وزیر کابینه اردوغان:‌ یک بار تجاوز تاثیری بر روحیه کودک ندارد!

وزیر کابینه اردوغان:‌ یک بار تجاوز تاثیری بر روحیه کودک ندارد!

مقامات دولت بنیادگرا و فاشیستی ترکیه، هرچند بعد با اظهارات جاهلانه و ضد انسانی شان غوغایی میان مردم برپا می‌کنند. در تازه ترین مورد، سیما رمضان‌اغلو، وزیر امور اجتماعی و خانواده ترکیه گفته است که یکبار مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن تاثیری بر روحیه کودکان ندارد! او این تز بیشرمانه را زمانی بیان نمود که افتضاح تجاوز جنسی بر ۴۵ کودک در مدارس مذهبی متعلق به «انصار فوندیشن» در آن کشور سروصدا بالا کرد. این نهاد مذهبی، در عین حال برای خانواده های کودکان رشوه پیشکش کرده بود تا در مورد این جنایت خاموشی اختیار نمایند.

اکثر مردم ترکیه که قبلا از تجاوز جنسی بر کودکان خشمگین بودند، حال در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواهان برکناری و محاکمه این وزیر شده معتقد اند که او با این حرفها بر زخم خانواده‌هایی که کودکان شان مورد بدرفتاری قرار گرفته اند نمک پاشیده است.

چند هفته قبل نیز همسر رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، با تمجید از حرمسراهای امپراتوری عثمانی مورد انتقادات تند زنان در آن کشور قرار گرفت. او در سخنرانی‌ای به مناسبت روز جهانی زن، حرمسرا های بدنام شاهان زنباره عثمانی را «مکتبی برای زنان» نامید. جانکورتاران، معاون رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه، در واکنش تندی نسبت به گفته‌های امینه اردوغان گفت: «اظهارات ایشان ناشی از عدم کارکرد عقل نیست، بلکه نشانه انجماد فکری اوست.»

خود اردوغان نیز بارها از عدم تساوی زن و مرد سخن گفته باعث اعتراضات مدافعان حقوق زن گردیده است.

بیانات ضدزن مقامات دولت اخوانی ترکیه درحالی فضای سیاسی ترکیه را دچار آشوب می‌سازند که زنان آن کشور در وضعیت مناسبی قرار ندارند. «رادیو فردا» در گزارشی نوشت:

«بنابه آماری که انجمن حقوق بشر در ترکیه اعلام داشته است، ۳۸% زنان در ترکیه مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و در هر ۴ ساعت یک زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد. همین منبع اشاره دارد که تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۹۴ زن به دلیل خشونتهای مردان جانشان را از دست داده‌اند. در همین حال ۸۴% از زنان و دختران نیز به دلیل ترس از خانواده حوادث تجربه شده را بیان نداشته‌اند. (روزنامه ملیت، بخش گوندم- ۱۷ فبروری ۲۰۱۶)»

ماهیت ضدانسانی و زن‌ستیزانه بنیادگرایان در همه جا یکسان است، خواه در افغانستان فرورفته در وحشت و تاریکی باشند یا در ترکیه به ظاهر پیش‌رفته و مدرن.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 365 نفر