فاشیزم اسرائیل مقابل خلق فلسطین محکوم به شکست است

کودکان فلسطینی قربانیان اصلی

رژیم منفور صهیونیستی اسرائیل یکبار دیگر با بارش پیشرفته ترین بمب و گلوله به ساکنان بی‌پناه غزه، فاشیزم عریانش را مقابل خلق ستمکش فلسطین به نمایش گذاشته است، اما جهان به اصطلاح آزاد، ملل متحد و تمامی نهاد های جهانی حقوق بشر در برابر این نسل کشی سکوت سخیف بر لب زده اند و فقط زخمی شدن چند اسرائیلی توسط راکت های تروریست های حماس را برجسته می‌سازند. تصاویر کودکان و زنان لت و پار شده فلسطینی در حالی در جهان مخابره می‌شوند که امریکا و تعدادی از کشورهای غربی از این موج جنایت و قتل عام حمایت شانرا اعلام می‌دارند.

وزیر داخله اسرائیل با بیشمرمی باورنکردنی اعلام نمود: «هدف عمليات اسرائيل برگرداندن غزه به قرون وسطی است. در آن صورت است که ما برای چهل سال آسوده خواهيم بود.» (روزنامه هآرتص،١٧ نوامبر ٢٠١٢)

کشتار و ویرانی اسرائیل در غزه روزانه تا چهل میلیون دالر هزینه مستقیم دارد که تا حال صدها تن عمدتا زنان و کودکان را قربانی نموده و آن شهر را به یک وحشتکده ویران مبدل کرده است.

خلق فلسطین شکست ناپذیر است

اگر تمام شعله‌های چشمانم را خاموش کنی
و تمام بوسه‌ها را از لبانم بزدایی
اگر فضای سرزمینم را با دشنام بیالایی
و دردهایم را فروگذاری
سکه‌ام را به سندان بکوبی
و خنده از چهره کودکانم بگیری
اگر هزار دیوار برافرازی
و چشم‌هایم را به پستی به چارمیخ بکشی
ای دشمن انسان
سازش نمی‌کنم
و تا پایان می‌جنگم

سمیع القاسم

از اعلان دولت اسرائیل در سال ١٩٤٨ در سرزمین فلسطینیان، مردم مبارز این کشور بیش از شصت سال است که زیر بمب و گلوله مقابل اسرائیل مسلح به سلاح اتمی مقاومت می‌کنند. به دنبال جنگ اول جهانى، دولت بريتانيا در سال ١٩١٧ با موافقت کشورهاى غربى، بيانيه‌اى صادر کرد که به وسيله بالفور، وزير خارجه وقت اين کشور، قول داده شد که وطن قومى براى يهوديان در فلسطين ايجاد کند. «بيانيه بالفور» آغاز اشغال سرزمین های فلسطینیان بدست یهودیان گشت که جنگ های ویرانگر و کشتار وسیع را تاحال به دنبال داشته است. دولت اشغالگر اسرائیل با حمایت بیدریغ قدرتهای غربی بخصوص انگلستان و امریکا طی چندین دهه گذشته مقاومت و قیامهای برحق مردم فلسطین را وحشیانه سرکوب نموده و قتل عام های بیشماری منجمله در صبرا، شتیلا، دیریاسین و غیره را در تاریخچه پرننگش ثبت نموده است.

در سال ١٩٥٢، موشه دایان وزیر دفاع اسرائيل هدف نهایی تل آویو را ايجاد «امپراتوری اسرائیل» عنوان نموده بود که تا امروز این رویا به وسیله مناخيم بگين، اسحاق رابين، شيمون پرز، آریل شارون، گلدمایر، بنیامین نتانیاهو، ایهود باراک و دیگر فاشیست های صهیونیست دنبال شده است اما مقاومت شجاعانه مردم فلسطین با سنگ و چوب این آرزوی شیطانی آنان را به یاس مبدل کرده است.

مردم فلسطین برای استقلال کشور شان آنچنان حماسی و قهرمانانه مبارزه نموده اند که منبع الهام بیشمار جنبش های آزادیبخش در سایر کشورها گردیده اند. پیر و جوان و کودک فلسطین طی جنبش معروف به انتفاضه با سنگ و غولک مقابل ماشین عظیم جنگی رژیم صهیونیستی رزمیده مانع عملی شدن خوابهای اسرائیل گردیدند.

اسرائیل در سال ٢٠٠٨ با بمباردمان غزه هزاران فلسطینی معصوم را کشت و شهر را به مخروبه مبدل نمود. اینک بازهم تحت نام «ستون های ابر» در حالی عملیات نظامی را در برابر اهلیان بی‌پناه غزه آغاز نموده است که قرار است درخواست دولت خودگردان فلسطین از سازمان ملل برای به رسمیت شناخته شدنش منحیث عضو ناظر، به زودی در مجمع عمومی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد؛ چیزی که اگر متحقق گردد، رویای «اسرائیل بزرگ» صهیونیست ها را نقش بر آب خواهد ساخت.

