Afganistan’ın Süper Güçlerin Silah Testi Sahası Olmasına İzin Vermeyelim!

 Afganistan’ın Süper Güçlerin Silah Testi Sahası Olmasına İzin Vermeyelim!

Bu kez ABD “Bombaların Anası” adlı nükleer olmayan en büyük bombasını cephaneliğinden çıkararak, hiçbir engel olmadan ülkemizde test etti. Eğer bu vahşice testlere sessiz kalırsak, Afganistan süper güçlerin silah yarışmasına alet olacak ve hatta nükleer silahların tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

ABD’li canilerle medyası halkımıza, hedeflerinin Açin ilçesindeki IŞİD tünellerini tahrip etmek olduğunu kabul ettirmek isteseler de bu büyük yalanın IŞİD’i daha büyük göstermek olduğu herkese açıktır. IŞİD tıpkı Taliban gibi ABD’nin kendi piçidir ve hiçbir zaman elinde büyüttüğü bu cici kuklasını yok etmeyecektir. Eğer ABD anti- IŞİD olsaydı neden bu vahşi sürünün en büyük konvoyunu Irak ve Suriye’de dokunmamış ve hiçbir zaman Bombaların Anası’nı onlar üzerinde denememiştir?

Bölgeden edindiğimiz bilgiye göre 16 milyon dolarlık bu bomba, bölgedeki rakiplerine, özellikle de Rusya’ya göz dağı vermek, “bakın biz Afganistan’daki askeri üssümüzde en modern silahları bulundurmaktayız” demek için, boş yere atılmış ve sadece test amaçlı kullanılmıştır. Öte yandan Afganistan devletinin başına da birkaç Taliban ve IŞİD düşünceli kuklasını yerleştirmiş ve ülkeyi öylesine kendi pençesi arasına sıkıştırmıştır ki bu topraktan her türlü toplu yıkım silahını kullanabilecektir.

Bu bombanın kullanımı hiçbir şekilde teröre karşı değildir. Çünkü halkımız 15 sene boyunca ABD’nin Afganistan’da her türlü terör örgütüne fon sağlayarak defalarca Taliban ile herhangi düşmanlığı olmadığını görmüştür. Öte yandan IŞİD ABD’nin Orta Doğu için kurguladığı stratejik bir oyun olduğu, dolayısıyla bu terör unsurunu kullanarak Afganistan’ın Kuzey’ini karıştırıp oradan Rusya sınırlarını zorlamak olduğu belgelerle kanıtlanmıştır.

Suriye’deki kriz Rusya ve ABD’nin güç denemesi olarak tehlikeli bir boyuta ulaşmışken bu iki kana susamış gücün bir sonraki durağının Afganistan olduğunu stratejistler ön görmektedir. Ülkemiz daha önce Soğuk Savaş’ın sahnesi haline gelerek tarihinin en kanlı dönemini tecrübe etmiştir. Dolayısıyla bu kez daha beterini yaşamamız işten bile değil ve buna engel olmamız şarttır. Milli Vahşet devleti (Milli Birlik Devleti) ABD’ye köleliğini imzalayarak ve patronlarının silah testini teyit ederek halkımıza en büyük hainliği reva görmüştür. Fakat özgür ve istiklalci halkımız tehlikenin farkına varmalı ve Batı ile Doğu’nun silah rekabeti altında ülkemizin çiğnenmesine müsaade etmemelidir.

15 yıl boyunca ABD’nin saldırılarının ve bombalarının asıl kurbanları yoksul ve korumasız halkımız olmuştur. Bu silahlar çok tehlikeli kimyasal maddeleri kendinde taşımaktadır ve uzun vadeli olarak çevre ve halkımız üzerinde çok olumsuz etkiler bırakarak ülkemizi pisletmektedir.

Dolayısıyla Pentagon’un bildirilerini aynen aktaran ABD medyasının ve Devlet sözcülerinin yalan propagandalarını dinlememeliyiz. Eğer Amerika’nın ve onun kölelerinin zorbalığına karşı dik durmazsak gün gelecek güzel Afganistan’ımızda atom bombasını da test edeceklerdir.

Hizb-i Hambastagi Afghanistan (Afganistan Dayanışma Partisi)
15 Nisan 2017

252 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi