SHARE
"آنانی که مبارزه می‌کنند شاید بازنده شوند، اما آنانی که مبارزه نمی‌کنند قبلا بازنده اند."
برتولت برشت


هفتمین نشست ولایتی حزب همبستگی در فراه

نامه الکترونیک
هفتمین نشست ولایتی حزب همبستگی در فراه

در ۱۵ میزان ۱۳۹۳، «حزب همبستگی افغانستان» هفتمین جلسه شورای ولایتی‌اش را با حضور اعضا و هواداران در فراه برگزار نمود. وضعیت امنیتی وخیم و همه روز جنگ و کشتار از سوی طالبان وحشی در این ولایت، زندگی عادی مردم را مختل ساخته‌است، ولی با آن هم در این نشست، تعداد وسیعی به شمول زنان اشتراک ورزیده بودند.

در ابتدا، مسوول ولایتی حزب همبستگی در رابطه به فعالیت‌های اخیر حزب گزارش مختصری را ارایه نموده، گفت که حزب همبستگی یگانه حزبی است که در کنار مردم رنجدیده این سرزمین قرار داشته و آوای عدالت‌خواهی شان را بلند نموده‌است.

ادامه مطلب...

بامیان در گرو خانواده والی

نامه الکترونیک
بامیان در گرو والی

آنچنان که بر همگان روشن است، نظام حکومتی افغانستان به سان شرکت سهامی در میان تنظیم‌ها و جنگسالاران تقسیم شده‌است. از این جمله در تقسیمات سیاسی افغانستان، ولایت بامیان سهم حزب وحدت است و مقام‌های دولتی بلندپایه این ولایت هم از سوی کریم خلیلی معرفی و نصب می‌شوند. چندی پیش، رادیوی «دویچه ویله» گزارش مختصری در مورد مقرری‌های خانوادگی والی بامیان نشر کرد، اما رادیوی نامبرده از افشای نام این افراد خودداری کرد. پس از شنیدن این گزارش، با کمی پرس و پال توانستم که لیستی از این مقرری‌ها را ترتیب دهم. این فهرست تعیینات غلام‌علی وحدت، معین سابق تامیناتی وزارت امور داخله و اکنون والی بامیان، از قوماندان‌های سابق حزب وحدت است. با دیدن این لیست، حقانیت این نکته ثابت می‌گردد که افغانستان به شرکت سهامی مبدل شده که هر جنایت‌کاری بنابر قدرت خود از آن سهم می‌برد و ایجاد نهاد‌های به‌اصطلاح مستقل مانند «کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی»، هیچ دردی را دوا نمی‌کند و فقط عوام‌فریبی است و چند تن مفتخوار دیگر زمینه پرکردن جیب‌های شان را می‌یابند.

ادامه مطلب...

مصاحبه نماینده حزب همبستگی با تلویزیون «نوروز» درمورد مقاومت مبارزان کوبانی

نامه الکترونیک
در شرایطی که کشورهای امپریالیستی و سگان زنجیری داخلی شان، سخن از این می‌زنند که دیگر دور مبارزات گذشته و شکل مبارزه تغییر کرده و از این نوع چرندیات را می‌خواهند که به خورد مردم بدهند، مقاومت کوبانی یکبار دیگر ثابت می‌سازد که نه، هنوزهم مقاومت وجود دارد. مقاومت کوبانی مصداق این امر است.

د کوبانی له میړني مقاومت څخه ملاتړ وکړو!

نامه الکترونیک
د کوبانی مبارزی ښڅی

څو اونۍ کیږی چی د کوبانی جنګیالي خلک ښځینه او نارینه د ناپوهو او ځناور لښکریانو پر وړاندی داسی په میړانه او زړورتوب مبارزه کوی چی د نړۍ د آزادۍ‎غوښتونکو او باشرفه انسانانو ملاتړ یی ځان ته جذب کړ. د نړۍ په لویو ښارونو کی د کوبانی څخه په ملاتړ لاریونونه په لاره واچول شول، ولی بیا هم په اصلاح آزادې نړۍ او آزادو رسنیو پر هغې سترګې پټې کړې.

هغه څه چی د کوبانی غورځنګ ته ځانګړتیا وربخښي او له نورو خوځښتونو څخه یی جلا کوی پدی غورځنګ کی د زړه‎ورو او ننګیالیو ښځو ګدون دی. پر وطن مینې ښځې اوږه په اوږه له سړو یو ځای د دښمن پر وړاندی جکړه کوی او له سره تیری دي، ولی خپله خاوره د منځنیو پیړیو جلادانو ته نه ورکوي. په کوبانی کی د کوردي ښځو پرتمین ګډون، د نړۍ ټولو په بند کی راښکیلو ولسونو ته او په ځانګړې توګه ښځینه سازمانونو ته د انسانیت او پر هیواد د مین‎توب لوست ورکوی او هغوي ته دا په ډاګه کوی چی «یو موټی خلک هیڅ کله ماتی نه خوري.»

