گوشه‌هایی از تجمع اعتراضی حزب همبستگی

۲۷ حمل ۱۳۹۴: اعضا و هواداران «حزب همبستگی افغانستان» در دفاع از خون قربانیان بدخشان و مزار و رهایی ۳۱ هموطن مظلوم گروگان‌شده‌ی ما به دست طالبان درنده، تجمع اعتراضی را در پارک شهرنو کابل برگزار نمودند. در نخست قرار بود که این تجمع به‌شکل راهپیمایی از سینمای پامیر تا سپاهی گمنام به راه انداخته شود، ولی بنابر طرزالعمل جدید تصویب‌شده دولت، نهادهای ترتیب‌دهنده اعتصابات و تظاهرات حق راهپیمایی را ندارند و فقط در چند پارک محدود شهر که از جانب دولت تعیین گردیده، تجمع کرده می‌توانند. ظاهرا این تصمیم جهت حفظ امنیت معترضان از حملات تروریستی اتخاذ شده‌است، ولی بر همگان روشن است که در این اواخر شاهد چندین تظاهرات وسیع بودیم و حکومت ع و غ که روز به روز تعفنش بیشتر می‌شود و از ترس این که مبادا «بهار افغانستان» رونما گردد، دست به این عمل ضد آزادی بیان زده‌است.

معترضان پلاکارت‌های حاوی نوشته‌هایی همچون «ارگ‌نشینان، ننگ ‌بر شما که با چانه‌زنی و معامله‌‌های ننگین تان مردم ‌ما را غرق خون و ماتم کردید!»، «ع و غ و چتلی‌خواران پلید شان عاملان اصلی قتل‌عام‌های اخیر مزار، غزنی، بدخشان و... اند!»، «قاتلان اصلی این سربازان، ع و غ و اطرافیان شان اند که با باج‌دهی و «عذرخواهی» از طالبان، این جاهلان را تشویق به جنایت می‌کنند!»، «به‌خاطر حمام ‌خون مزار و بدخشان و پکتیا و غزنی و... در کنار طالبان وحشی، سران حکومت ع و غ نیز باید محاکمه شوند!»، «مادران افغانستان خواهان رهایی ۳۱ جگرگوشه‌ی گروگان‌شده شان هستند!»، «اگر درمیان ۳۱ گروگان، پسر ع و غ شامل می‌بود، آیا بازهم با همین بیشرمی در قبال سرنوشت شان بی‌تفاوت می‌ماندند؟»، «هموطنان! اگر در برابر وحشت و بربریت طالبان، جنگسالاران و خاینان ارگ‌نشین خاموش بمانیم، فردا نوبت سربریدن جگرگوشه‌های ما خواهد رسید!» و «همبستگی، مبارزه، خیزش: جز این راهی برای نجات از فاجعه ‌جاری وجود ندارد!» را برافراشته‌ بودند.

آقای حفیظ راسخ، نماینده حزب همبستگی، در جریان سخنانش گفت: «جوانان سرباز ما به دفاع از وطن جان می‌دهند، ولی سران خاین دولت خون این مظلومان را به معامله می‌گیرند.» وی علاوه نمود که ۳۱ هموطن زجرکشیده‌ی ما که سال‌ها رنج و مشقت بی‌خانمانی را می‌کشیدند، امروز در دم تیغ قرار گرفته‌اند و ما خواهان رهایی عاجل شان هستیم، و اگر مردم سرنوشت شان را به دست خویش نگیرند، هزاران انسان بی‌گناه این مرز و بوم به‌مثل گذشته و وضعیت فعلی به کام مرگ خواهند رفت.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 194 نفر