جنایت دیگری از چاه‌آب تحت حاکمیت بشیر قانت

جنایت دیگری از چاه‌آب تحت حاکمیت بشیر قانت

به تاریخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۷، زنی به نام عمریا از قریه ورنخواه ولسوالی چاه‌آب ولایت تخار توسط ارباب این منطقه به نام محمدالله که در گذشته یکی از سرگروپ‌های بشیر قانت گلبدینی بوده مورد لت و کوب قرار گرفت که تصویر دردناکی از وی با دهن پرخون در شبکه‌های اجتماعی دست‌به دست شد.

از خانه دختر عمریا (بصیره که در قریه دره رزک به شوهر داده شده است)، قالینی گم میشود. خانواده شوهر او نزد ارباب محمدالله عارض می‌شوند که گویا خانمش قالین را به خانه مادرش برده است. ارباب گلبدینی پس از شنیدن شکایت به خانه عمریا یورش برده بدون چون و چرا زن بی‌پناه را با بیل زیر لت و کوب می‌گیرد که لب بالایش پاره می‌شود.

البته این نخستین باری نیست که چنین جنایتی در چاه‌آب تحت حاکمیت بشیر قانت به وقوع می‌پیوندد. در ۱۲ دلو ۱۳۹۶، ثریای ۲۲ ساله از قریه رباط عمدین این ولسوالی در محضر عام به فرمان قومندان فیض از سرگروپ‌های بشیر قانت تازیانه زده شد. مردمان مظلوم چاه‌آب همه‌روزه در آتش استبداد و رذالت‌های بشیر قانت می‌سوزند. او که زمانی از سوی عبدالله حمایت می‌شد، با آمدن گلبدین دوباره به درگاره این جانی شتافت. گزارش‌های اندکی از سفاکی‌های او به رسانه‌ها درز می‌کنند.

شرم و ننگ این ددمنشی‌ها بر روی آن قلم‌به‌دستان تخاری نیز برمی‌گردد که علم مندرس خراسان، پشتونستان، هزارستان، ترکستان وغیره را بلند می‌کنند اما از کنار این جنایات با وجدان‌باختگی تمام می‌گذرند و حتا نظریه‌پرداز و چهره فرهنگی آن جانیان می‌شوند. تا زمانی که عاملان جنایت علیه عمریا، ثریا و هزاران زن زجردیده این سرزمین محاکمه و به سزای اعمال شان نرسند، هیچ «ستانی» رهایی‌دهنده مردم ما شده نمی‌تواند.


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org