مورالس: «امریکا تهدید واقعی در برابر بشریت است»

ایوو مورالس، رییس جمهور چپ‌گرای بولیویا تهدیدهای امریکا در برابر ونزویلا را محکوم نموده در پیامی تویتری اعلام نمود: «با تاریخچه مداخلات و کودتاهای نظامی‌اش در جهان، امریکا یک تهدید واقعی در برابر بشریت است». او در پاسخ به سناتور امریکایی مارکو روبیو این سخنان را بیان داشت که ونزویلا را تهدیدی برای امنیت ملی امریکا نامیده خواهان استفاده از نیروی نظامی در برابر آن شده است.

رسوایی یک اخوانی در بریتانیا

محمد حاجی صدیق، ۸۱ ساله، هنگام تدریس قرآن به دختران جوان، آنان را مورد سوء‌استفاده جنسی قرار می‌داد که با شکایت چهار دختر به ۱۳ سال زندان محکوم شد. صدیق بیش از ۳۰ سال در مسجد مدینه در شهر کاردیف ولز – بریتانیا معلم قرآن بود. هیئت منصفه او را به شش مورد حمله خارج از نزاکت و هشت مورد خشونت جنسی بین سال‌های ۱۹۹۶-۲۰۰۶ متهم کرد. قاضی استیفین هاپکینز دستور داد که او به‌عنوان یک مجرم جنسی نامحدود ثبت شود. قاضی خطاب به این ملای عیاش گفت:

«این چهار دختر در واقع بسیار شجاع هستند که نه تنها بر موانع شخصی بلکه بر موانع فرهنگی نیز فایق آمدند و با شکایت رسمی و شواهد علیه شما مواجه شدند.»

آریا ثابت، پسر جبار ثابت روانه زندان شد

آریا ثابت، پسر جبار ثابت (لوی څارنوال پیشین افغانستان) که منحیث داکتر جراح در امریکا مشغول به کار بود، به جرم سوء استفاده از مسلکش، محکوم به ۲۰ سال زندان شد. او عملیات‌های جراحی غیرضروری را به مریضانش پیشنهاد می‌نمود تا از این طریق پول بیشتری به جیب بزند. او حتا با این دغلکاری، توانسته خانه‌ای به ارزش دو میلیون دالر با حوض، سالون و زمین‌های مجلل بخرد. نیل روکیند، یکی از کارشناسان حقوقی امریکا می‌گوید: «هیچ توضیحی به کارهایی که او انجام داده نمی‌توان داد جز حرص و آز.» آریا ثابت به جرمش اعتراف نموده و در حال حاضر بین مدعیانش به «قصاب حریص» معروف است.

وحشیگری محافظان اردوغان علیه معترضان در امریکا

در پی دیدار اردوغان با ترامپ در امریکا، شماری از مردم ضد رژیم فاشیستی اردوغان و استبدادی که علیه نیروهای آزادی‌خواه کورد جریان دارد، در مقابل سفارت ترکیه دست به تظاهرات زدند. اما محافظان اردوغان به طرز وحشیانه‌ای با مشت و لگد به آنان حمله‌‌ور شدند و تعدادی را زخمی ساختند. آرتور، یکی از شرکت‌کنندگان این تظاهرات گفت:

«آنان فکر می‌کنند عین سرکوب اعتراض و آزادی بیان را که در ترکیه عملی می‌کنند، می‌توانند در اینجا نیز عملی کنند. آنان ما را برای چند دقیقه متوقف ساختند، ولی ما هنوز آنجا ماندیم و به اعتراض مان علیه رژیم مستبد اردوغان ادامه دادیم.»

انزجار جهانی بر عضویت عربستان در کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل

عضویت عربستان سعودی در کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل با تمسخر جهانی مواجه شده است. درحالیکه تلاش‌هایی در جریان است تا به عضویت این کشور از ریاست کمیسیون حقوق بشر ملل متحد خاتمه داده شود، این انتخاب جدید موجی از انزجار را برانگیخته است. در رای‌گیری سری، عضویت این کشور در کمیسیون حقوق زنان پذیرفته شده و گفته می‌شود که امریکا و پنج کشور اروپایی نیز به آن رای داده اند که از ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۲ عضویت نهادی را خواهد داشت که مسئول رسیدگی به حقوق زنان و تقویت برابری بین زن و مرد در جهان است.

