افغان‌های مغزشویی شده‌ای که در جنگ ایران ـ عراق سیهروز شدند

افغان‌های مغزشویی شده‌ای که در جنگ ایران – عراق سیهروز شدند

از مرور اسناد افشاگر سایت حزب همبستگی در رابطه با معامله‌گری و باج‌گیری سران احزاب مزدور هشتگانه ایران در جریان جنگ ایران و عراق و کشته شدن حدود دوهزار جوان افغان سخت درد کشیدم. لازم دانستم معلوماتی در مورد یکی از مجروحان این جنگ که تا امروز زندگی سختی از سر می‌گذراند جملاتی بیان دارم.

به یاد داریم که رژیم ضدبشری خمینی با آویختن «کلید بهشت» بر گردن کودکان و نوجوانان، آنان را به میدان‌های جنگ فرستاده اطمینان می‌داد که درصورت کشته شدن می‌توانند درهای بهشت را بروی خود بگشایند! امین‌الله امینی جوان مهاجر افغان اهل ارزگان بود که با همین نیرنگ‌ها توسط آخوندها و خاینان افغان شستشوی مغزی داده شده به جنگ ایران – عراق فرستاده شد. او در یک درگیری زخم برمی‌دارد که در نتیجه قطع نخاع، ۲۵ سال تمام است که فلج و در وضعیت بد روی تخت خوابیده و در ضمن با پوکی استخوان و از کار افتادن گرده‌هایش زندگی سختی دارد.

«گروه کشتار»، مستندی از دهشت نیروهای امریکایی در افغانستان

«گروه کشتار»، مستندی از دهشت نیروهای جنایت‌پیشه امریکا در افغانستان

«گروه کشتار» (The Kill Team)، مستندی است که قتل افغان‌های بی‌گناه توسط نیروهای اشغالگر امریکایی برای سرگرمی ورزشی و نگه‌داری اعضای بدن آنان به‌عنوان غنیمت جنگی در ولسوالی میوند کندهار را به تصویر کشیده نشان می‌دهد که این سیستم حاکم امریکاست که از سربازانش عناصر وحشی و بی‌رحم می‌سازد. این فلم توسط مستند‌ساز امریکایی، دن کراوس (Dan Krauss) کارگردانی گردیده که تا حال دو بار نامزد جایزه اسکار شده و جایزه بهترین فلم مستند را در «جشنواره فلم ترایبکا» از آن خود کرد. شایان یادآوری است که آقای کراوس چندین مستند پرمفهوم دیگر نیز ساخته است که ارزش تماشا دارد و از آن جمله می‌شود از «مرگ کیون کارتر» (The Death of Kevin Carter)، «نابرابری برای همه» (Inequality for All) و «آخرین مرحله»‌ ‌‌‌‌(Extremis) نام برد.

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

رژیم سفاک ایران، سالهاست که از رنج‌ها و بی‌پناهی هم‌میهنان ما سوءاستفاده رذیلانه نموده گروه گروه آنان را به جنگ‌های ویرانگر گسیل داشته است. جنگ‌هایی که جز پرکردن خزانه رهبران فاشیست «ولایت فقیه» و تباهی و کشتار سودی در پی ندارد. اگر این روزها هموطنان ما به بهانه‌های گوناگون به سوریه اعزام می‌گردند، اما در جریان جنگ ایران ــ عراق، جوانان‌ ناآگاه ما از طریق گروه‌های هشتگانه(۱) دستپخت ایران به خط اول فرستاده شدند که هزاران تن شان کشته شدند.

«مجاهد»، نشریه «سازمان مجاهدین خلق ایران» در شماره ۱۸۳ (سال پنجم، اول جدی ۱۳۶۲) اسنادی به نشر رسانید که نشان می‌داد چگونه گروه‌های افغان در بدل فرستادن جوانان افغان به جبهات جنگ، با چانه‌زنی از رژیم پول و امکانات به چنگ می‌آوردند.

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

سند اول نامه‌ای از جانب «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» است که از سازمان «نیروی اسلامی» (یکی از گروه‌های هشتگانه) «به دلیل وضعیت خاص در جبهه‌های ایلام»، خواهان تدارک فوری «نیروی ورزیده» گردیده است.

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

سند دیگر از «سازمان نیروی انقلاب اسلامی افغانستان» با امضای شاه محمد حسن کریمی، «مسئول و سرپرست سازمان» عنوانی «سپاه پاسداران» است که از «برادران» برای دریافت معاش بیشتر برای آنانی که به جبهات رفته اند چانه‌زنی شده است.

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

مکتوب بعدی بازهم از سازمان «نیروی اسلامی» است که لیست ۱۳ تن از کشته‌شدگان در جبهه کرمانشاه –ایلام را با مشخصات شان به «سپاه پاسداران» فرستاده تا از طریق «بنیاد شهید» به نام آنان امکانات و پول ارسال گردد.

اسناد: باج‌گیری غلامان ایران در بدل اعزام افغان‌ها به جنگ ایران‌ـ‌عراق

«خبرگزاری فارس» متعلق به دولت ایران، در گزارشی به تاریخ ۲ میزان ۱۳۹۳ تعداد افغان‌های کشته‌شده در جنگ عراق را «بیش از ۲۰۰۰» تخمین زده است که آمار واقعی به یقین بالاتر از این است. (سایت ویکی پیدیا بر اساس منابع ایرانی، این تعداد را حدود ۴۵۰۰ تن ذکر کرده است) سران گروه های مزدور ایران چون خلیلی، محقق، محسنی، دانش، اکبری، عالمی بلخی و غیره از خون جوانان افغان هرکدام میلیونر شده زندگی شاهانه دارند و حتی فرزندان اکثر شان در بهترین پوهنتون های جهان تحصیل کرده امروز معین و دیپلمات و سفیر اند اما بازماندگان افغان‌هایی که به دلیل خیانت‌های اینان کشته شدند تا امروز در سیهروزی بسر می‌برند. دولت سفاک ایران نام این جنگ را «دفاع مقدس» گذاشته بود اما نه اعضای خانواده سران رژیم در این «دفاع مقدس» سهم گرفتند و نه از مزدبگیران افغان شان و در نهایت هم خمینی جلاد برغم همه شعارهای بلندبالا، با «نوشیدن جام زهر» سر تسلیم فرود آورد.

امروز این جنایت بصورت وحشتناک‌تر و خاینانه‌تر با گسیل جبری افغان‌های بدون مدرک در ایران به درگیری‌های سوریه جریان دارد، اما جیره‌خواران وطنی ایران و دولت وحشت ملی در برابر این فاجعه خاموشی اختیار کرده اند. جمعی از روشنفکران خادم دستگاه جبار و ضدبشری «ولایت فقیه» چون کاظم کاظمی، قنبرعلی تابش، ابوطالب مظفری، فضل‌الله قدسی، رهنورد زریاب، سرور رجایی و دیگران با بیشرمی زایدالوصفی به پای جلادان حاکم در ایران بوسه زده جوایز آلوده از جانب دولت فاشیستی دریافت می‌دارند اما با وجدان خفته بی‌تفاوت از کنار درد و نگونبختی پرفاجعه پناهندگان افغان در ایران رد می‌شوند.۱) در جریان جنگ ضدروسی، رژیم خمینی در رقابت با پاکستان که هفت تنظیم را سروسامان داده بود، هشت گروه چاکرش را ایجاد کرد که به «هفتگانه» و «هشتگانه» معروف گشتند. هشت گروه دست‌پرورده ایران عبارت بودند از: «حرکت اسلامی افغانستان»، «سازمان نصر افغانستان»، «پاسداران جهاد اسلامی افغانستان» (سپاه)، «جبهه‌ی متحد انقلاب اسلامی افغانستان»، «سازمان حزب‌الله افغانستان»، «نهضت اسلامی افغانستان»، «حزب دعوت اسلامی افغانستان» و «سازمان نیروی اسلامی افغانستان». این گروه‌های مرتجع و ستمکار که در داخل افغانستان جنگ‌های خانمانسوزی بین هم داشتند، نهایتا در اثر تلاش های صاحبان ایرانی شان در «حزب وحدت اسلامی» مدغم گشتند.

دید قرون‌وسطایی به زن در نشریات جهادی

anti-women articles in Jehadi publications

بعد از نصب دوباره جهادی‌ها به زور بی۵۲ امریکا و ناتو در قدرت، باوجود دشمنی خونی شان با زن، یکباره در وصف زنان سخن‌پراکنی را آغاز کردند تا اولا خود را با شعار عوامفریبانه بادار «رهایی زن افغان» وفق دهند و در ضمن اکت کنند که متفاوت و پیشرفته‌تر از طالبان اند.

اما کارنامه مکدر تنظیم‌های بنیادگرا گواه آنست که اینان گروه‌های صرفا مردانه بوده ضدیت شدید با زن دارند. در تاریخ پر از جنایت و خیانت اینان خوشبختانه حتی یک زن نیز دخیل نبوده است و اصلا اینان بدتر از همفکران طالبی شان، نیم نفوس جامعه را به حاشیه رانده اند. حزب اسلامی، جمعیت اسلامی، اتحاد اسلامی و دیگر گروه‌های جهادی حتی یک زن را در رده رهبری چه که در صفوف شان نداشته اند اما طی یکونیم دهه گذشته تعدادی از زنان زینت‌المجلس را در بدل پول و مقام به گدی‌گک های تبلیغاتی شان بدل کرده اکت دفاع از زن می‌کنند.

وقتی اسراییل به کمک حزب اسلامی گلبدین شتافت

وقتی اسراییل به کمک حزب اسلامی گلبدین شتافت

تاریخ حزب اسلامی گلبدین، تاریخ معامله‌گری های ضدملی و جنایت و جهالت است. اما رهبران این حزب همیشه کوشیده اند هر پلیدی شانرا در ملعبه دین و مذهب بپوشانند. گلبدین راکتیار در مصاحبه‌ای با «آقای محمود ژورنالست ترکی» که متن کامل آن توسط حزب اسلامی در جزوه‌ای در حوت ۱۳۶۶ منتشر شد،‌ در پاسخ به این سوال که مشکل سلاح و مهمات را چگونه حل کردند گفت:

هشت ابرسرمایه‌دار برابر با نیم جمعیت جهان ثروت دارند

هشت ابرسرمایه‌دار برابر با نیم جمعیت جهان ثروت دارند

موسسه غیردولتی «آکسفام» انگلستان، به تاریخ ۱۶ جنوری ۲۰۱۷، از شکاف عمیق میان فقر و سرمایه در جهان اظهار نگرانی کرده در گزارشی برملا نمود که ثروت فقط هشت تن از ابرسرمایه‌داران جهان برابر است با دارایی نیمی از جمعیت جهان (سه میلیارد و ششصد میلیون نفر). در گزارش سال گذشته این نهاد برآورد شده بود که سرمایه ٦٢ تن از ثروتمندان بزرگ جهان معادل ثروت نیم نفوس جهان است. این تراکم بی‌سابقه نعمات مادی و معنوی جامعه در دست یک مشت مفتخوار، میزان کم‌سابقه بی‌عدالتی حاکم بر جهان را بازگو می‌کند.

جوانا، دختری که برای رهایی مردمش بر زندگی شخصی پا گذاشت

جوانا، دختری که برای رهایی مردمش بر زندگی شخصی پا گذاشت

هرگاه حرفی از گروه وحشی داعش به میان آید، بیدرنگ رزم دختران آزاده کورد در برابر این جاهلان عصر حجری در ذهن تداعی می‌گردد. شهامت و خودگذری‌های زنان کورد و بخصوص کوبانی در برابر داعش، آنقدر تاثیرگذار است که باعث شده جوانان آگاه از نقاط مختلف جهان زندگی آرام و حتا تحصیلات خود را ترک گفته در کنار آنان برزمند. جوانا پالانی از دنمارک، یکی از این مبارزان است که در نوامبر ۲۰۱۴ به نیروهای مدافع خلق (YPG) در سوریه پیوست و شش ماه بعد با پیشمرگه‌های کورد در عراق ملحق شد. امروزه جوانا به قدری خار چشم داعش گردیده که بنا به گزارش‌ها چندی پیش داعش برای قتل او ۱ میلیون دالر جایزه تعیین نمود.

