گزارش مختصر از جلسات نوبتی حزب همبستگی در چند ولایت شمالی

جلسه نوبتی حزب همبستگی افغانستان در ولایات شمالی

چندی قبل بنا بر فیصله رهبری «حزب همبستگی افغانستان»، هیات باصلاحیت به مناطق شمال کشور سفر نمود تا جلسات نوبتی حزب را در ولایات بلخ، سمنگان، کندز، بغلان و تخار به طور فشرده پیگیری کند.

به تاریخ ١٧ عقرب ۱۳۹۱ جلسه ولایتی تخار برگزار شد که در آن فعالان حزب، نمایندگان ولسوالی‌ها و نواحی شهری شرکت نمودند. این جلسه که به هدف ارزیابی از کار یک ساله حزب، طرح و پلان کار در سال جدید برگزار شده بود اعضای فعال حزب اعم از جوانان و زنان حضور داشتند که روی مسایل مختلف تشکیلاتی، جلب وجذب اعضای جدید، گسترش کار و فعالیت حزب، جمع آوری اعانه و حق العضویت ها،‌ تهیه و جمع آوری گزارش در تمام سطوح، راه اندازی کورس های سواد آموزی برای زنان و مردان تاکید مجدد صورت گرفت.

فعالان ولایتی حزب بعد از بحث و اظهار نظر روی مسایل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی افغانستان خصوصا ولایت تخار هرکدام به نوبه خود روی چگونگی کار شان در مناطق مربوطه گزارش مفصل ارائه نمودند که در آن به جوانب مثبت و منفی کار حزب در مناطق روستایی و شهری به روشنی اشاره شده بود.

جلسه نوبتی حزب همبستگی افغانستان در ولایات شمالی

به تعقیب آن نماینده حزب اوضاع و شرایط فعلی جهان و منطقه را تحلیل و در رابطه با فعالیت حزب در داخل و خارج افغانستان،‌ دست آوردها، مشکلات و همچنان کار و فعالیت تشکیلاتی حزب در جریان یکسال توضیحات ارائه نمود.

در قسمت های میانی این جلسه فرصت به طرح سوالات و جر و بحث آزاد داده شد که هر کس به نوبه خود سوالاتی را جهت بهبود کار و پیشرفت عملی برنامه های روی دست داشته مطرح و جواب دریافت نمودند.

جلسه نوبتی حزب همبستگی افغانستان در ولایات شمالی

در بخش دوم و پایانی جلسه نمایندگان ولسوالی های چاه آب، ینگی قلعه، رستاق و کمیته‌ی شهری تالقان بار دیگر بصورت دموکراتیک انتخاب گردید.

باید متذکر شد که مصارف برگزاری جلسات در هر ولایت به کمک مالی اعضای حزب صورت گرفت. اگر چه مبالغ مساعدت شده ناچیز بود، اما ارزش فوق‌العاده بزرگ معنوی برای حزب داشت زیرا این نشانه‌ای از پاکی، صداقت و وفاداری مردم فقیر شهر و روستا نسبت به حزب شان بود.

جلسه نوبتی حزب همبستگی افغانستان در ولایات شمالی

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 177 نفر