پاتی برخه...

حملات امریکا بر داعش

نامه الکترونیک
حملات امریکا بر داعش
کارتونیست: کارلوس لاتوف Carlos Latuff

مقاومت جانانه زنان کوبانی درمقابل داعش

نامه الکترونیک
زنان مبارز کوبانی

کوبانی طی چند روز اخیر صحنه شدیدترین نبردها بوده و اهالی این شهر با حملات شدید از سوی نیروهای وحشی داعش مواجه هستند. اما مبارزه و دفاع واحد حفاظت زنان کوبانی که متشکل از هفت هزار شیرزن کورد است، مانع اصلی ورود داعشیان به این شهر اند.

کوبانی در کجاست؟

کوبانی شهری کوردنشین است که در ولایت حلب در شمال سوریه در فاصله کم‌تر از دو کیلومتر از مرز سوریه با ترکیه واقع شده‌است. جمعیت این شهر ۵۲٬۱۱۵ نفر است. شهر کوردنشین سوروچ در ترکیه، در فاصله ۱۵ کیلومتری با کوبانی واقع شده‌است.

ادامه مطلب...

از مقاومت حماسی کوبانی حمایت کنیم!

نامه الکترونیک
زنان مبارز کوبانی

هفته‌هاست که مردم مبارز کوبانی اعم از زن و مرد و پیر و جوان آن چنان حماسی و فدایی‌وار علیه لشکر جهل و وحشت ایستادگی می‌کنند که همدردی و حمایت آزادی‌خواهان و انسان‌های شرافتمند سراسر جهان را در پی داشته‌است. شهرهای بزرگ جهان شاهد تظاهرات وسیع در دفاع از مبارزان کوبانی‌است، هرچند جهان به‌اصطلاح آزاد و رسانه‌های غرب در برابر آن چشم بسته‌اند.

آنچه جنبش کوبانی را واقعا نمونه و پرصلابت می‌سازد حضور شیرزنان مسلح در خط مقدم جنگ است. زنان آگاه و مصمم همدوش مردان بی‌باکانه با قلب‌های مملو از عشق می‌رزمند و جان می‌دهند، اما سرزمین شان را به جلادان عصر عتیق نمی‌دهند. درخشش زنان پرشور کورد در کوبانی، درس بزرگی ازعشق به میهن و انسانیت را به تمام ملل دربند و گرفتار رژیم‌های پوشالی خاصتا سازمان‌های زنان آزاده می‌دهد که «مردم متحد هرگز شکست نمی‌خورند».

ادامه مطلب...

پیام سه‌رکاو گورانی، هنرمند کوردی، به مردم افغانستان

نامه الکترونیک
سه‌رکاو گورانی: «تقديم به دوستهام در افغانستان. کوبانی و کوردها از شما تشکر ميکنن.»

آزادی‌خواهان «همبستگی»، خواب از چشمان اشغالگران ربودید!

نامه الکترونیک

از میان ایمیل‌هایی که پس از برگزاری تظاهرات حزب همبستگی علیه اشغال افغانستان توسط امریکا و دفاع از مبارزان کوبانی برای ما رسیده، ایمیل دوستی به نام بریالی را انتخاب نموده و در خدمت خوانندگان سایت همبستگی قرار می‌دهیم:

تظاهرات حزب همبستگی علیه اشغال افغانستان توسط امریکا و دفاع از مبارزان کوبانی

دوستان، همرزمان و همسنگران!

دیگر باید درک کرده باشید که این تنها شما هستید که بار این همه مبارزه و ایستادگی در برابر اشغالگران امریکایی و نوکران دست‌نشانده شان را بر دوش می‌کشید و درفش آزادی و استقلال را بر زمین نگذاشته‌‌اید.

بی‌عدالتی و نابرابری نه تنها در افغانستان بلکه در سایر کشورهای تحت ظلم و استبداد، وجدان شما‌ها را بیدار ساخته، و نترس و مقاوم با هزاران مشقت و تنگدستی به راه تان ادامه می‌دهید. من در برابر تان سر تعظیم فرود می‌آورم و دست تان را در این مبارزه می‌فشارم.

ادامه مطلب...

انعکاس تظاهرات حزب همبستگی علیه اشغال افغانستان توسط امریکا و دفاع از مبارزان کوبانی در سایر رسانه‌ها

نامه الکترونیک

با امضاى قرارداد امنيتى حکومت جديد با امريکا و ناتو مخالفت شد

منبع: آژانس خبری پژواک، ۲۰ میزان ۱۳۹۳

تظاهرات حزب همبستگی در تقبیح اشغال افغانستان توسط امریکا و در دفاع از مبارزان کوبانی

کابل (پژواک،٢٠ ميزان ٩٣): مظاهره‌کنندگان در کابل، امضاى قرارداد امنيتى افغانستان با امريکا و ناتو را محکوم کرده ميگويند که حکومت جديد، برخاسته از يک انتخابات ديمواکراتيک نيست، بلکه يک شرکت سهامى است.