فریاد عذابناک نادرخان و همدستی «مقامات» با دزدان ناموس مردم

فریاد عذابناک نادرخان و همدستی «مقامات» با دزدان ناموس مردم

ناله‌های جگرسوز پدر دو دختر کم‌سن که در ولسوالی خیوه ننگرهار جبرا به عقد یک جنگ‌سالار درآمده اند، روزهاست که از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی وجدان های بیدار را جریحه‌دار ساخته است. این قضیه ماهها قبل به وقوع پیوسته اما مقامات ننگرهار با تهدید و نیرنگ کوشیدند این رذالت را مثل صدها قضیه دیگر جنایت و وحشت زورمندان محلی مسکوت نگهدارند. خاموشی ع و غ در برابر این ستم زجردهنده می‌رساند که واقعا شمه‌ای از حس انسانی در اینان نمانده است.

سه ماه قبل در قریه کهنه ده ولسوالی خیوه ولایت ننگرهار معاون و سرگروپ گل کریم به نام خدای رام دو دختر نادرخان را به زور تفنگ به برادر خود به عقد نکاح درآورده است. عمه مروه که شاهد عینی این رویداد تلخ بود با گریه و فریاد می‌گوید:

«حزب‌التحریر» پوهنتون پروان را به سوی جهالت و افراط‌گرایی می‌کشاند

«حزب‌التحریر» پوهنتون پروان را به سوی جهالت و افراط‌گرایی می‌کشاند

این روزها بحث افراط‌گرایی دینی در مراکز تحصیلی افغانستان انعکاس وسیع رسانه‌ای یافته است. در حدود ۱۶۰هزار مسجد و مدرسه دینی افغانستان، بشدت افکار داعشی و ارتجاعی تبلیغ شده و مضمون «ثقافت اسلامی» پوهنتون‌ها هم به حربه‌ای بدست بنیادگرایان نوع اخوانی، سلفی، وهابی، «ولایت فقیه» و غیره بدل گشته است که از طریق آن رسمی و بی‌دردسر افکار زهرآگین شان را که عامل تباهی افغانستان طی دهه‌های گذشته بوده است، ترویج می‌کنند.

من وضعیت اسفناک پوهنتون پروان را که در ۶۱کیلومتری کابل موقعیت دارد مختصرا بیان می‌دارم. کانونی که در آن جوانان ما باید افکار علمی و پیشرو را فراگیرند، به مرکز جهالت‌پروری و لانه گروه‌های تروریستی بدل گشته است و دولت نه تنها جلو این وضعیت ابتر را نمی‌گیرد، که عملا مقامات خود برای گروه‌های سوپرمرتجع و جانی زمینه تبلیغ را مهیا می‌سازند.

تلاش اردوغان برای قانونی ساختن تجاوز جنسی بر کودکان

تلاش اردوغان برای قانونی ساختن تجاوز جنسی بر کودکان

«عدالت و توسعه»، حزب حاکم در ترکیه، طرحی را برای تصویب پارلمان فرستاد که اکثریت مردم ترکیه و منتقدان آنرا قانونی ساختن تجاوز جنسی بر کودکان نامیده علیه آن دست به مخالفت زدند. این لایحه که ماه‌ها در محاکم ترکیه زیر غور بود، مخالفت‌های انزجارآمیز زنان را در پی داشت.

رُزا پارکس، زن شجاعی که نماد عدالتخواهی سیاهان شد

رُزا پارکس، زن شجاعی که نماد عدالتخواهی سیاهان شد

در تاریخ مبارزاتی سیاهان امریکا، اول دسامبر روز مهمی به شمار می‌رود. در سال ۱۹۵۵ زنی به نام رُزا پارکس (Rosa Parks) در همین روز با یک حرکت به ظاهر ساده اعتراضی بذر مقاومت و مبارزه را کاشت که آغازگر جنبش حقوق مدنی سیاهان تحت رهبری مارتین لوتر کینگ گردیده به بسا قوانین نژادپرستانه نقطه پایان گذاشت.

