اعتراضات مردم رستاق پیروزمندانه پایان یافت اما مبارزه ادامه دارد

اعتراضات مردم رستاق پیروزمندانه پایان یافت اما مبارزه ادامه دارد

شنبه، ۱۹ حمل ۱۳۹۶، ششمین روز از مظاهره مردم رستاق پرخروش‌تر از روزهای دیگر با اشتراک هزاران تن از مردم شهر و ده، ملیت‌ها و اقشار مختلف بر ضد اربکی‌های زیر فرمان پیرم‌قل جنایتکار برگزار شد. اشتراک‌کنندگان با شعارهایی علیه پیرم‌قل و سرگروپ‌های جانی‌اش خواهان محاکمه و خلع‌سلاح تمامی ستمکارانی شدند که به نام اربکی و «خیزش‌های مردمی» توسط دولت مسلح شده آرامش را از تمام اهالی شریف رستاق ربوده اند.

بالاخره این تظاهرات پیهم و باشکوه مردم پیروزمندانه خاتمه یافت و اولین خواست مظاهره‌کنندگان که دستگیری «زمان گرگ علی» خسربره پیرم‌قل و قاتل ویس‌الدین بود تحقق یافت. ساعت ۲ بعد از ظهر این وحشی از خانه پیرم‌قل کشیده شده روانه زندان گردید. با زندانی شدن این قصاب مردم، خشم رستاقیان تا اندازه‌ای فروکش کرد و مظاهره پایان یافت، اما مردم تعهد سپرده اند که اگر او بصورت شایسته محاکمه و جزا داده نشود دوباره به صحنه مبارزه اما اینبار با شیوه‌های دیگر وارد خواهند شد.

اعتراضات مردم رستاق پیروزمندانه پایان یافت اما مبارزه ادامه دارد

هیئتی که جهت تحقیق این قضیه به رستاق آمده بود تمام عرایض مردم بر ضد پیرم‌قل، سبحان‌قل، قوماندان عین‌الدین، مخدوم کوف و دیگر سرگروپ‌های جانی‌اش را با خود برده به مردم وعده عدالت داده اند اما از حکومت دزدان، مردم امید چندانی به تحقق عدالت ندارند.

اعتراضات مردم رستاق پیروزمندانه پایان یافت اما مبارزه ادامه دارد

این چندمین بار است که طی چند سال گذشته تظاهرات حق‌طلبانه‌ی مردم رستاق با خروش تمام راه افتیده که نهایتا با پیگیری و شهامت شان توانسته اند دولت و زورمندان را وادار به عقب‌نشینی کنند. این ولسوالی پرنفوس و پهناور دارای سنت مبارزه و شورش علیه جباران می‌باشد و همیشه در خیزش‌ها تمام اقوام و ملیت‌ها و اقشار با اتحاد عمل کرده اند. آنان به تجربه دریافته اند که اگر متحد و یکصدا و پیگیر باشند، می‌توانند زورگوترین و در ظاهر تسخیرناپذیرترین خاینان را وادار به تمکین و تسلیم سازند و این رمز پیروزی رستاقیان است.

مردم یک دل و یک صدا هرگز شکست نخواهند خورد!


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org