آنان که تعداد شان به صدها تن به شمول زنان ميرسيد، امروز از ساحه سينماپامير شهر کابل، راهپيمايى نموده و در مقابل منار جادۀ ميوند تجمع کردند.

تظاهرکنندگان، قرارداد امنيتى با امريکا و ناتو و پايگاه‌هاى امريکا در افغانستان را زنجير اسارت و حکومت جديد را شرکت سهامى اشرف غنى احمدزى و داکتر عبدالله خوانده، گفتند که موجوديت پايگاه دايمى امريکا در افغانستان، خط مقدم تخاصماتى خواهد بود که جهان را تهديدبه جنگ سوم جهانى مي‌کند.

ادامه مطلب...

انعکاس تظاهرات حزب همبستگی علیه اشغال افغانستان توسط امریکا و دفاع از مبارزان کوبانی در رسانه‌های تصویری

نامه الکترونیک

صحنه‌هایی از تظاهرات حزب همبستگی برضد اشغال افغانستان و دفاع از مبارزان کوبانی

نامه الکترونیک

تظاهرات حزب همبستگی علیه اشغال افغانستان توسط امریکا و به دفاع از مبارزان کوبانی

نامه الکترونیک

دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر

۲۰ میزان ۱۳۹۳ – ۱۲ اکتوبر ۲۰۱۴:‌ «حزب همبستگی افغانستان» در تقبیح سیزدهمین سال اشغال افغانستان توسط ایالات متحده و ناتو، و در دفاع از مقاومت مردمی کوبانی بخصوص زنان مبارز این سرزمین تظاهراتی را در شهر کابل برگزار نمود.

ادامه مطلب...

اقتباس از گزارش سازمان ‌«عفو بین‌الملل» درمورد تلفات غیرنظامیان توسط نیروهای امریکایی

نامه الکترونیک

نویسنده: سازمان «عفو بین‌الملل» | مترجم: کاوه عزم
منبع: سازمان «عفو بین‌الملل»، ۱۱ اگست ۲۰۱۴

اجساد دختران کشته‌شده در حمله ایالات متحده در علینگار لغمان در سپتامبر ۲۰۱۲

یادداشت مترجم: نیروهای اشغالگر ایالات متحده و ناتو مظالم متعددی را علیه مردم رنجدیده افغانستان مرتکب شده‌اند که در نتیجه افراد ملکی بی‌شمار طی این قساوت‌ها جان باخته و زخم برداشته‌اند ولی بدبختانه که تعداد اندک آن به مطبوعات راه یافته‌اند. دولت دست‌نشانده افغانستان زیر نام «ایجاد کمیسیون تحقیق» مردم ما را فریب داده و علیه این جنایات خاموشی اختیار نموده‌است. در ۱۱ اگست ۲۰۱۴، سازمان «عفو بین‌الملل» گزارشی را زیر عنوان «رهاشده در ظلمت: ناکامی‌ها در جوابگویی برای تلفات افراد ملکی در جریان عملیات‌های نظامی بین‌المللی در افغانستان» به نشر رسانید که فقط به ۱۰ رویداد از سال‌ ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ می‌پردازد. بدون شک، بر هموطنان نگون‌بختم به مراتب بیشتر از این ظلم روا داشته شده‌است؛ سازمان مذکور فقط به چند رویداد محدود پرداخته و من ۳ قضیه آن را در پایین ترجمه نموده‌ام.

ادامه مطلب...

پاڅون او یووالي سره کولای شو، نیواکګرو او د دوی پر چوپړانو بریالي شو!

نامه الکترونیک
کودک زخمی در اثر حملات هوایی ایالات متحده در کنر

د امریکایي یرغلګرو او د دوی هملاسو لخوا د افغانستان د نیواک دیارلس کاله پوره شول. هغه نیواک چې د سپتمبر د یولسمې وینې تویونې دسیسې سره ترتیب او د ملګرو ملتونو او ناټو ځواکونو پرمټ او د بي ۵۲ الوتکو په غوریدو سره پیل او په ارګ کې خپلو چوپړانو سره د غلامۍ سند په لاسلیک کیدو خپلې وروستۍ موخې ته نیږدې شو. امریکا د بن خاینانه ناستې په لړ کې د ملت پیژندل شوي دښمنان چې ډیر مهال یې د تربیې لاندې نیولي وو، یو ځل بیا یې د «تروریزم پروړاندې مبارزې»، «دموکراسۍ»، «بشري حقوقو» رامنځته کولو او «بیارغونې» په پلمې سره د ملت په ټپي شویو پښتورګو ودرول چې زموږ ملت ته یې د دوه ګونې وینې تویونې، ویجاړتوب، لوټمارۍ، بې وزلۍ او د بربریت او تروریزم ملاتړ پایله درلوده، لیکن یو شمیر خاینین او هیوادپلوري یې میلیاردر کړل.

پاتی برخه...

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 48

چینل ما در یوتیوب

Loading...
موقعیت شما: صفحه اصلی