سخنرانی حفیظ راسخ در سومین کنفرانس مشترک نیروهای مترقی پاکستان و افغانستان

دوستان نهایت عزیز و گرامی،

حفیظ راسخ

نخست به نمایندگی از «حزب همبستگی افغانستان» میخواهم بخاطر شرکت تان در این کنفرانس سپاسگزاری نمایم که دعوت ما را پذیرفته، با قبول مشکلات فراوان به افغانستان آمدید و امروز درجمع ما قرار دارید.

امروز افغانستان با دو دشمن خطرناک روبروست: اول امریکا و متحدینش به عنوان دشمنان خارجی که استقلال و تمامیت ارضی ما را زیر پا کرده، در صدد گسترش و استحکام اهداف استراتژیک خود هستند و دوم مزدوران گوش به فرمان بنیادگرای تنظیمی و طالبی‌اش که کوچکترین ارزشی از آزادگی، انسانیت، شرافت و وطندوستی برایشان مطرح نیست و بشدت مشغول سلاخی مردم ما هستند.

افتتاحیه محفل حزب همبستگی افغانستان به مناسبت روز جهانی زن

روز جهانی زن

دوستان عزیز و مهمانان گرامی،

اجازه دهید قبل از همه به نمایندگی از «حزب همبستگی افغانستان»، هشتم مارچ روز جهانی زن را به زنان زحمتکش سراسر جهان و بخصوص زنان زجردیده افغانستان مبارکباد گویم.

اگر در جهان، همدستی و مبارزات زنان بعنوان نیمی از محروم ترین و ستمدیده ترین نفوس جامعه بخاطر سهم بیباک و پرشور شان در مبارزات اهمیت فراوانی دارد، در افغانستانی که استقلال ندارد و بیش از یک دهه از طرف امریکا و حدود پنجاه کشور همدستش اشغال شده؛ پلید ترین رژیم بر مردمش حکمرانی میکند؛ تار وپود جامعه‌اش بصورت وحشتناکی با ویروس بنیادگرایی آلوده گشته؛ سنت های فرتوت زن ستیز و مرد سالار بر آن حاکمیت دارد که همه‌اش میراث رژیم های استبدادی و فاسد گذشته است؛‌ میزان خو سوزی و خودکشی زنان در بالاترین رده قرار دارد؛ اکثر روشنفکرانش بعوض آنکه به استقلال وطن و بهروزی توده ها بیاندیشند در خیانت و مرداب متعفن اندیشه بخود غرق اند و وظیفه‌ای جز لیسیدن خون از سر و دست جنایتکاران ندارند؛ درین شرایط نقش زنان در مبارزات آزادیخواهانه افغانستان آنچنان حیاتیست که بدون سهم فعال آنان هیچ تغییر بنیادی در جامعه قابل تصور نیست.

متن سخنرانی نجيبه جان در محفل حزب همبستگی به مناسبت روز جهانی زن

international woman's day

دوستان گرامی،

همه ساله هشتم مارچ به مثابه روز جهانی زن از جانب دولت و نهاد های گوناگون طی محافل بیشماری تجلیل میگردد و با بیان ستمکشیدگی های زنان کشور ما، تعدادی به حال زنان ما آه و ناله سر میدهند و قضیه در همینجا پایان می‌یابد و در طی ۳۶۴ روز باقی مانده، زنان وطن ما به فراموشی سپرده میشوند.

اما بخش زنان "حزب همبستگی افغانستان" امسال برای اولین بار تصمیم گرفت که محفل امروزی را دایر نموده و از زاویه و دید دیگری بر مسئله زن و درد و فریاد استخوانسوز زنان وطن ما بپردازد و هیاهوی کرکننده اما دروغین و سودجویانه اشغالگران امریکایی و مزدورانش از رنجکشیدگی زنان افغانستان را افشا و محکوم نماید.

سخنرانی نماینده حزب همبستگی در کانگرس حزب چپ سویدن

representative of spa in sweden

دوستان محترم و گرامی،

با تشکر فراوان از مردم آزادیخواه و صلح دوست کشور سویدن بخصوص حزب جناح چپ که در جلسه کانگرس شان از «حزب همبستگی افغانستان» دعوت بعمل آوردند.

«حزب همبستگی افغانستان» در کشور عقب مانده، استبداد زده و چندین بار اشغال شده ی چون افغانستان هفت سال است که شکل گرفته. درین کشور از سالیان متمادی وبخصوص ٣٣ سال اخیر ملت ما علاوه بر آنکه طعم تلخ جنگ طولانی وتسلط انواع رژیم های فاشیست مزدوران روسی و جلادان مذهبی را چشیده، وحدت ملیت های ما با تمامی ارزش های انسانی وحقوق زنان بشدت پامال شده است.

در دهسال اخیر یعنی بعد ازحادثه ی ١١ سپتامبر که امریکا با زیرکی تمام ونقشه از قبل تدوین شده و قناعت دادن اکثر کشور های جهان با شعار های کاذب مبارزه با تروریزم، حقوق بشر، حقوق زنان وغیره کشور ما را زیر نام فیصله ملل متحد با همدستی ناتو و ٤٨ کشور دیگر، تحت اشغال نظامی در آورد، گره دیگری به بغرنجی اوضاع وطن ما افزوده شد.

سخنرانی نماینده حزب همبستگی افغانستان در کنفرانس حزب چپ آلمان

اشاره: نماینده حزب همبستگی افغانستان در کنفرانسی که بتاریخ ۲۸ الی ۲۹ جنوری ۲۰۱۱ در مورد وضعیت افغانستان در شهر برلین آلمان دایر گردیده بود، بنا به دعوت حزب چپ آلمان شرکت کرد، در زیر متن سخنرانی او را میخوانید:

دوستان عزیز حزب چپ آلمان.

قبل از همه میخواهم تشکر و سپاس حزب همبستگی افغانستان را به شما دوستان ابراز کنم چون در یکچنین کنفرانسها در باره افغانستان معمول اینست که از چند جنایتکار و بنیادگرای ضد دموکراسی افغانستان دعوت به عمل می آید، اما شما برعکس از نماینده یک حزب دموکراسی خواه و ضد بنیادگرا دعوت نمودید و شاید تنها کنفرانسی باشد که در آن به هیچ جنایتکار افغانستان اجازه شرکت داده نشده است که از این بابت شما شایسته تحسین مردم افغانستان هستید.


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org