تظاهرات وسیع «حزب همبستگی افغانستان» در تقبیح سیاهروز های هشت و هفت ثور

حزب همبستگی افغانستان روز های شوم هفتم و هشتم ثور را طی تظاهرات بزرگی در شهر کابل تقبیح نمود. این تظاهرات که به علت عدم اجازه دولت با سه روز تاخیر به تاریخ یازدهم ثور ١٣٩١ راه اندازی شد، از سینما پامیر آغاز و در جوار منار سپاهی گمنام به پایان رسید.

black day

صدها تن از اعضا و هواداران حزب و شهریان کابل و ولایات همجوار درین اکسیون شرکت نموده و علیه رهبران جهادی، خلقی، پرچمی، طالبی و باداران خارجی شان شعار سر دادند.این اولین باریست که این دو روز طی تظاهرات باشکوهی در کابل به مثابه روز های ننگین تاریخ ما محکوم میشوند.

آنان روز های شوم هفت و هشت ثور را داغ ننگ تاریخ ما نامیده و «روز ملی» نامیدن هشت ثور را توهین به خون هفتاد هزار قربانی جنگ های تنظیمی کابل خواندند. تظاهرکنندگان خواهان محاکمه عاملان این فجایع شدند که هنوز هم تعداد زیاد شان در دولت پوشالی کرزی پست های مهمی را اشغال کرده اند.

black day

تظاهرکنندگان که اکثریت شان را جوانان و زنان تشکیل میدادند، پلاکارتهایی را حمل میکردند که روی بعضی از آنها عکسهای رهبران جهادی، خلقی، پرچمی، طالبی و گلبدینی با چلیپای سرخ بر روی شان نصب بود.

در قسمتی از تظاهرات تصاویر جنایتکاران و وطنفروشان افغان به آتش کشیده شد و شرکت کنندگان شعار های تندی را سر داده عکسهای آنان را زیرپا انداخته لگدمال کردند تا عمق نفرت شانرا مقابل آدمکشان ابراز نمایند.

black day

آنان همچنان پوسترهایی حاوی شعار هایی علیه روز های شوم هفت و هشت ثور و عاملان این فجایع را با خود داشتند که روی تعدادی از آنها نوشته شده بود: «هفت و هشت ثور ماتم ملی مردم رنجیده ما!»، «نه امریکا، نه جنایتکاران جهادی، طالبی و گلبدینی، قدرت به دست مردم افغانستان!»، «د غویي اوومه او اتمه زموږ د تاریخ د پیغور داغ!»، «نفرین بر سگان ایران و پاکستان در وطن ما!»، «ننگ و مرگ بر دلالان فرهنگی رژیم آدمکش ایران!»، «پایگاه های امریکا = قبول زنجیر اسارت و ذلت!»، «من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه برمیخیزند!»، «سران جهادی، طالبی و گلبدینی خاینان جنایت پیشه و مزدور اند!»، «استقلال، دموکراسی، عدالت اجتماعی!»، «علیه خاینان طالبی، جهادی، گلبدینی و باداران خارجی شان متحد شویم!»، «د غويي اتمه له غویي اوومې څخه د تورتم ډکه ورځ ده»، «هشت ثور را روز ملی نامیدن توهین به هفتاد هزار هموطن ماست که توسط جهادی های وحشی در کابل قتل عام شدندند!»، «د جهادي او طالبي ګډ دولت د جوړونې خیانت پر وړاندې پاڅیږو!»، «په کابل کې د جهاديانو او طالبانو ویجاړتیاوې او سپکاوی، که چیرې موږ یې هیر کړو ، تاریخ یې نه هیروي!»، «انتقام فاجعه کابل را با محاکمه رهبران خاین هشت ثوری بگیریم!»، «پرپر شدن صالحه ها، شکریه ها، ناهید ها و دیگر خواهرکان معصوم ما بدست جهادی ها را فراموش نمیکنیم!»،‌«هشت ثور سیاهتر از هفت ثور!».

اعلامیه‌ی حزب همبستگی افغانستان به زبانهای دری ، پشتو و انگلیسی در جریان تظاهرات بصورت وسیع پخش شد که دربخشی از آن گفته میشود:

black day

«هشتم ثور سیاه‌ترین روز تاریخ معاصر کشورماست. در چنین روزی سرجنایتکاران تنظیمی با سران وطنفروش خلقی و پرچمی در یک مغازله خاینانه، حاصل مقاومت آزادیخواهانه ضد روسی ملت درد‌دیده ما را دزدیده و به اشاره اربابان پاکستانی و ایرانی‌شان سرزمین ما را به حمام خون مبدل ساختند و طی فقط چهار سال فرمانروایی خونبار شان هولناکترین فجایع را رقم زدند. جنگ‌های ویرانگر تنظیمی، وحشیگری و فاشیزم بی‌انتها، پاتک سالاری، قتل عام ٧٠ هزار کابلی، ویرانی کامل شهر زیبای کابل، غارت و چپاول اموال مردم، تجاوز به مادران هفتاد ساله و دخترکان هفت ساله؛ انهدام کامل زیربناهای اقتصادی ما، به یغما بردن هفتاد هزار قطعه اثر بی‌نظیر تاریخی از موزیم کابل و سپردن آن به جرنیل‌های پاکستانی و سایر جنایات چنگیزی ارمغان ننگین جانیان جهادی بود که دامنه‌اش تا امروز گسترش یافته و هنوز هم ددمنشان هشت ثوری و هفت ثوری کارد جنایت و خیانت‌‌شان را تا مغز استخوان ملت ما فرو برده‌اند.»

حزب همبستگی افغانستان

١١ ثور ١٣٩١ – ٣٠ اپریل ٢٠١٢

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 132 نفر