پست‌های فیسبوکی‌اش و همچنان کمک به انتشار کتاب ابو‌قتاد، فرد دست راست اسامه بن‌لادن است. سید منصور در سال ۲۰۰۷ نیز به جرم حمایت از تروریزم به سه و نیم سال زندان محکوم شده بود. گفته می‌شود این نخستین سلب تابعیت از یک شهروند دنمارک در تاریخ این کشور است.

مقالات دیگر...


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org