دومین جلسه شورای ولایتی «حزب همبستگی افغانستان» در کندز

جلسه حزب در ولایت کندز

به تاریخ ١٢ قوس ١٣٩٢ (٤ دسامبر ٢٠١٣) جلسه شورای ولایتی کندز با اشتراک جمعی از اعضا و هواداران حزب در آن ولایت برگزار شد. در این جلسه نمایندگان ولسوالی‌های کندز نیز شرکت ورزیده بودند.

در ابتدا معرفی مختصر اشتراک کنندگان صورت گرفت سپس رئیس شورای ولایتی کندز گزارش مختصری از کارکرد های حزب در زمینه پخش و فروش ماهنامه حزب، جلسات ماهانه، گشایش دفتر ولایتی، جلب و جذب و بردن سیاست های حزب بین مردم ارائه نمود.

در ادامه نماینده حزب از دفتر مرکزی بیشتر روی سیاست ها، تظاهرات، سایت، نشریه همبستگی غږ، انتخابات، جرگه مشورتی و فعالیت های حزب در ولایات دیگر اشاره نموده گفت:

«حزب همبستگی افغانستان در سال ٢٠٠٩ دومین کنگره‌اش را برگزار کرد و تلاش برای انعقاد سومین کنگره جریان دارد. در کنگره دوم رهبری حزب عمدتا به جوانان سپرده شد، چون انرژی بیشتر دارند و با شیوه های نوین مبارزه و کار آشنایی دارند. جوانان با آموختن از تجارب اعضای مسن حزب، دوشادوش آنان می‌توانند در گسترش حزب و تبدیل آن به یک حزب پیشرو، منضبط و مردمی نقش مهمی ادا نمایند. امروز حزب همبستگی افغانستان در ٢٢ ولایت نفوذ توده‌ای و دفتر دارد و همچنان با برپایی ١٦ مظاهره موثر در مسایل حاد و مهم، یکی از احزاب مطرح در داخل و خارج کشور می‌باشد. حزب ما از محدود نیروهای کشور است که از امراض مهلک قومگرایی، سمت‌گرایی، وابستگی و معامله‌گری مبراست و آنرا خیانت به وطن و مردم می‌داند. ما افتخار داریم که در صفوف خود از تمامی اقوام کشور عضو داشته متحدانه برای یک افغانستان مستقل، آزاد و دموکراتیک که خانه امن برای تمامی مردمش باشد مبارزه می‌کنیم. حزب ما در مسایل مهم سیاست و دیدگاهش را از طریق سایت، نشریه همبستگی غړ، اعلامیه ها و اکسیون هایش بی‌پرده و بدور از جبن و سازشکاری بیان داشته است.»

یکی از اعضای حزب وضاحت بیشتر در مورد انتخابات خواسته پرسید که حزب همبستگی در انتخابات ریاست جهموری به کی رای خواهد داد؟ و آیا حزب کاندید شورای ولایتی در کندز دارد؟

در پاسخ گفته شد:

«حزب همبستگی افغانستان در انتخابات آینده ریاست جهموری به هیچ کاندیدی رای نخواهد داد، چون دولت اشغالگر امریکا تصمیم گیرنده اصلی است و به نظر ما رئیس جمهور آینده قبلا در کاخ سفید معین شده تا در یک پروسه رسوا و عوامفریبانه در ارگ تاجپوشی گردد. بنابراین ما به کسانیکه دست شان به خون ملت آغشته و نوکر امریکا باشد رای نخواهیم داد. در میان کاندیدانی که از سوی کمیسیون نامستقل انتخابات اعلام شده اند، هیچ کدام شان چهره های ملی نیستند بلکه اکثر شان جنایتکاران و چهره های منفوری اند که در طول سه دهه اخیر در بربادی کشور نقش داشته اند.

حزب ما در مجموع انتخابات را یک پروسه دموکراتیک می‌داند، اما برای یک انتخاباتی با حداقل شفافیت، استقلال و حاکمیت قانون لازمی‌است که افغانستان از آن بی‌بهره است و به فاسدترین و مافیایی ترین کشور جهان بدل شده است. در چنین کشوری به نظر ما انتخابات، و بخصوص انتخابات ریاستی که فقط یک برنده می‌داشته باشد، هیچ مشروعیتی ندارد. اما حزب ما در شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی کاندیدانی خواهد داشت و یا هم از عناصر ملی و استقلال طلب حمایت خواهد کرد چون تجربه دو انتخابات گذشته نشان داد که با تمام فساد حاکم، دولت قادر نیست جلو پیروزی چند تن عناصر پاک و دارای نفوذ مردمی را بگیرد. حزب ما می‌تواند و باید از نهاد هایی چون شورای ولایتی و پارلمان برای اهداف پاکش منحیث یک تربیون استفاده نماید. اما چون کار حزب در کندز متاسفانه به آن سطح پیشرفت و گسترش نیافته است که بتوانیم کاندید مستقل خود را داشته باشیم.»

سپس یکی از بنیانگذاران حزب همبستگی روی موضوعات مهم اشاره نموده گفت:

«در شرایط کنونی حفظ استقلال و وحدت ملی علیه اشغالگران و نوکران شان مبرم‌ترین نیاز مردم ماست. به مردم ما که علیه اشغالگران انگلیسی و روسی و سگان داخلی شان با همدلی و همبستگی قوام یافته جانانه مقاومت نمودند و پاسدار استقلال کشور بودند طوری خاینانه تبلیغ می‌شود که گویا این ملت جز اتکا به امریکا و ناتو هرگز قادر نیست به جایی برسد. ما با وحدت ملیت های برادر خود و بلند بردن آگاهی شان می‌توانیم علیه دشمنان خارجی و نوکران داخلی شان ایستاده برزمیم. چون اینان بین مردم منفور اند، با بذر تضاد های قومی، مذهبی، لسانی و منطقوی می‌خواهند افغانستان را در پنجال شان نگهدارند و این وظیفه حزب ماست که علیه تمامی دسایس دشمنان روشنگری و مبارزه کند. جز این راهی برای بهروزی وطن و مردم ما وجود ندارد.»

در اخیر جلسه خطوط اصلی کار آینده حزب در کندز مشخص شد و با توجه به تجارب مثبت کار سایر ولایات رهنمود های لازم ارائه گردید.

در این جلسه که تعدادی از اعضای نوجذب حزب نیز اشتراک نموده بودند، بعد از اینکه از عمق تحلیل ها و سیاست های حزب آگاهی یافتند عزم شانرا برای عملی نمودن جدی وظایف محوله اعلام کردند.

جلسه حزب در ولایت کندز

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 51 نفر