سیلی غفار: داعش مولود حرامزاده‌ی امریکاست!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «فراخبر» تلویزیون «طلوع نیوز» (۲۱ دلو ۱۳۹۵ - ۹ فبروری ۲۰۱۷): دیروز امریکا سر طالب سرمایه‌گذاری کرد تا زمینه اشغالش را فراهم سازد، امروز به یک نیروی تروریستی بین‌المللی نیاز دارد تا فراتر از مرزهای افغانستان رود. امریکا داعش را تمویل می‌کند تا علیه روسیه، چین و ایران استفاده نماید.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: تا بر ضد خاینانی از نوع گلبدین برنخیزیم، افغانستان از خونریزی و دهشت رهایی نخواهد یافت!


سیلی غفار (۱۷ دلو ۱۳۹۵): این بار نیز سازمان ملل متحد با حذف نام یکی از پلیدترین جنایت‌کاران افغانستان از لست سیاه، نشان داد که جز ابزاری در خدمت سیاست‌های استعمارگرانه امریکا و کشورهای قدرتمند چیز دیگری نیست. ملل متحد ثابت ساخت که در عمل در کنار تروریست‌های بین‌المللی ایستاده است و نه مردم نگونبخت افغانستان و این آخرین خیانت این سازمان بدنام به مردم ما نخواهد بود. سازمان ملل، هرگز ننگ حذف نام راکتیار را از پیشانی‌اش زدوده نخواهد توانست. حدف نام جانی‌ای مثل گلبدین که در سطح جهان لقب «قصاب کابل» را کمایی نموده‌ است، ثابت می‌کند که اگر نیاز دولتهای خون‌آشام امریکا و متحدانش ایجاب می‌کرد، نام اسامه بن لادن و البغدادی را نیز حذف می‌نمود.

سیلی غفار: فراه مرکز جنگ نیابتی ایران و عربستان گردیده است!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «آغاز روز» تلویزیون «آریانا نیوز» (۱۱ دلو ۱۳۹۵ - ۳۰ جنوری ۲۰۱۷): عرب‌ها در فراه زیر نام پرو‌ژه‌های عام‌المنفعه تربیه داعش را آغاز نموده است. اولین بار داعش از خاک‌سفید فراه سر زد. ایران هم که نیرو‌های امریکایی و عرب‌ها را تحمل نمی‌توانند، دست به تمویل طالبان می‌زنند.

وقتی وضعیت امنیتی فراه خراب شود، والی به جای رسیدگی به مردم، فرار می‌کند. اکثر‌ والی‌هایی که در فراه مقرر گردیده اند متعلق به حزب اسلامی هستند که دهه‌ها جیره خور عربستان بوده اند. مردم فراه صدای خود را علیه این والی‌های دزد و فاسد بلند نموده اند اما گوش شنوا نیست. همانگونه که صدای مردم کندز، تخار، هلمند، بغلان و... شنیده نشده است، فراه هم جزئی از آنهاست. پس از خونریزی‌ها می‌آیند در تلویزیون‌ها و تسلیت می‌گویند، آیا این تسلیت‌ها را مردم بر فرق خود بزنند؟

سیلی غفار: تا دست خاینان را از افغانستان کوتاه نکنیم، روی صلح را نخواهیم دید!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «تحول» تلویزیون «آریانا نیوز» (۲۲ جدی ۱۳۹۵ - ۱۱ جنوری ۲۰۱۶): اولاد غنی و عبدالله و محقق و دیگران در خارج نشسته اند، اینها درد ازدست دادن اولاد شان را ندیده اند. اطفالی که در سر سرک گدایی می‌کنند، اطفالی که بوت رنگ می‌کنند، اطفالی که صد کار شاقه دیگر را می‌کنند، به این حکام فاسد نفرین می‌فرستند. تا وقتی دست خاینان را از افغانستان کوتاه نکنیم، روی صلح را نخواهیم دید!

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

ویدیوی محفل رونمایی منار یادبود شهدای قتل‌عام یکاولنگ


۱۸ جدی ۱۳۹۵ (۷ جنوری ۲۰۱۷): «حزب همبستگی افغانستان» شاخه بامیان و خانواده‌های قربانیان به مناسبت شانزدهمین سالروز شهادت صدها هموطن ما بدست طالبان ددمنش در یکاولنگ بامیان، طی محفلی منار یادبود قربانیان این جنایت را رونمایی نموده و از آنان بزرگداشت به عمل آوردند. در این محفل جمع وسیعی از بستگان قربانیان، مردم یکاولنگ، ورس، پنجاب و مرکز بامیان اشتراک نموده بودند. این منار در محل قتل‌عام اعمار شده و اسامی قربانیان نیز در دیوار کنار منار درج گردیده است.

مطالب مرتبط:
محفل رونمایی منار یادبود شهدای قتل‌عام یکاولنگ
جوانان یکه‌ولنگ با شمع‌افروزی یاد شهدای ۱۹ جدی را گرامی داشتند

سیلی غفار: درسهای بزرگی از مبارزه مردم کوردستان آموختیم!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی به تاریخ ۲۳ قوس ۱۳۹۵ (۱۳ دسامبر ۲۰۱۶) در تلویزیون کوردی زبان (Ronahi TV) مصاحبه‌ای داشت که همزمان در جریان پخش توسط حسن غازی به زبان کوردی ترجمه می‌شد. در کنار صحبت روی جوانب مختلف اوضاع افغانستان، سیلی روی وضعیت بد اقتصادی و فساد نیز روشنی انداخت. در اخیر برنامه سوالات مجری راجع به مبارزات مردم کوردستان بود. سیلی در پاسخ به پرسش‌ها، اضافه نمود: «وظیفه جنبش‌های آزادی‌خواه در سراسر دنیاست تا حمایت شان را از مردم کوردستان اعلان کنند، چون مبارزه کوردستان مبارزه به خاطر شکستن زنجیرهای ستم و استبداد است... ما درسهای بزرگی از شیوه مبارزه مردم کوردستان آموختیم.»

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: راکتیار با فرستادن نامه به ترامپ چشمک می‌زند!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «تحول» تلویزیون «آریانا نیوز» (۲۲ عقرب ۱۳۹۵ - ۱۲ نوامبر ۲۰۱۶): راکتیار با فرستادن نامه به ترامپ چشمک می‌زند تا بگوید "لطفاً ما را فراموش نکنید، همانطور که اوباما سر ما دست کشید، دست شما نیز سر ما باشد، هر کاری که شما بخواهید طبق آن عمل می‌کنیم و به دهل تان می‌رقصیم!"

در زمان جنگ‌های تنظیمی بیش از ۷۰ فیصد کمک‌های امریکا به حزب اسلامی داده می‌شد. اینها با پول‌های امریکا بزرگ شده اند و با پولهای امریکا سر مردم افغانستان تحمیل می‌شوند.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: «برنامه‌های امنیتی» سران حکومت پوشالی بخاطر فریب مردم است!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی افغانستان در برنامه «محور» تلویزیون «طلوع نیوز» (۱۳ عقرب ۱۳۹۵ - ۳ نوامبر ۲۰۱۶): سران حکومت همیشه مطابق سیاست‌های استعمارگرانه باداران شان عمل می‌کنند. اگر پلان‌های صلح دارند، با جلادانی دارند که مردم را تباه می‌کنند، اگر پلان‌های امنیتی دارند، هرگز بخاطر منافع مردم نیست. تا زمانیکه حکومت پوشالی حاکم باشد و کشورهای اشغالگر حضور داشته باشند، افغانستان روی صلح و بهروزی را نخواهد دید.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: دولت ملا مافیایی ایران، یکی از عوامل سیهروزی مردم افغانستان به شمار می‌رود!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «با هم» (۱۸ میزان ۱۳۹۵ - ۹ اکتوبر ۲۰۱۶): دولت ملا مافیایی ولایت فقیه ایران که به غده چرکین منطقه و خاورمیانه تبدیل شده، یکی از عوامل تباهی و سیهروزی مردم افغانستان نیز به شمار می‌رود... رژیم سفاک ایران تنها در این چند سال نیست که دست شوم در افغانستان دارد بلکه در گذشته نیز با کمک و تجهیز گروه‌های هشتگانه به خود مزدور تربیه کرد و امروز از آنان استفاده می‌نمایند.

آن رژیمی که در برابر مردم خودش رحم نداشته و مبارزان آن کشور را فقط بخاطر ایده‌های پاک شان سر به نیست کند، آن رژیمی که دختران باکره را قبل از اعدام مورد تجاوز قرار دهد، اصلاً انتظار نمی‌رود که در مقابل مهاجران افغان رحم داشته و برخورد انسانی نماید.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: مردم افغانستان صلح می‌خواهند اما نه در بدل زیر پا شدن خون فرزندان شان!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «محور» تلویزیون «طلوع نیوز» (۱ میزان ۱۳۹۵ - ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶): همه تنظیم‌هایی که می‌گویند سلاح شان را کنار گذاشته اند، عملاً شاخه نظامی دارند و درگیر در جنگ هستند. با آمدن راکتیار دوباره دهه‌ی ۹۰ شروع خواهد شد، اگرچه شروع هم شده است... اگر اینها در همان ابتدا به جوخه دار سپرده می‌شدند، امروز سر مردم تحمیل نمی‌گردیدند.

