جوانان یکه‌ولنگ با شمع‌افروزی یاد شهدای ۱۹ جدی را گرامی داشتند

جوانان یکه‌ولنگ با شمع افروزی یاد شهدای ۱۹ جدی را گرامی داشتند

منار و میدان شهدای یکه‌ولنگ رونمایی شد و با استقبال وارثان شهدا و جمع وسیعی از مردم روبرو گردید. در شب ۱۹ جدی، جمعی از بازماندگان و جوانان اعم از پسر و دختر گرد هم جمع شدند و با سپاس و قدردانی از «حزب همبستگی افغانستان» با روشن کردن شمع در اطراف منار و مقابل اسامی شهدا یاد جانباختگان قتل‌عام را گرامی داشتند.

چیزی که طی شانزده سال آرزوی مادران داغدیده و فرزندان یکه‌ولنگی بود، حزب همبستگی با کمک مالی و زحمات اعضا و هوادارانش طی هشت ماه (از ۱۹ ثور تا ۱۹ جدی ۱۳۹۵) برآورده ساخت و به بهترین شکل آن را طی محفلی به بازماندگان شهدا و مردم شریف ما سپرد تا سندی باشد برای محاکمه جنایتکاران جنگی و اربابان درنده شان.

من به نمایندگی از مردم و بازماندگان شهدا از این اقدام نیک و تاریخ‌ساز حزب همبستگی جهت انسجام کارش با بازماندگان و حساب‌دهی شفاف در حضور مردم قدردانی می‌کنم و امیدوارم حرکات این حزب آزاده مایه الهام به تمامی کسانی باشد که در راستای مردم و مردم‌سالاری کار می‌کنند.

در دیوار کنار منار، درست در میدان قتل‌گاه، اسامی تمامی شهدا نوشته شده و از سوی باشندگان به نام دیوار تاریخ مسما گردیده است و قرار است در بهار سال جدید حکاکی گردد. در قسمتی از محوطه منار، اتاق بزرگی به صورت موزیم ساخته شده که اشیا و تصاویر جانباختگان در آن به نمایش قرار خواهد گرفت.

مطلب مرتبط:
محفل رونمایی منار یادبود شهدای قتل‌عام یکاولنگ


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org