چهارمین نشست شورای ولایتی «حزب همبستگی افغانستان» در تخار

چهارمین نشست حزب در تخار

چهارمین نشست شورای ولایتی تخار «حزب همبستگی افغانستان» به تاریخ ١١قوس ١٣٩٢ (٢ دسمبر ٢٠١٣) با حضور نمایندگانی از دفتر مرکزی برگزار گردید. در این جلسه ۲۵ تن از مسئولان و اعضای حزب اشتراک ورزیده بودند.

در ابتدا عسکر شاه رحیمی معاون اول حزب گزارشی از فعالیت های حزب را مختصراً ارائه نموده در بخشی از سخنانش گفت:

«گزارش های افشاگر و دقیق نشریه "همبستگی غړ" توانسته در بلند بردن آگاهی عامه نقش ارزنده ای ایفا نماید. کمیته های ولسوالی ها نیز فعالانه در پخش نشریات حزب همکاری می‌نمایند و ماهنامه حزب به صورت منظم به اعضا و هواداران حزب در مناطق دوردست می رسد. کمیته های ولسوالی ینگی قلعه، رستاق، چاه‌آب و مرکز ولایت منظماً حق العضویت و اعانه های شان را جمعاوری و به کمیته ولایتی می فرستند. گزارشدهی دوجانبه میان کمیته های حزبی طی جلسات ماهوار صورت می گیرد و خبر خوش این است که کمیته ولسوالی خواجه‌غار عنقریب فعال خواهد شد.»

سپس نماینده حزب همبستگی از دفتر مرکزی روی سیاست ها، فعالیت در سطح کابل و ولایات دیگر به صورت فشرده اشاره نموده گفت:

«اکنون حزب همبستگی در ٢٢ ولایت فعال است که موضعگیری هایش از طریق سایت و نشریه و اکسیون های مختلف همه‌روزه به دید همگان قرار می‌گیرد. امروز حزب همبستگی در سطح داخلی و جهانی مطرح است بنا با سنگ‌اندازی ها و تبلیغات زهرآگین بعضی نهاد های دولتی و دشمنان اخوانی نیز مواجه بوده است. حزب ما بدون معامله‌گری های معمول و بدور از سازشکاری، در رابطه به اوضاع جهانی، انتخابات، لویه جرگه مشورتی، هیولای فریبنده ٢٠١٤، صلح مسخره با طالبان و غیره مسایل دیدگاهش را بسیار روشن از طریق مقالات و اعلامیه ها بیان داشته است.»

در ادامه بیشتر روی اهمیت اکسیون ها و تبلیغات و جلب جذب بخصوص جوانان به صفوف حزب صحبت شد.

در این جلسه یکی از استادان پوهنتون تخار گفت:

«زمانی که حزب همبستگی افغانستان و نشریه همبستگی غړ راجستر است، چرا نشریات آن در پوهنتون تخار توزیع نمی‌شود؟ درحالیکه احزاب غیر راجستر شده نشریات شان را پخش می‌کنند لازم است حزب نشراتش را به فروش رسانیده، افکار و دیدگاهش را پخش کند. داشتن یک دفتر ولایتی در تخار لازمی بوده جهت پیشبرد فعالیت ها و جلب و جذب افراد، برگزاری جلسات ماهوار، کورس های سوادآموزی برای زنان و افشاگری جنایات و آگاهی‌دهی از طریق کنفرانس های علمی و فرهنگی می‌توان میان مردم جاگرفت.»

بعدا یکی از بنیانگذاران حزب هبمستگی به موضوعات مهم اشاره نموده گفت:

«در زمینه کار میان زنان، ارتقای آگاهی آنان، کشانیدن شان به سطوح رهبری حزب و شریک ساختن نظرات شان باید کار جدی و وسیع صورت گیرد. زنان در حزب ما فعال بوده، در فعالیت ها و نمایندگی از حزب در سفر های داخلی و خارجی نقش مهمی بازی می‌کنند. ما تلاش داریم که در آینده نزدیک سخنگوی حزب نیز یکی از زنان آگاه باشد.»

در ادامه چند پیشنهاد جهت پخش هرچه بهتر نشریات حزب ارائه گردیدکه از جمله در هر شماره آینده جواز فعالیت حزب و نشریه همبستگی غړ نیز چاپ شود تا مردم آزادانه و مطمئن به مطالعه نشریات علاقه گیرند و همچنان شمار فعالان حزب در سطح ولایت تخار معلوم گردد که در جهت فعالیت های حزب در آینده کمک خواهد کرد.

در اخیر به نظرات مختلف و سوالات اشتراک‌کنندگان که بیشتر در مورد نشریه و موضعگیری های حزب بود پاسخ ارائه گردید.

چهارمین نشست حزب در تخار

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 93 نفر