تمسخر «موفقانه» خواندن انتخابات خیله‌خند از سوی کاربران فیسبوک

با پایان «انتخابات» مضحک و پرتقلب، اشرف غنی از طریق پیام ویدیویی در صفحه فیسبوک ارگ، آنرا «موفقانه» نامیده به ملت تبریک گفت. تعداد زیادی از کاربران با گذاشتن پیام‌هایی سخنان رییس جمهور پوشالی را مورد تمسخر قرار دادند که من گوشه‌هایی از آن را جمعاوری کرده در ذیل نقل می‌کنم. هرچند «مقامات» و رسانه‌های امریکایی نظیر «طلوع» می‌کوشند بر میزان خیله‌خندی «انتخابات» پرده افکنده آنرا مشروع جلوه دهند، اما از لابلای این پیام‌ها و موجی از اعتراضات مردم در شبکه‌های اجتماعی می‌توان دریافت که دیگر با اکروباسی‌های مسخره و ابلیس‌وار نمی‌توان ملت را فریب داد. اگر امروز مردم خسته و سوگوار ما تنفر و انزجار شان را با کلمات علیه فروخته‌شدگان ابراز می‌دارند، دیر نخواهد بود روزی که با کوبیدن مشت بر فرق خاینان و ستم‌پیشگان و اربابان خارجی شان، سرنوشت شانرا خود بدست گیرند.

دهقانان، مصیبت‌‌زده‌‌ترین طبقه‌ا‌‌ی که بار جنگ را بر دوش می‌‌کشند

ماشین جنگ امریکا و متحدانش در کشور ما برای فعال ماندن به جمعیت وسیع بیکار و خانه‌‌خراب نیاز دارد تا با جذب در گروه‌های تروریستی، باندهای مواد مخدر و نیروهای نظامی دولت، منبع تغذیه انسانی‌اش سهل و ارزان فراهم شده حضور نظامی شان را طولانی سازند. به این دلیل سیاست‌های اقتصادی یکونیم‌دهه گذشته را طوری عیار نمودند که اقتصاد طبیعی زراعتی و دهقانی کشور نابود و جمعیت دهات جبرا به سمت بیکاری، فقر، فرار، کشت خشخاش، جهالت بنیادگرایی و... سوق داده شوند.

جمعی از فرستادگان حزب اسلامی در آذربایجان

در سال‌های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴، جنگی میان آذربایجان و ارمنستان بر سر تصاحب منطقه قره‌باغ علیا درگرفت. آذربایجان خواستار کمک از امریکا، ترکیه، ایران و پاکستان گردید و ارمنستان متوسل به روسیه شد. این زمینه‌ای برای کشورهای غربی و بخصوص امریکا بود تا بر ذخایر نفت این کشور تسلط یافته و در ضمن بنیادگرایان را علیه دولت روسیه به آنجا بفرستند. از اینرو، دولت آذربایجان قرداد ۳۵ میلیارد دالری استخراج نفت را با ۸ شرکت غربی امضا کرده و پای بنیادگرایان را به منطقه قفقاز باز کرد.

قوام نکرومه، مبارز ثابت‌قدم ضد استعمار

قوام نکرومه از رهبران برازنده و عدالت‌خواه قرن بیستم است. او به تاریخ ٢١ سپتامبر ١٩٠٩ در خانواده فقیری در ساحل تلا (مستعمره انگلیس در افریقا که بعدا غنا نامیده شد) به دنیا آمد. مادر قوام به تنهایی و در محرومیت کامل وی را بزرگ نمود چون پدر تجارت‌‌پیشه‌اش با سایر همسرانش می‌زیست. نکرومه در مکتب ابتدایی کاتولیک‌ها شامل گردید، جایی‌ که در کم‌ترین زمان با استعداد و پشتکار پله‌های ترقی را با سرعت پیموده و منحیث معلم و بعدا سرمعلم گزیده شد.