دولت منفور ایران به مناطق زلزله‌زده آخوند فرستاد

«ایرنا» خبرگزاری رسمی دولت تیوکراتیک ایران به تاریخ ‍۱۹ حمل ۱۳۹۶خبر داد که به دنبال زلزله‌ای در خراسان رضوی که باعث خانه‌خرابی صدها خانواده شده، «برای بهبود شرایط روحی زلزله زدگان»، دولت اقدام به اعزام دوازده نفر آخوند به مناطق آسیب‌دیده نموده است! بعضی سران رژیم جنایت‌پیشه «ولایت فقیه» به سبک طالبان جاهل وطنی، «بی‌حجابی» را عامل زلزله‌ها و فجایعی عنوان کرده اند که آن کشور با آن مواجه است.

مکتبی با نام قومندان مکتب‌سوز و معلم‌کُش حزب اسلامی آلوده شد

«انجینیر» حامدالله مشهور به انجینیر نبی از خونخوارترین چهره‌های حزب اسلامی در ولسوالی دشت‌قلعه ولایت تخار بود که منحیث معاون حزب اسلامی در سمت شمال به جنایت و خیانت دست می‌زد. او در سگ‌جنگی‌های تنظیمی ده‌ها مکتب را آتش زد و بسیاری از مکاتب را قرارگاه ساخته بود. او آنچنان دشمن معارف بود که تعدادی از روشنفکران را به جرم معلم بودن تیرباران کرد.

عربستان به خود مرکز عیاشی و به ما فابریکه انتحاری می‌سازد

شیوخ عربستان که به نام پدران بنیادگرایی و جهالت شهرت داشته از حامیان و تمویل‌کننده اصلی القاعده و طالبان در کشورما و گروه‌های مشابه وحشی در سایر نقاط جهان اند، می‌خواهند در حومه ریاض شهری برای عیاشی به وسعت «لاس‌وگاس» بسازند. این شهر ۳۳۴ کیلومتر مربع مساحت دارد که در برگیرنده پارک‌های تفریحی و ورزشی و مراکز خوشگذارنی خواهد بود.

لاس‌وگاس شهر سیاحتی در امریکا است که منحیث مرکز فحشا، قمار، کلب‌های شبانه و پایتخت عیاشی خرپول‌های جهان و بخصوص شیوخ عرب شهرت دارد.

در همین حال عربستان با هزینه ۵۰۰ میلیون دالر زیر نام ساخت «پوهنتون اسلامی» در ۱۰۰۰ جریب زمین تلاش دارد که مرکز پرورش ویروس‌های بنیادگرا را در کشورما فعال نموده بدینصورت بخشی از فابریکه‌های انتحارپروری‌اش را از پاکستان وارد خاک ما سازد. این مرکز در مربوطات ولسوالی‌های کوت، بتی‌کوت و رودات ننگرهار ساخته می‌شود که پناه‌گاه اصلی طالبان و داعش است. مردم شرق کشور از ساخت این مرکز سخت در هراس بوده اعتقاد دارند که با تکمیل شدن آن، بویژه ولایت‌های شرقی عمیق‌تر در گنداب توحش و بنیادگرایی غرق خواهند شد.

عربستان به خود مرکز عیاشی و به ما فابریکه انتحاری می‌سازد

دولت ع و غ که با این طرح شیطانی پدران تروریزم موافقت کرده اند، خیانت بس بزرگی در حق مردم ما نموده اند. اما عناصر آزادیخواه و ضدبنیادگرا باید جلو اینگونه پروژه‌های خاین‌پروری و جنایت‌گستری را بگیرند.

نماینده بولیویا در ملل متحد: امریکا با دروغ‌گویی جنگ را توجیه می‌کند

به بهانه حمله کیمیاوی رژیم اسد بر حومه ادلب، امریکا با شلیک ۵۹ موشک تام‌هاک به میدان هوایی شعیرات در شهر حمص، سوریه را مورد حمله قرار داد. در اعتراض بر اولین تجاوز نظامی تحت فرمان دونالد ترامپ، ساشا لورنتی نماینده بولیوی در سازمان ملل متحد، به تاریخ ۷ اپریل ۲۰۱۷ در نشست اضطراری شورای امنیت، امریکا را در توجیه جنگ به دروغ‌گویی متهم کرد. او درحالی‌که تصویر کولن پاول، وزیر خارجه سابق امریکا را به دست داشت گفت باید از تاریخ بیاموزیم، درست در همین‌جا در سال ۲۰۰۳ او به ما دروغ گفت که اسناد و شواهدی از موجودیت سلاح‌های کشتار جمعی در عراق در دست دارد چیزی که جنگ در عراق را توجیه کرد. بعد از تجاوز، یک میلیون تن کشته شدند، منطقه را موجی از بیرحمی گرفت، اما هیچ سلاح کشتار جمعی به دست نیامد.

شورای دختران در عربستان در حضور هیچ دختری افتتاح شد

مقامات عربستان با راه اندازی نخستین «شورای دختران» بدون حضور حتی یک زن، در سطح جهان مورد تمسخر قرار گرفتند.

لیودمیلا پاولچنکو از نامدارترین تیراندازان زن شوروی

در جنگ علیه نازی‌ها که بشریت را از چنگ هیولای فاشیزم نجات داد، زنان در میدان‌های نبرد سهم ارزنده‌ای ایفا نمودند. شوروی که نقش اساسی در شکست هیتلر داشت، برای نیازهای نظامی و صنعتی ۷.۷۵میلیون زن را در جریان جنگ استخدام کرد که از این میان هشتصدهزار تن آنان شامل ارتش شده مستقیم در نبرد دخیل گردیدند.

مردم مجارستان با خاینان و قاتلان سازش نکردند

با پایان جنگ جهانی دوم، در کنار محاکمه سران نازی در محاکمه نورنبرگ و مجازات و اعدام تعدادی از آنان، در دیگر کشورهای اروپایی نیز عناصری که با فاشیست‌ها همدستی داشتند مورد پیگرد قرار گرفته به سزای اعمال شان رسیدند. یکی از این افراد فرنتس سالاشی بود که در جریان جنگ، منحیث صدراعظم مجارستان، متحد هیتلر بود.

تجاوز نظامی عربستان، مردم یمن را به قحطی کشانید

سازمان ملل متحد هشدار داد که یک سوم مردم یمن نیازمند کمک‌های غذایی اند چون این کشور اکنون با خطر قحطی روبروست. تصاویر منتشر شده کودکان قحطی‌زده یمنی در شبکه‌های اجتماعی و مطبوعات قلب هر انسان بااحساس را جریحه‌دار می‌سازد.

تظاهرات میلیونی علیه دونالد ترامپ در سرتاسر امریکادر پلاکارد: «امریکا هیچگاه بزرگ نبوده است» (اشاره به شعار مرکزی ترامپ «امریکا را باردیگر بزرگ بسازیم»)

همزمان با مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ، تقریبا تمامی شهرهای امریکا شاهد تظاهرات وسیع در مخالفت با او اند. فقط یک روز بعد از ورود ترامپ به کاخ سفید، بیش از دومیلیون تن در سرتاسر امریکا دست به راهپیمایی زدند که در مواردی بخصوص در واشنگتن دی.سی به خشونت کشیده پولیس صدها تن را بازداشت کرد. همزمان در شهرهای مختلف جهان نیز اکسیون‌هایی علیه ترامپ راه‌اندازی شدند.

اتحاد تیم‌های فوتبال مکسیکو و امریکا، اعتراضی بر طرح فاشیستی ترامپ

به تاریخ ۲۱ عقرب ۱۳۹۵ (۱۱ نوامبر ۲۰۱۶)، تیم فوتبال مکسیکو در مسابقات ابتدایی رهیابی به جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ تیم امریکا را ۲-۱ در خانه خود حریف، ایالت اوهایوی امریکا، شکست داد. اما چیزی که بیشتر توجه جهانیان به مسابقه را جلب کرد، اتحاد این دو تیم دربرابر سیاست‌ّهای فاشیستی دونالد ترامپ بود. ترامپ در هنگام کارزارهای‌ انتخاباتی‌اش اعلام نمود که بر مرز امریکا و مکسیکو دیواری می‌کشد تا از گذر شهروندان مکسیکو به‌طور غیرقانونی به داخل خاک امریکا جلوگیری کند و هزینه‌ی ساخت آن را از دولت مکسیکو خواهد گرفت.


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org