خشم مردم کوریا در برابر فساد،‌ سرمشقی برای مردم ما

خشم مردم کوریا در برابر فساد،‌ سرمشقی برای مردم ما

یک ماجرای فساد مالی بیش از پنج هفته می‌شود که کوریای جنوبی را در بحران کم‌سابقه‌ای فرو برده است. شهرهای مختلف آن کشور شاهد تظاهرات وسیع مردم اند که خواهان استعفای رییس جمهور می‌باشند. بزرگترین تجمع در سئول، پایتخت توسط حدود یکونیم هزار نهاد سازماندهی شده بود که در آن بیش از یک میلیون تن شرکت جسته بودند. این وسیع‌ترین موج اعتراض از جنبش دموکراسی‌خواهی دهه هشتاد به بعد در کوریا می‌باشد. دولت بیش از ۲۵هزار نیروی امنیتی را برای تامین نظم و امنیت آن بسیج نموده است.

رتبه‌بندی جدید: افغانستان دومین کشور فاقد رفاه اجتماعی در جهان

رتبه‌بندی جدید: افغانستان دومین کشور فاقد رفاه اجتماعی در جهان

موسسه جهانی لگاتوم که سالانه کشورهای جهان را با مقایسه ۱۰۴ شاخص‌ چون اقتصاد، صحت، کار، آزادی های فردی، امنیت، محیط زیست، تعلیم و تربیه، دولت‌داری، سرمایه‌گذاری و غیره تحت عنوان «فهرست رفاه» رده‌بندی می‌کند، در گزارش سال ۲۰۱۶ افغانستان را از میان ۱۴۹ کشور، در رده ۱۴۸ جا داده است. به این صورت تنها یمن، وضع بدتری نسبت به افغانستان دارد. زیلاند جدید منحیث مرفه‌ترین کشور جهان در صدر جدول قرار دارد. امریکا که اقتصاد اول جهان و مدعی صدور رفاه و آزادی به سایر کشورهاست، خود در رده هفدهم جدول جا دارد.

قتل‌عام غیرنظامیان در حمله هوایی امریکا بر قندوز

قتل‌عام غیرنظامیان در حمله هوایی امریکا بر قندز

نیروهای امریکایی ساعت ده شب ١٣ عقرب ١٣٩٥ در منطقه کوزه قندهاری شهر قندوز بیش از ٣٠ تن از غیرنظامیان را طی بمبارد شان قتل‌عام کردند.

صدها تن از باشنده‌های قندز در اعتراض به این جنایت وحشیانه، درحالیکه اجساد برخی از قربانیان را با خود حمل می‌کردند در مرکز شهر دست به تظاهرات زدند و علیه اشغالگران امریکایی و حامیان داخلی آنان شعار دادند. آنان خواهان مجازات عاملان این وحشت و خروج نیروهای اشغالگر از افغانستان شدند.

مردم فلیپین خواهان برچیدن پایگاه‌های نظامی امریکا اند

مردم فلیپین خواهان برچیدن پایگاه‌های نظامی امریکا اند

اکتوبر ۲۰۱۶: فلیپینی‌ها طی راهپیمایی‌های گسترده‌ خواستار خروج نیروهای امریکایی از این کشور و داشتن سیاست خارجی مستقل و به دور از مداخلات امریکا شدند. آنان بیرق امریکا را به آتش کشیدند و خواستار فسخ هرگونه توافقنامه با این کشور گردیدند. اشتراک‌کنندگان اکثراً محصلان، کارگران و قبایل مختلف مردم بودند.

معترضانی که در مقابل سفارت امریکا در پایتخت این کشور تجمع نموده بودند با برخورد وحشیانه‌ی پولیس روبرو شدند،‌ تا جایی که موتر پولیس مردم را زیر گرفته و حدود ۵۰ نفر را زخمی ساخت. در اینمورد، ریناتو ریس ‌از برگزارکنندگان تظاهرات به «اسوشیتید پرس» گفت:


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org