ترویج سیستماتیک بنیادگرایی و جهالت در کندز

در جریان «جنگ سرد»، دولت امریکا تیوری خاینانه «کمربند سبز» برژینسکی را به اجرا گذاشت که هدف آن استفاده از بنیادگرایی اسلامی برای مهار کمونیزم و نابودی جریان‌ها و عناصر مترقی و پیشرو بود. افغانستان طعمه اصلی این سیاست ضدانسانی گردید که با پمپ صدها میلیون دالر به لانه باندهای جنایتکار و دشمن انسانیت از نوع جهادی، طالبی، القاعده و غیره بدل گردیده، وطن ما به گودال تباهی و جهالت و فجایع رنگارنگ فرو برده شد. امروز امریکا و غرب این سیاست را عینا با حمایت بی‌شائبه از جهادیان، طالبان، داعش، حزب‌التحریر، جمعیت اصلاح و ده‌ها جریان قرون ‌وسطایی و خیانت‌پیشه به پیش می‌برند. سراسر افغانستان و بخصوص ولایات همجوار با جمهوریت‌های آسیای میانه برنامه شده و سیستماتیک به باندهای خطرناک بنیادگرا تحویل داده می‌شوند تا با تزریق زهر کشنده شان به مرزهای شمال افغانستان، رقبای اصلی شان روسیه و چین را درگیر و ناتوان سازند.

اینبار گوشمالی چوچه راکتیار در فیسبوک

اینبار چوچه‌ی راکتیار، حبیب‌الرحمن در پستی که به دفاع از پدر منفورش در فیسبوک گذاشته بود توسط کاربران خوب ادب شد. او که کوشیده بود پناه‌بردن پدر بیمارش به جلادان حاکم در ایران را با دروغ‌هایی رنگ و لعاب دهد، آنچنان با پیام‌های کوبنده مردم بمباران گردید که اگر اندک وجدانی در او باقی باشد حداقل کاری که می‌تواند اینست که با شبکه‌های اجتماعی الوداع نماید.

فرشته حضرتی شورای‌نظاری متهم به قاچاق انسان در سویدن

فرشته حضرتی، چهره منفوری‌است که عمدتا در سویدن زندگی می‌کند و در آنجا نهاد به‌اصطلاح خیریه‌ای موسوم به «بنیاد سویدن برای افغانستان» و رادیویی به نام «پیام زن» را به پیش می‌برد. این زن که همسر لطیف پدرام و خیاشنه احمدولی مسعود است، در مصاحبه با رسانه‌های غربی چهره پیشرو و مدافع حقوق بشر و زن به‌خود می‌گیرد، در برنامه‌های رادیویی و نوشته‌هایش از زن‌ستیزترین انسان‌ها مربوط شورای نظار و جمعیت اسلامی دفاع کرده و به تاسی از پدرام و همفکرانش جریان مسخره و عوامفریبانه «خراسان»خواهی را پکه می‌زند. سخنان و نوشته‌های فرشته حضرتی اکثرا ارتجاعی و ضدملی بوده نکات زیادی دارد که باید به آن پرداخت ولی در این نوشته بیشتر به افشای رسوایی اخیر او تمرکز می‌دهم.

ددمنشی دوستم از زبان راننده شخصی‌اش

اخیرا دولت ملامافیایی افغانستان فرش سرخ در برابر پاهای خون‌پر دوستم گلیم‌جم هموار کرد. تعجبی هم ندارد، چرا که در گذشته برای خونخوارترین قاتلان ملت چنین کرده و راکتیار جانی نیز با دهل و کرنا عروسک‌گونه در کابل استقبال شد و به‌زودی شاهد خواهیم بود که بعضی رهبران قساوت‌پیشه طالبان هم «آیسکریم» در دست در ارگ گل‌باران خواهند شد. بسیار طبیعی است، دولت پوشالی‌ای که تمام دم و دستگاهش از معاون رییس‌جمهور گرفته تا رییس اجراییه و معاونانش، از وزرا تا والیان و سفیرانش، از اعضای پارلمان تا قضات بلندرتبه‌اش و صدها تن دیگر متشکل از جنایتکاران جنگی، متجاوزان جنسی، غاصبان زمین، قاچاقبران مواد‌مخدر، اختطاف‌چیان، جنگسالاران وحشی و زورمندان باشند، باید هر ستمکار و خونریز بر سر چشمانش جا داشته باشد.

افغان‌های آگاه جنایتکاران امریکایی را در فیسبوک تف‌باران کردند

به تاریخ ۱۶ اگست ۲۰۱۸، سفارت امریکا در کابل، در صفحه فیسبوکش پیام تسلیت به خاطر حمله انتحاری بر مرکز آموزشی موعود دشت‌برچی به نشر رسانید . زیر این پست، حدود هشتصد تن از هموطنان ما پیام‌هایی گذاشته اند که بلااستثنا همه نمایانگر ضدیت شدید آنان با سیاست‌های تروریست‌پرورانه دولت امریکا بوده، آن کشور را عامل موج کشتار و جنایت در افغانستان نامیده اند.

کودکان فقرزده‌ی امروز با فردای ویرانگر

آمار منتشر شده در سال‌های اخیر خلاف ادعاهای عوامفریبانه امریکا و متحدانش و لاف‌ و دروغ‌های دولت فاسد ع و غ، نشان می‌دهد که فقر در افغانستان هر سال سیر صعودی‌ پیموده است. میلیاردها دالر کمکی که زیر نام فقرزدایی و توسعه اقتصادی به کشور سرازیر شده است فقط دهان سرجنایتکاران تنظیمی و مافیای حاکم در دولت دست‌نشانده امریکا و در کنار آنان صاحبان انجیوها را شیرین کرده است و بس. سروی سال ۱۳۹۵ (۲۰۱۶ -۲۰۱۷) «ادارۀ مرکزی احصائیه افغانستان» واضح می‌سازد که: بیش از ۵۴.۵ درصد افغان‌ها زیر خط فقر به سر می‌برند و افغانستان دومین کشور فقیر جهان بعد از سومالیا است. ولی واقعیت عینی جامعه بالاتر از چیزیست که در این آمارها بازتاب داده می‌شود.

افشاء جاسوسی کرزی به «سیا» از زبان یک مهره مهم «آی.اس.آی»

چندی قبل تصادفاً به گفتگوی کرنل امام با خبرنگار مشهور پاکستانی افتخار احمد در برنامه «جوابده» تلویزیون «جیو» (سپتامبر ۲۰۰۹) برخوردم. کرنل امام در این مصاحبه در کنار شرح گوشه‌هایی از مزدوری غلامان جهادی‌ ـ طالبی آی.اس.آی و نقش پاکستان در سازماندهی لشکر جهل و جنایت اخوان بخاطر اهداف شومش در افغانستان، افشا می‌کند که حامد کرزی نیز از همان اول مورد سوءظن آی.اس.آی قرار داشت و به او گفته شده بود که نباید به وی اجازه رفت و آمد به دفتر آی.اس.آی داده شود چون جاسوس سی.آی.ای می‌باشد.

آدمک تمسخرآمیز «ترامپ کودک» جهانی شد

به تاریخ ۱۲ جولای ۲۰۱۸، دونالد ترامپ در نخستین دیدار رسمی به انگلستان رسید، لیکن این سفر در سایه اعتراضات و نمایشات خیابانی برای او تلخ گذشته نیمه‌تمام خاتمه یافت. وی قرار بود سال گذشته بنابر دعوت ترزا می، صدراعظم بریتانیا به این کشور سفر کند اما تنفر مردمیِ که بر سیاست‌های جنگ‌افروزانه و ضدانسانی او معترض اند باعث تاخیر آن گردید. در فبروری ۲۰۱۷، حدود ۱.۸میلیون تن با امضای توماری از پارلمان خواستند که مانع دعوت رسمی ترامپ گردد.

قلم‌بدستان جیره‌خوار افغانستان از وجدان ناتالی پورتمن‌ها هم نمی‌شرمند!

در نوامبر ۲۰۱۷ «بنیاد جایزه جنسیس» ناتالی پورتمن، هنرپیشه، تهیه‌کننده و کارگردان امریکایی-اسراییلی را به‌عنوان برنده جایزه ۲۰۱۸ جنسیس (کتاب پیدایش) اعلام کرد. این جایزه که در ۲۰۱۲ توسط یک میلیاردر یهود روسی در همکاری با دولت اسراییل تاسیس شد، همه‌ساله مبلغ یک میلیون دالر امریکایی را به یهودانی می‌دهد که در عرصه کار خود دستاورد‌های مهمی داشته باشند. پس از اعلام خبر برنده‌شدن پورتمن، میلیاردر دیگر اسراییلی یک میلیون دالر به آن افزود، اما پورتمن همه را رد نموده و جایزه دولت اسراییل را به دلیل جنایاتی که این رژیم در حق مردم بی‌دفاع فلسطین مرتکب می‌شود، به روی شان زد. در ۲۰ اپریل ۲۰۱۸ نماینده خانم پورتمن بیان داشت:

داكتر غلامحسین ساعدی با احمد شاملو
غلامحسین ساعدی با احمد شاملو

این نوشته به قلم یکی از بزرگترین نویسندگان انقلابی ایران و همرزم اسطوره‌هایی چون امیر پرویز پویان، صمد بهرنگی، بهروز دهقانی، علیرضا نابدل، کاظم سعادتی‌ و... است که با زخم رژیم محمد رضا شاه ساواکی و رژیم جنایت ولایت فقیه در قلبش، در قلب بریان از ستم بر محرومان، «گژدم غربت» و برباد رفتن ایران‌اش زیر شمشیر ملایان خونخوار را تاب نیاورد و در ۱۳۶۴ در پاریس چشم از جهان پوشید. خالق «از هر کجا می‌شود شروع کرد»، «گاو» در مجموعه «عزاداران بَیَل»، «سایه به سایه» و دیگر آثار جاودانی، از پناهنده‌ سیاسی واقعی تعریف تامل‌برانگیز والایی به دست می‌دهد. به نظر ما، بر کلیه پناهندگان شریف سیاسی و حتا غیرسیاسی افغانستان ماست، از خود بپرسند آیا با این تعریف جور می‌آیند؟ آیا از جهات باافتخار پناهندگی سیاسی در خود سراغی دارند؟ اگر پاسخ «نه» باشد، پس وقت آن نیست به خود تکانی داده و سوگند بخورند که زندگی شان در مهاجرت عبث و بی‌ارزش و مرده خواهد بود مگر این که نه در حرف بلکه در عمل با استفاده از شرایط نسبتا مساعد غرب به هر شکل ممکن وقف رهایی مردم از زنجیر اسارت امریکا و پوشالیان و خاینان جنایت‌پیشه‌ی تنظیمی و برادران طالبی و داعشی آنان باشد؟


شهنواز تنی، خاینی که هنوز می‌جفد

صفحه فیسبوکی موسوم به «حامیان جنرال شهنواز تنی» پستی را از زبان این انسان خونریز به نشر رسانیده است:

«د هیواد په روانو کړکیچنو حالاتو کی د افغانستان جمهور ریس اشرف غنی ته پکار دی چی نه یوازی د جهادی رهبرانو، بلکه د ټولو سیاسی ګوندی مشرانو سره صلاح ،مشوریې او یو شاندې عادلانه ، قانونی او جمهوری چلند وکړی.»


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org