Julian Assange’ın Emperyalistlerce Kaçırılması İnsanlığın Vicdanına Darbedir!

Julian Assange’ın Emperyalistlerce Kaçırılması İnsanlığın Vicdanına Darbedir!

Emperyalizmin Demokrasi yalanı bir kez daha kanlı çehresini göstermiştir. Demokrasiyi Afganistan, Irak, Suriye, Libya ve son olarak da Venezüella’ya getireceklerini iddia eden, kendilerini dünyanın sahibi zanneden işgalci ABD ve İngiltere devletleri Ekvador gibi kukla devletin işbirliği ile Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange’ı Ekvador’un Londra Büyükelçiliğinden süründüre süründüre kendileriyle götürmüşlerdir ve gerçekte kanun namına vicdan sahibi böyle bir insanı ve emekçilerin gerçek dostunu tüm medya ve insanların gözü önünde kaçırmışlardır. Assange tutuklanırken yüksek moralle polis aracı içinden korkusuzca gülümserken, ifşa ettiği belgelerle nasıl da çürümüş emperyalist sistemin ve onun işbirlikçi şirketlerinin kalbine oku sapladığını tüm dünyaya gösteriyor ve hiçbir darbe onun belini bükemeyeceğini ima ediyordu. Emperyalist sistemlere ve onun şirketlerine bağlı medya, İngiltere prensinin kokuşmuş düğününü saatlerce canlı yayınlarken bu olayı değersiz bir habermiş gibi birkaç saniyeliğine gösterip ifade özgürlüğünün maskesini yüzlerinden düşürmemek gayretindeler.

Sahip olduğu yetenekler ve elindeki gücüyle Julian Assange büyük bir patrona dönüşüp en iyi teknolojik şirketlerin başına konarak karayıp adalarında seyahat ederek güzelce yaşam sürebilirdi. Ancak o, her gün milletlerin kanını emen emperyalist güçlerin ve onun kuklalarının maskesini delmek için dünyanın çile çekmiş %99’unun yanında olmayı tercih etti. Assange yaptıklarıyla ardından gelecek Chelsea Manning ve Edward Snowden gibilere ilham kaynağı oldu ve böylece ABD ve ortaklarının cinayetlerini herkese açtı ve barbarların ve sönmekte olan sistemlerinin gerçek mahiyetini gün yüzüne çıkardı.

Dünyanın dört bir köşesinden yüz binlerce belgeyi ifşa etmekle kalmayıp Assange, “Afganistan Savaşının Belgeleri”ni de ortaya çıkarıp Afgan halkı için büyük hizmet yapmıştır. Oysa işgalci ABD ve kukla Afgan hükümeti ile birlikte kendine bağlı Batılı medya vasıtasıyla Afganistan’ı cennet yaptığı yalanıyla dünyayı kandırmaya çalışıyordu. Afgan halkının Assange’a büyük bir borcu vardır. Dolayısıyla elimizden geldiği kadar onu savunup cani devletlerin ona karşı her türlü baskısını kınamamız gerek. Guardian, Wikileaks’in Afganistan Savaşı Hakkında yayımladığı belgelere ulaştıktan sonra şunları yazdı: “ Bu belgeler ABD askeri tarihindeki en büyük ifşa etme olayıdır. Afganistan Savaşının acıklı ve başarısız fotoğrafı ve nasıl da yüzlerce sivil insanı itilaf kuvvetlerince katledildiğinin belgesidir bu”

Julian Assange’ı tutuklamak ona ilk baskı değildir. Belgeleri ifşa ettiği ilk günden beri ona sürekli iftira atılmış ve tehdit altında kalmıştır. Ekvador Elçiliğinde son yedi yılını geçirmesi hapisten az şey değildir. Özellikle son dönemlerde Assange ciddi sağlık sorunlarıyla pençeleşiyordu ve tedavi olması eliçiğin içinde imkansızdı. Diğer bir konuyu da unutmamamız gerekiyor ki Julian Assange’ın yaptıkları Afgan ve Yabancı ülkelerdeki solcuların yüzüne güzel bir tokattır. Çünkü kendilerini solcu zanneden bu şahıslar sadece slogan atmayı biliyor ve büyük iddialarla internet sayfalarında havlamaktan başka bir şey ellerinden gelmiyor. Assange şehametli ve gerçek bir insan olarak internet sitesini keskin darbe ve süper güçlerin zorbalığına karşı bomba gibi kullandı ve böylece dünyanın uyanık vicdanlarına yol buldu.

Assange ve onun gibiler gösterdi ki eğer tek bir fert bile olsan zulüm ve sömürgeye karşı erdemlikle büyük bir rol oynayabiliyorsun. Devrimci kuruluş ve bu topraklarda acı çeken kesimin sesi Afganistan Dayanışma Partisi olarak Julian Assange’ın kendini kurban etmesine ve haklı kavgası karşısında eğiliyor ve onu savunmayı boynumuzun borcu biliyoruz. Onların yaptıkları, hapislerde işkenceler çekip dar ağacına kadar özgürlük türküsünü söyleyip gidenlerinkiden farklı değildir. Biz İnsanlığın vicdan simgesi ve halkımızın gerçek dostu olan Julian Assange’ın yanındayız!

Afganistan Dayanışma Partisi

16 Nisan 2019

104 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi