گزارش «طلوع‌نیوز» از گردهمایی «حزب همبستگی» به مناسبت روز جهانی محو خشونت علیه زنان
طلوع نیوز


رادیو آزادی


تلویزیون یک


آریانا نیوز


تلویزیون خورشید


کابل نیوز

طلوع نیوزیکخورشیدمیوندرادیو آزادی - دریرادیو آزادی - انگلیسیآر.تی (روسیه امروز)۱۵ عقرب ۱۳۹۴، ساعت ١٠ قبل از ظهر، «حزب همبستگی افغانستان» در جوار سینما پارک واقع شهر نو مظاهره‌ای را در تقبیح سنگسار رخشانه مظلوم راه‌اندازی نمود. در این گردهمایی بیش از ٤٠٠ جوان دختر و پسر با شور تمام مشت گره کردند و با شعارهای تند عوامل بدبختی و سنگسار زنان بیدفاع را محکوم نموده آنرا وحشیانه و ننگین خواندند.


تلویزیون «یک»تلویزیون «خورشید»تلویزیون «میوند»تلویزیون «میترا»«کابل نیوز»تلویزیون «شمشاد»ویدیوی «رادیو آزادی» از مظاهره

بی‌بی‌سی فارسیبی‌بی‌سی پشتوتلویزیون میوندتلویزیون خورشیدتلویزیون شمشادتلویزیون یک، پشتوتلویزیون یک، دریرادیو آزادیآژانس خبری پژواک


«رادیو آزادی»تلویزیون «میوند»تلویزیون «آریانا نیوز»تلویزیون «شمشاد» (پشتو)و اینهم گزارش مغرضانه یک تلویزیون جنگسالاران از تجمع حزب همبستگی:
تلویزیون «میترا» (متعلق به عطامحمد جنگسالار چپاولگر بلخ)

برنامه «فراخبر» تلویزیون طلوع، ۲۴ مارچ ۲۰۱۵
سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی: «سیمین خانم نماد دولت وحشت ملی است»
«دولتی که نماد امنیت ملی آن شرف بغلانی باشد، دولتی که فرهنگ‌ساز آن سیمین حسن‌زاده باشد، آن دولتی که پولیسش حشمت استانکزی باشد، آن دولتی که قانون‌گذار اش زلمی زابلی باشد هرگز دولت نیست و از مردم حمایت نخواهد کرد.»


برنامه مکمل را در اینجا تماشا کنید

بخش اول

بخش دوم

عبید کبیر، نماینده حزب همبستگی: «مردم افغانستان خون دادند، مبارزه کردند و روس را کشیدند و این افتخار را دارند ولی بدبختانه بعد از آن جمعی از جنایتکاران روی خون‌های مردم ما تجارت کردند.»

حفیظ راسخ: «جنایت‌کاران حق ندارند که خود را در عقب جهاد مردم افغانستان و مجاهد پنهان کنند. آن مجاهدی که سینه‌ی خود را در مقابل روس‌ها سپر کرد، امروز زنش در سرک‌ها خیرات می‌طلبد. کدام اینان از حال زن و اولاد مجاهد افغانستان خبر دارند. اینان با سوءاستفاده از مقاومت و مبارزه مردم افغانستان، برای خود کرسی و مقام کمایی می‌کنند.»
سیلی غفار:‌ «امیدوارم که روزی همبستگی مردم افغانستان و کوبانی زنجیرهای ستم را بشکند!»
حفیظ راسخ: «زمانی که عدالت قربانی شود، صلح ممکن نیست!»
در شرایطی که کشورهای امپریالیستی و سگان زنجیری داخلی شان، سخن از این می‌زنند که دیگر دور مبارزات گذشته و شکل مبارزه تغییر کرده و از این نوع چرندیات را می‌خواهند که به خورد مردم بدهند، مقاومت کوبانی یکبار دیگر ثابت می‌سازد که نه، هنوزهم مقاومت وجود دارد. مقاومت کوبانی مصداق این امر است.

استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org