عوامفریبی مطبوعات غربی

دولت اسرائیل یک ونیم میلیون نفوس نوار غزه را شش سال است که از زمین، هوا و بحر مورد محاصره اقتصادی قرار داده است و حتی به کشتی های حاوی کمک های اولیه که از جانب سازمانها و نهاد های خیریه به مردم گرسنه غزه ارسال می‌گردند حمله نموده و به کشتن خیرخواهان پرداخته است. این درحالیست که اسرائیل با گسترش شهرک های غیرقانونی در سرزمین فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن اشغالگری‌اش را شدت بخشیده است. اسرائیل با این موج خشونت و فاشیزم می‌خواهد مردم فلسطین را وادار به تسلیم و واگذاری تمامی سرزمین هایشان سازد، خواستی که رسیدن به آن محال است.

اکثر دولتهای عربی منطقه که همیشه با عوامفریبی داد از حقوق فلسطینیان می‌‌زدند، دیگر سالهاست که آنچنان به چوبدست ها و زایده های امریکا مبدل شده اند که در برابر «هولوکاست» جاری اسرائیل ناظران شرمگین باقی مانده و این ملت مظلوم را قربانی اهداف سیاسی و اقتصادی شان نموده اند.

توحش رژیم منفور اسرائیل آنچنان غیرانسانی و تکان دهنده است که جمعی از سربازان این کشور را نیز به واکنش خشمگینانه برانگیخته است. «شکستن سکوت» (Breaking The Silence, BTS) سازمانی است متشکل از سربازان سابق اسرائیلی که با دیدن اینهمه جنایات و ستمگری ها مقابل فلسطینیان سکوت را شکسته و به افشای مظالمی پرداخته اند که توسط ارتش اسرائیل اعمال می‌گردند.

بیش از هفتصد سرباز زن و مرد چشمدید های شان از بربریت اسرائیل را در سایت شان منتشر ساخته و علیه دولت شان دست به اعتراض زده اند. آنان به وحشتی که علیه مردم فلسطین جریان دارد معترض اند و دولت فاسد و خونخوار اسرائیل را محکوم نموده نمی‌خواهند که تحت نام آنان این جنایات ادامه یابند. یکی از سربازان در شهادتش بعد از شرح کشتاری که انجام داده است می‌گوید: «ما واقعاً پست فطرت بودیم. فقط بعد ها بود که شروع به فکر کردن در باره این چیز ها نمودم و متوجه شدم که ما تمام احساسات و مروّت انسانی خود را از دست داده‌ایم.»

آبراهام بورگ که زمانی رییس پارلمان رژیم اسراییل و رییس آژانس بین‌المللی یهود بود با دیدن خشونت، جنایت و نیرنگ اسرائیل از آن رو گرداند، صهیونیزم را نازیزم جدید نامید و به منتقد آن مبدل شد.

موشه ماخور، سوسياليست اسرائيلی طی مقاله‌ای در مجله آلمانی Hintergrund علیه پاکسازی قومی سیستماتیک فلسطینی ها می‌نویسد:

«جزئيات بيشتر اهداف اسرائيل اينها هستند: ١- مقاومت قاطع در برابر شکل گيری و ايجاد هر گونه کشور فلسطينی، چه کوچک و چه بزرگ . ٢- مقابله با خطر "افزايش جمعيت" با ريشه های فلسطينی. چرا که اين خطر اسرائيلی ها را در اقليت قرار خواهد داد. ٣- پيش بردن راه حل "يک کشور". يعنی اينکه همه مردم فلسطين در "اسرائيل بزرگ" مستحيل شوند. راه حلی که در آن تمامی ابتکار عمل ها هم در دست صهيونيستها باشد و لاغير.»

اسرائیل که در امواج بحران اقتصادی جهان سرمایه غوطه ور گردیده و با مشکلات جدی درونی مواجه ‌است، می‌خواهد با راه انداختن جنگ، افکار عامه را از مسایل اصلی داخلی منحرف سازد. ثانیا انتخابات زودرس در آنکشور در راه هست و حزب تندرو «لیکود» با این حملات مقابل فلسطینیان تلاش دارد موقعیتش را میان بنیادگرایان یهود مستحکم تر سازد.

غزه در آتش بمب های صهیونیستها

امریکا سالانه صدهامیلیون دالر تجهیزات و کمک نظامی در اختیار دولت اسرائیل قرار می‌دهد و مانع اصلی در برابر صلح در منطقه به شمار می‌رود. امریکا برای اهداف پلید جهانکشایی‌اش اسرائیل را همچون سگ پاسبانش در خاور میانه مورد حمایت همه‌جانبه قرار می‌دهد. این کشور از حق وتویش در سازمان ملل نیز در دفاع از اسرائیل استفاده نموده و تا حال حدود چهل قطعنامه محکومیت اسرائیل در شورای امنیت را وتو کرده است. دولت امریکا که بانی تمامی کشورها و نیروهای مرتجع، قاتل و غارتگر در جهان است، از تازه ترین حملات و کشتار زنان و کودکان فلسطینی توسط اسرائیل تحت عنوان «حق دفاع از خود»، حمایت نموده است.