مردم افغانستان صلح می‌خواهند اما نه در بدل اینکه خون فرزندان شان زیر پا شود. صلح فقط زمانی بدست می‌آید که دست اشغالگران از افغانستان کوتاه شده و جنایتکاران چند دهه اخیر به جزای اعمال شان برسند.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: آوردن لاشه گندیده گلبدین، جز تباهی و بربادی بیشتر چیزی به ارمغان نمی‌آورد!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «حاشیه خبر» تلویزیون «یک» (۱ میزان ۱۳۹۵ - ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶): زیر نام زیبای صلح تروریستها را به افغانستان می‌آورند تا آنرا بیشتر به یک ماتمکده تبدیل سازند. تاریخچه ننگین حزب اسلامی جز کشتار، غداری، مزدوری و خودفروشی چیز دیگری نیست. در این ۱۵ سال نیز مهره‌های مهم این حزب،‌ از فاروق وردک گرفته تا کریم خرم، همگی در دولت شامل بودند که جز فساد و خیانت دیگر هیچ کاری برای مردم افغانستان انجام ندادند.

سیلی غفار خطاب به سخنگوی حزب اسلامی: «شما اصلاً پایه مردمی ندارید، اگر می‌داشتید به کو‌ه‌ها پنهان نمی‌شدید و تف سی‌آی‌ای را در دهن تان نمی‌انداختید. شما دست‌پرورده‌های پاکستان و امریکا هستید.»

با قربانی نمودن عدالت، صلح پایدار در افغانستان بوجود آمده نمی‌تواند. «پروسه صلح» فقط بخاطر فریب مردم است. امریکا این مهره‌هایش را برای روز مبادا نگهداری نموده بود تا مورد استفاده سیاست‌های استعمارگرانه‌اش قرار دهد.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

ویدیوی گردهمایی اعتراضی حزب همبستگی برضد معاهده ننگین با گلبدین راکتیار

‎‎گردهمایی اعتراضی حزب همبستگی برضد معاهده ننگین با گلبدین راکتیار

اول میزان ۱۳۹۵ (۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶): شماری از اعضای «حزب همبستگی افغانستان» و شهروندان کابل گردهمایی‌ای را علیه معاهده «صلح» با گلبدین خونخوار برگزار کردند. اشتراک کنندگان شعار سر دادند که گلبدین و شرکای جرمش را هرگز نخواهند بخشید و آمدن او جز کاملتر ساختن حلقه‌ی جنایتکاران در دولت چیزی نخواهد بود. حزب همبستگی صلح واقعی را تنها در محاکمه و طرد جنایتکاران می‌داند و در گذشته نیز بارها علیه جنگسالاران تنظیمی‌ صدا بلند نموده است.

سیلی غفار: با آمدن گلبدین خونخوار، کلکسیون سرجنایتکاران کاملتر می‌گردد


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «نگرش» تلویزیون «آریانا» (۲۷ سنبله ۱۳۹۵ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۶): بین طالب، حزب اسلامی، داعش و... هیچ تفاوت ماهوی‌ وجود ندارد. اینان با تف سی‌آی‌ای و آی‌اس‌آی پرورش یافته اند. تفاهمنامه صلح با حزب اسلامی، به فکاهی می‌ماند. زیر نام پروسه صلح می‌خواهند تمام جنایتکاران و غداران را وارد کابل نمایند، این پروژه‌ی پس پرده‌ی امریکاست.

ستاره صلح، امنیت، پیشرفت و ترقی زمانی در فضای غمبار افغانستان می‌درخشد که مردم یک مشت شوند و صدای شان را علیه این جنایتکاران معلوم‌الحال بلند نمایند.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

سیلی غفار: کرزی دلقک امریکاست!


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «محور» تلویزیون «طلوع نیوز» (۲۵ سنبله ۱۳۹۵ - ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶): جنگهای زناشویی بین کرزی و امریکا از قبل پلان شده تا از او چهره ملی و ضد خارجی بتراشند تا شاید یک بار دیگر او را بر افغانستان حاکم سازند.

کرزی مدال مهم دولتی را زمانی بر سینه‌ی بوش آویخت که روز قبل آن یک ژورنالیست باوجدان و وطندوست عراقی جوره بوتش را به سوی بوش پرتاب نموده بود.

سیلی غفار: در حملات انتحاری، مهره‌هایی از داخل رژیم دخیل اند


سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در برنامه «محور» تلویزیون «طلوع نیوز» (۶ سنبله ۱۳۹۵ - ۲۷ اگست ۲۰۱۶): هر حمله‌ی انتحاری‌ای که در افغانستان صورت می‌گیرد،‌ دولت عملاً در آن دخیل است! همین امریکا بود که با موافقت این دولت، سران طالبی را از گوانتانامو رها کرد که امروز در قطر نشسته اند و به حیث مغزهای متفکر طالبان هر روز انتحار و انفجار را در افغانستان طرح‌ریزی می‌کنند.

جریان کامل این بحث را از اینجا تماشا نمایید.

مقالات دیگر...


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org