حزب همبستگی افغانستان تا محاکمه جنایتکاران سه دهه از پا نمی نشیند!

دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر

حزب همبستگی افغانستان به تاریخ ۷ میزان ۱۳۹۲ راهپیمایی پر شکوهی را در کابل براه انداخت. هدف از این اقدام گرامیداشت از قربانیان سه دهه جنگ و بخصوص آن جانباختگان آزادیخواهی که توسط «اگسا» بی‌رحمانه در سالهای ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ به قتل رسیده بودند و نام شان در «لیست مرگ» منتشر شد، بود. در این تظاهرات صدها تن از فعالان و هوادران حزب همبستگی و تعداد کثیری از اعضای خانوادگان این قربانیان و باشندگان کابل شرکت ورزیده بودند.

این تظاهرات ساعت ۱۰:۳۰ صبح از شاه دو شمشیره آغاز و با سر دادن شعارهای کوبنده و پرشور علیه جلادان خلق و پرچم، ویرانگران کابل و قاتلان ۶۵۰۰۰ باشنده آن، طالبان، دولت فاسد کرزی و اشغالگران امریکایی از سوی اشتراک‌کنندگان زن و مرد، ادامه یافت. معترضان همه خواهان محاکمه خاینان ملی و عاملان جنایات و انتقام خون قربانیان از آدمکشان «اگسا» و «کام» و «خاد» و نیز رهبران رهزن و خونخوار تنظیمی و طالبی شدند.

مظاهره‌کنندگان عکس‌های آن شهیدانی را که نام، تاریخ اعدام و شماره شان در لیست چاپ شده است، با خود حمل میکردند. همچنان عکس‌های چلیپا خورده و آدمک های اعدام شده رهبران خلق و پرچم را که اکثر شان هنوز هم در پست های بلند دولت فاسد کرزی کار میکنند، به چشم می‌خورد.

فامیل های قربانیان با شعاری تند و تیز علیه رهبران خلق و پرچم و عاملان سه دهه جنایت نفرت و انزجار شان را ابراز نموده و از این اقدام حزب حمایت می‌نمودند. چندین تن از شرکا که نام اقارب شان در لیست پنج هزار قربانی بود احساسات شان را با شعارهای تند علیه اسدالله سروی، گلابزوی، شهنواز تنی، علومی و سایر خاینان ملی بیان نموده، خواهان محاکمه هر چه زودتر آنان شد.

حفیظ راسخ یکی از مسئولان حزب همبستگی به خبرنگاران گفت:

«ما تا زمانی عاملان سه دهه جنایت و بخصوص قاتلان ۶۵۰۰۰ کابلی کشته شده در جنگ‌های تنظیمی و هزاران هزاری که در دوران خلق و پرچم سر به نیست گردیده و فقط لیست ۵۰۰۰ آن فاش گردیده، به محاکمه کشیده نشوند، آرام نخواهیم نشست و برای بیداری و متحد ساختن ملت خویش علیه تمامی مزدوران روسها و امریکا به چنین راهپیمایی‌هایی ادامه خواهیم داد. با وجود این همه جنایت و بربریت دولت مزدور کابل و دولت اشغالگر امریکا نه تنها عاملان این همه فجایع را محاکمه نکرده بلکه دوباره در کنار خاینان تنظیمی بر پیکر زخمی مردم ما سوار نموده تا تصویر «دموکراسی» شان را هر چه کامل‌تر جلوه دهند. اینان با برگزاری مراسم فاتحه‌خوانی میخواهند به زخم‌های ناسور فامیل‌های قربانیان التیام بخشند اما تا وقتی که قاتلان ملت ما در پارلمان و پست‌های بلند دولتی لمیده باشند، چنین حرکات خاینانه فقط برای «فراموشی» و «خود بخشی» بوده و نمک پاشیدن به زخم‌های هزاران مادر داغدیده که جگرگوشه‌های شان تا هنوز در گورهای نامعلوم خوابیده‌اند، بزرگ‌ترین توهین و بی‌حرمتی به تمامی قربانیان است و بس.»

وقتی معترضان در ساحه پل باغ عمومی رسیدند اعلامیه حزب همبستگی افغانستان به همین مناسبت، قرائت گردید که با شعارهای شرکا خاتمه یافت. جوانان حزب همبستگی افغانستان در اخیر آدمک های رهبران خلق و پرچم را به رسم اعتراض به زباله‌دان شهر پرتاب کردند که مورد حمایت و استقبال مردم حاضر واقع شد.

در جریان مظاهره اعلامیه حزب همبستگی افغانستان به لسان پشتو و دری وسیعاً در بین مردم پخش گردید.

این مظاهره حدود دو ساعت بعد در قسمت ده افغانان شهر کابل پایان یافت.

مقالات برگزیده

مقالات رسیده

هنر و ادبیات

از صفحات تاریخ ما

تعداد مهمانان حاضر: 94 نفر