اولین جلسه ولایتی حزب همبستگی در لغمان

اولین جلسه ولایتی حزب همبستگی در لغمان

روز جمعه، ۳۱ اسد ۱۳۹۳، اولین جلسه ولایتی حزب همبستگی در لغمان برگزار گردید. در این جلسه تعدادی از اعضا و هواداران حزب، اعم از زن و مرد شرکت داشتند. قرار بود تا نخستین جلسه نوبتی لغمان را به پیمانه‌ای وسیع برگزار نماییم ولی بنا بر مشکلات امنیتی خاصتا در مسیر آمد و رفت، تعداد اشتراک‌کنندگان جلسه را محدود ساختیم.

در ابتدا یکی از اعضای اسبق شورای ولایتی حزب جلسه را آغاز نمود. وی بعد از مقدمه، به وضعیت نابه‌سامان منطقه پرداخت و در ادامه، حزب را با فعالیت‌های امروزی‌اش به معرفی گرفت. او افزود که وضعیت امنیتی در لغمان، همانند سایر مناطق ناامن بوده و آن چه از لحاظ سیاسی، فرهنگی و امنیتی، ولایات دیگر را تهدید و ناامن می‌کند، در این جا نیز مشهود است. شب‌هنگام، یک رژیم در گردش است به نام طالبان، و روزها رژیم فاسد و غارتگر کابل چشم به راه زمینه‌های چپاول اند.

موتر درحال حریق
موتر درحال حریق در مسیر راه لغمان که در اثر اصابت راکت آتش گرفته بود.

این عضو حزب افزود که «حزب همبستگی افغانستان» یگانه حزبی است که خلاف سیر جریانات کنونی که جز معامله‌گری، پول و قدرت به چیزی دیگر نمی‌اندیشند، حرکت می‌کند. حزب همبستگی فقط با اتکا به اعضا و هوادرانش به پیش رفته و می‌رود. احزاب سرکاری امروز به اعضا و هوادارانش پول و مقام می‌بخشند ولی حزب همبستگی از اعضا و هواخواهانش طلب کمک کرده و می‌کند.

به تعقیب آن، یکی از اعضای رهبری حزب همبستگی  که از کابل جهت اشتراک در این جلسه رفته بود، به تشریح اوضاع کنونی و موضع‌گیری‌های حزب در قبال مسایل جاری افغانستان پرداخت.

وی سیزده سال تجاوز امریکا را که تعدادی سال‌های شگوفایی و آبادانی افغانستان می‌دانند، این گونه بررسی کرده، گفت:

«سیزده سال اشغال امریکا به جز کشتار، ناامنی ، فقر، جهالت، وطنفروشی به مردم ما، ارمغان دیگری با خود نداشته است. تروریزم نه تنها نابود نشد، بلکه  به‌مراتب بیشتر از پیش تقویه گردید. جنایت‌کاران مشبوع از دالر و قدرت شدند؛ نه دموکراسی به‌اصطلاح خود شان نهادینه شد؛ نه سایه طالب از سر مردم دور گشت؛ نه صلح و سعادت به خانه برگشت و نه هیچ جنایت‌کاری به محاکم سپرده شد.»

پس از آن، او پیرامون درامه‌ی ناتمام و مسخره کنونی امریکا و حامیانش به نام انتخابات ریاست‌جمهوری که لکه ننگ دیگری به دامن تاریخ معاصر ما است، پرداخت و سلسله‌وار به نکاتی اشاره کرد که حزب همبستگی بارها در اعلامیه‌ها و مواضع حزب از تربیون‌های گوناگون بیان داشته‌است.

«ما گفتیم که هر آن کسی که بیشتر از دیگران حافظ منافع امریکا و متحدان منطقوی‌اش باشد، رییس‌جمهور افغانستان خواهد شد. پس رای مردم نه، بلکه کاخ سفید رییس‌جمهور آینده را تعیین می‌کند و در ضمن این نکته را نیز آشکار ساختیم که زیر سایه اشغال و تفنگ، انتخابات معنای نداشته و ادامه همین رژیم فاسد بی‌کاره کنونی است که هرگز در زندگی مردم تغییری را رونما نخواهد کرد.»

علاوه بر این، روی این نکته تاکید گردید که تا همین دم و دستگاه فاسد و اربابان غارتگر سرنوشت مردم را در چنگ داشته باشند،  مردم ما روی خوشبختی را نخواهند دید. به‌اصطلاح دولت وحدت ملی که قرار است چند روز بعد بر گرده‌های مجروح مردم سوار گردد، ساخت دولت اشغالگر امریکا است که تمامی جنایت‌کاران اعم از  طالب و گلبدین را نیز با سایر جنایت‌کاران ترکیب کرده، بر سر یک دسترخوان خواهد نشاند تا خون مردم را به‌طور مشترک بمکند.

در بخش آخر نشست، انتخابات کمیته ولایتی نیز برگزار گردید و چهره‌های جدید برای پیشبرد امور از سوی اشتراک‌کنندگان انتخاب شدند تا به مسایل منطقه و توسعه حزب درمیان اقشار محروم به‌شکل وسیع بپردازند.

در پایان، صندوق جمعآوری اعانه نیز به‌منظور مساعدت به حزب درمیان صف‌ها توسط یک جوان برده شد.

اولین جلسه ولایتی حزب همبستگی در لغمان

 

اولین جلسه ولایتی حزب همبستگی در لغمان

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 98 نفر