اما بیشمار سازمانهای مدافع عدالت در امریکا علیه این موج کشتار برخاسته اند و از جمله پروفیسور نوم چامسکی، اندیشمند نام‌آور امریکایی طی تظاهرات ضد اسرائیلی، به جنایات جنگی آنکشور اعتراض نمود. او در سخنرانی‌اش گفت:

«تصمیم اسرائیل در بارش مرگ و تخریب غزه، استفاده از سلاح‌های مرگبار و مدرن در میدان جنگ علیه مردمی بی‌دفاع، مرحله‌ی پایانی در ده‌ها سال تلاش برای پاک‌سازی فلسطینی‌ها است. آن‌گاه که اسرائیلی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی مدعی دفاع از خود می‌شوند، به این معنا است که هر اشغالگر نظامی باید از خود در برابر مردمی که به اصطلاح بر آنها پیروز شده، دفاع کند. شما نمی‌توانید از خود دفاع کنید، وقتی که به زور سرزمین دیگری را اشغال کرده‌اید. این دفاع از خود نیست. هر چه دوست دارید آن را بنامید، اما دفاع از خود نیست.»

اگر قدرتهای بزرگ امپریالیستی در کنار فاشیست های اسرائیلی ایستاده اند و به قصابان این رژیم چون مناخيم بگين، اسحاق رابين و شيمون پرز جایزه صلح نوبل را اعطا می‌کنند، اما افکار عامه جهان و بخصوص آزادیخواهان و نهاد های صلحدوست تمامی کشورهای جهان از داعیه برحق مردم فلسطین دفاع نموده و لعن و نفرین نثار سردمداران رژیم صهیونیستی می‌کنند. رژیم اسرائیل در سراسر جهان همانند رژیم تئوکراتیک ایران منحیث ننگ بشریت شناخته شده نفرت همگانی را کمایی کرده است.

اما آنچه طی چند دهه گذشته مبارزه مردم فلسطین را از عقب خنجر می‌زند رشد روزافزون غده سرطانی بنیادگرایی اسلامی در صفوف فلسطینیان است که همانند تجربه تلخ افغانستان، جنبش آزادیخواهانه آنکشور را آلوده نموده از برش آن کاسته است. همانگونه که امریکا و غرب در کشور ما گروه های بنیادگرا و القاعده را حمایت نموده پرورش دادند، سازمان های اطلاعاتی اسرائیل بخصوص «موساد» برای تضعیف سازمان آزادیبخش فلسطین گروه تاریک اندیش با افکار منحط اخوان‌المسلمین به نام حماس را در دهه ١٩٧٠ و اوائل دهه ١٩٨٠ مورد حمایت قرار داد که امروز این گروه تروریستی و جنایتکار به مانعی‌ در راه آزادی فلسطین مبدل شده است. حماس و دیگر گروه های بنیادگرا با روابط پیدا و پنهان شان با رژیم آدمخوار جمهوری اسلامی ایران، سالهاست که مبارزه ملت فلسطین را از عقب خنجر می‌زنند و با کشتار کور مردم عام اسرائیل، برای نابودی کامل خلق فلسطین به دست رژیم اسرائیل بهانه مناسب به دست می‌دهند.

رژیم اسرائیل که نماینده تحجر و بنیادگرایی یهودیست با قتل و غارتگری هایش این حقیقت را ثابت می‌سازد که بنیادگرایی مذهبی چه اسلامی، چه یهود، چه مسیحی، چه هندو و چه .... همه در یک چیز ریشه مشترک دارند و آن عبارت است از جنایت،‌ ستمگری، نیرنگ، خدمت به امپریالیزم و تاریک اندیشی.

ما در جریان سالهای سگ جنگی های تنظیمی در کابل شاهد بودیم که برهان الدین ربانی برای عشقش به چوکی حتی با دولت خونخوار اسرائیل مناسبات مخفی برقرار نموده میدان هوایی بگرام را در اختیار جواسیس «موساد» گذاشته بود. دیده می‌شود که بنیادگرایان مذهبی به هیچ اصولی پابند نیستند و در آخرین تحلیل منافع مشترک داشته باهم می‌سازند.

«حزب همبستگی افغانستان» از مبارزه آزادیخواهانه نیروهای مترقی و آگاه فلسطین دفاع نموده در کنار خلق ستم‌ دیده آنکشور ایستاده است. ما برین باوریم تا وقتی نیروهای آزادیخواه و استقلال طلب در کنار مبارزه علیه استعمار، بر ضد بنیادگرایی مذهبی این بیماری واگیری که جهان را به کامش فرو برده متحد نشوند، کشورهای بیشماری به دام ستم، خشونت و ویرانگری های این ویروس لاعلاج مبتلا خواهند شد. بدون غلبه بر این بیماری، آرزوی رسیدن به استقلال، آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی در هر نقطه جهان با خاک و خون یکسان خواهد بود.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 52 نفر