اشتراک سیلی غفار در کنفرانس جهانی زنان

به تاریخ ۶ و ۷ اکتوبر ۲۰۱۸، سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی در اولین کنفرانس بین‌المللی زنان تحت عنوان «انقلاب در حال وقوع» (Revolution in the Making) اشتراک ورزید که توسط «شبکه زنان آینده‌ساز»(Network Women Weaving the Future) در شهر فرانکفورت آلمان تدویر یافته بود. در این کنفرانس برعلاوه افغانستان، نمایندگان احزاب و جنبش‌های پیشرو زنان کوردستان، عراق، سوریه، ترکیه، ارجنتاین، هند، فلیپین، هندوراس، مکسیکو، مصر، برازیل، الجزایر، سودان، امریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا و تعداد دیگر از کشورهای اروپایی شرکت داشتند.

برنامه مذکور توسط چند زن مبارزی افتتاح شد که نقش مهمی در رهایی زنان کشور شان ایفا نموده‌اند. آنان با پوشیدن لباس‌های ملی خود، هر‌کدام به‌صورت مختصر از وضعیت کشور شان سخن گفتند. در کنار این، برای یادبود از زنان مبارز جانباخته شمع‌هایی روشن در دست گرفته و تعهد سپردند که پیکار شان تا رهایی زنان سراسر جهان ادامه خواهد داشت.

۱۵ میزان ۱۳۹۷ – ۷ اکتوبر ۲۰۱۸ - کابل: امروز تعدادی از اعضا و هواخواهان حزب طی گردهمایی‌ای در شهر کابل ۱۷‌مین سالروز اشغال افغانستان توسط امریکا و ناتو را تقبیح کردند. معترضان شعارهایی برضد اشغالگران و دست‌نشاندگان شان سر داده و تصاویر قربانیان غیرنظامی حملات امریکا را برافراشته بودند. در پلاکارت‌هایی که معترضان به دست داشتند، شعارهای ذیل به زبان فارسی، پشتو و انگلیسی به چشم می‌خوردند: «دولت امریکا بزرگترین تروریست جهان است!»، «تنها با طرد اشغالگران و مزدورانش می‌توان به دموکراسی و رفاه رسید!»، «خصوصی‌سازی جنگ در افغانستان ـ کشتار انسان‌های بیشتر در بدل پول بیشتر!»، «پایگاه‌های نظامی امریکا ـ کشتار و خونریزی در افغانستان!»

نصب شعار به مناسبت استرداد استقلال کشور در شهرکابل

در ۲۶ اسد ۱۳۹۷ (۱۷ اگست ۲۰۱۸) تعدادی از جوانان «حزب همبستگی افغانستان» به بهانه روز استرداد استقلال افغانستان با نصب پیام‌هایی در نقاط مختلف شهر کابل از شخصیت‌های سرفراز مشروطه‌خواه و رزمندگان برازنده جنگ استقلال و بخصوص شاه‌امان‌الله خان گرامیداشت به عمل آورده در مورد ارزش استقلال و مبارزه علیه بیگانگان آگاهی‌دهی نمودند.

سخنرانی سیلی غفار برای افغانان مقیم شهر هانور - آلمان
سخنرانی سیلی غفار برای افغانان مقیم شهر هانور - آلمان

در دسامبر ۲۰۱۷، خانم سیلی غفار به دعوت «هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا» به چند کشور اروپایی سفری داشت که بخشی از این سفر را دیدار و گفتگو با افغان‌های مهاجر تشکیل می‌داد. در کنار اشتراک در برنامه‌های گوناگون، وی در مجالس عامه ترتیب‌داده‌‌شده به وسیله هموطنان ما در شهرهای مختلف از جمله لایدن هالند، هامبورگ و هانور آلمان سخنرانی نمود.

بخش عمده سخنرانی‌ها را وضعیت اسفبار کشور، حاکمیت جنایتکاران و ایجاد ایتلاف‌های ضد ملی میان شان، گسترش فقر، بیکاری، اعتیاد میلیون‌ها جوان به مواد مخدر، نقش نیروهای خارجی در پیدایش و تداوم فاجعه جاری و بحران مهاجرت، تشکیل می‌داد.

دیدار سیلی غفار با دو عضو پارلمان حزب چپ آلمان
دیدار سیلی غفار با دو عضو پارلمان حزب چپ آلمان

خانم سیلی غفار در دسامبر ۲۰۱۷ در سفری به اروپا با چند حزب و سازمان مترقی و پیشرو کشورهای مختلف از جمله نمایندگان احزاب اسپانیا، ایتالیا، هالند و آلمان ملاقات نمود.

هدف از دیدار خانم غفار با این احزاب ایجاد همبستگی بین‌المللی احزاب پیشرو و دموکرات در سراسر جهان بود. در این برنامه‌ها وی روی همکاری و حمایت این احزاب با تشیکلات و نهادهای مترقی افغانستان صحبت نمود. تمام احزاب مذکور حمایت از احزاب و سازمان‌های مترقی را جزو از اهداف خود یاد کرده و تاکید ورزیدند که تا حد توان از «حزب همبستگی افغانستان» و تمام جریان‌های عدالتخواهانه افغانستان حمایت می‌نمایند.

