۱۹۰۰ اعدام از زمان رویکار آمدن قصابان «میانه‌رو» در ایران

۱۹۰۰ اعدام از زمان رویکار آمدن قصابان «میانه‌رو» در ایران

از زمان رویکار آمدن حسن روحانی در سال ۲۰۱۳، تاکنون بیش از ۱۹۰۰ تن در ایران اعدام شده اند. در دستگاه ارتجاعی و مستبد «ولایت فقیه»، هر صدای مخالف با زندان و شکنجه و اعدام پاسخ داده می‌شود.

«انترنشنل بزنس تایمز» به تاریخ ۲ جولای ۲۰۱۵ از سازمان حقوق بشر ایران نقل می‌کند که تنها در نیمه اول سال ۲۰۱۵، ۵۷۰ مورد اعدام در ایران صورت گرفته است که ده تن شان زنان بودند. این چهل فیصد افزایش را نسبت به سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد. ایران بالاترین میزان اعدام را در جهان ثبت دارد.

اعدام در ایران

بیشترین اعدام ها در زندان قزل‌حصار، جایی که بیست هزار زندانی را در خود جا داده است، صورت گرفته اند. هرچند اکثر زندانیان زیر نام قاچاقچی مواد مخدر اعدام شده اند اما قسمت اعظم آن زندانیان سیاسی اند که به خاطر مخالفت با سیاست‌های ددمنشانه دستگاه «ولایت فقیه» به زندان افکنده شده اعدام می‌شوند. بخصوص رژیم در برابر اقلیت های قومی و مذهبی برخورد کاملا فاشیستی اختیار کرده است.

احمد شهید، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران نیز وضعیت ایران در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی را بدتر از گذشته تعریف کرده است.

اعدام های خیابانی در ایران آنچنان بر روان کودکان شاهد این صحنه‌های دلخراش تاثیر گذاشته که از چندین شهر ایران خبرهایی رسیده که «اعدام بازی» کودکان جان تعدادی از آنان را گرفته است. بنابه گزارش «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی»، یک دختر ۱۳ ساله در یکی از محله‌های شهرستان ساوه خودش را حلق‌آویز کرده جان باخته است.

حبیب افشاری و علی
حبیب افشاری و علی

علی و حبیب افشاری دو برادر زندانی سیاسی کرد که در زندان ارومیه اعدام شدند. نه‌تنها اجساد آنان به خانواده سپرده نشدکه از آنان بابت «شیرینی و طناب دار»، ۵۳۰۰۰ تومان وجه نقد نیز دریافت شد. رژیم ضدبشری آخندی از خانواده های اکثر افغانهایی که در آن کشور اعدام شده اند بعد از دریافت پول ریسمان دار و گلوله حاضر به سپردن اجساد شده اند.

سامان نسیم
گردهمایی در اعتراض به حکم اعدام سامان نسیم

سامان نسیم زندانی سیاسی کرد است که به جرم عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) در سال ۱۳۹۰ در حالی در شهر مهاباد دستگیر شد که فقط ۱۷ سال سن داشت. او تحت شکنجه‌های حیوانی اطلاعات و سپاه قرار گرفته زیر نام «محاربه با خدا و اقدام علیه امنیت ملی» به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او با اعتراضات وسیع جهانی مواجه شد و سازمان عفو بین‌الملل و ملل متحد نیز آنرا غیرعادلانه خواندند. حکم اعدام برای جوان ۱۷ ساله در هیچ قانون انسانیت جایگاهی ندارد. چند ماه قبل بعد از مدتها بی‌خبری خانواده از وضعیت او، خبر اعدامش در رسانه‌ها پخش شد. اما هنوز هم اخبار ضد و نقیض در مورد امکان زنده بودنش وجود دارند.

حسن روحانی که از جناح به اصطلاح «میانه‌رو» رژیم پلید آخندی ایران است، با تشدید فشار و اختناق عملا یکبار دیگر ثابت می‌سازد که مجموع رژیم ددمنش «ولایت فقیه» آغشته به جنایت و ستم است و تقسیم آن به «میانه‌رو» و «تندرو» جز فریب و نیرنگ چیزی نیست. مجموع دستگاه سفاک آخندی تبهکار و ضدانسانی است که مردم ایران فقط با برچیدن آن می‌توانند از استبداد حاکم نجات یابند.


مقالات مرتبط:
اعلام همبستگی با آزادیخواهان دربند ایران (تصاویر)
تحصن حزب همبستگی در دفاع از رضا شهابی
از آزادی‌خواهان اسیر در کشتارگاه‌های رژیم پلید ایران حمایت ‌کنیم!
انتخابات یا «ختنه آخوندی» در ایران؟
صحنه اعدامی که به حماسه بدل شد
از ندای عدالت‌خواهی گوهر عشقی بیاموزیم

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 188 نفر