گزارش سفر سیلی غفار به ایتالیااهدا تقدیر نامه به سیلی غفار توسط شهر پیدینا و درزونا، ایتالیا

سیلی غفار، سخنگوی «حزب همبستگی افغانستان» به دعوت سازمان بین‌المللی «کاسپی» (COSPE) در کنفرانسی به‌مناسبت «روز جهانی منع خشونت علیه زنان» در شهر میلان ایتالیا که به تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷ تدویر یافته بود، شرکت ورزید. برعلاوه، یک آگاه امور زنان و خبرنگار شهیر ایتالیایی نیز درمورد وضعیت زنان افغان سخنرانی نمودند. آنان با سفر به داخل افغانستان، به عمق فاجعه زنان پی برده بودند، چنانچه به‌خوبی انعکاس این وضع در گفته‌های شان متبارز بود.

سیلی غفار در اسپانیا

سیلی غفار، سخنگوی «حزب همبستگی افغانستان»، توسط چندین حزب و نهاد ضدجنگ و پیشرو به کشورهای مختلف اروپایی دعوت شده است. به تاریخ ۱۳ و ۱۴ قوس ۱۳۹۶ به شهر پالما دی مویورکا، مرکز جزایر بالیاریک اسپانیا، توسط «پودیم بالیارس»، شاخه کاتالان حزب «پودیموس – می‌توانیم» دعوت شده بود.

بیانیه سیلی غفار در کنگره پنجم احزاب چپ اروپا

سیلی غفار، سخنگوی «حزب همبستگی افغانستان» به دعوت مجمع احزاب مترقی اروپا در پنجمین کنگره این نهاد که از ۱۶ الی ۱۸ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر برلین برگزار شده بود، شرکت ورزید. این مجمع شامل ۲۶ حزب پیشرو و دموکراتیک و ۶ حزب ناظراز سراسر اروپاست. در این کنگره ۲۲۰ تن به نمایندگی از این احزاب شرکت داشتند و ۱۱۸ تن از جانب احزاب دموکراتیک ۴۰ کشور دیگر به حیث مهمان حضور بهم رسانیده بودند. شعار اصلی آن «ایجاد اتحاد» میان این احزاب بود. در این کنگره همه در مورد نظامی‌گری در حال رشد در اروپا و سیاست‌های نگران‌کننده اتحادیه اروپا صحبت نمودند. این کنگره با اکثریت آراء آقای گریگور گیسی از حزب چپ آلمان را بحیث رئیس این مجمع برای سه سال انتخاب نمود. وی در سخنانش تشدید فقر در جهان، موجودیت بهشت‌های مالیاتی، سیاست‌های نیولیبرالی و استیلاگرانه اتحادیه اروپا، بحران محیط زیست و مسایل مربوط به مهاجرت را منحیث تهدیدهایی برشمرد که باید علیه آنها به مبارزه برخاست. در ضمن کنگره پلان سه‌ساله کار این مجمع را تصویب کرد.

سیلی غفار  به پناهجویان: نگذارید دولت‌های جنایتکار  با سرنوشت شما بازی کنند!

سیلی غفار به تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۶ طی برنامه‌ای در شهر برلین آلمان، در رابطه به وضعیت مهاجرین سخنرانی نمود. این برنامه توسط «هواخواهان حزب همبستگى افغانستان در اروپا» و «مركز فرهنگى افغانهاى شهر برلين» برگزار شده بود که تعداد زيادى از آلمانى‌ها و هموطنان ما در آن اشتراک ورزیده بودند.

در ابتدا آقای صبور زمانى مسئول مركز فرهنگى افغانها محفل را افتتاح و از مبارزه سیلی غفار عليه جنايتكاران تنظيمى و حاميان خارجى شان یادآور شد كه با كف زدن‌هاى ممتد حاضران همراه بود. در پى آن ویدیوی كوتاهى به نمايش گذاشته شد كه در آن صحنه‌هاى دلخراشی از جنايات قواى ناتو و بخصوص امريكا از قبيل بمباردمان و منهدم كردن خانه‌ها، قريه‌جات و هستى هموطنان ما و درد و رنج ناشى از آن كه بر مردم ما تحميل می‌گردد انعکاس یافته بود.

گزارش بخشی از سفر سیلی غفار در اروپا

سیلی غفار به نمایندگی از «حزب همبستگی افغانستان» به چند شهر اروپا توسط نهادهای مدافع حقوق مهاجران، پیشرو و ضدجنگ دعوت شده بود که اینک گزارش بخشی از سفرش خدمت خوانندگان سایت همبستگی ارایه می‌گردد.

برنامه‌های سخنرانی سیلی غفار در چند شهر اروپایی

سیلی غفار به نمایندگی از «حزب همبستگی افغانستان» جهت سخنرانی پیرامون بحران پناهجویان و آگاهی‌دهی درمورد شرایط اسفناک مردم و زنان در داخل افغانستان، توسط چندین حزب، پوهنتون و نهاد پیشرو، ضدجنگ و مدافع حقوق مهاجرین به آلمان، هالند و بلژیک دعوت شده است. او از ۲۵ نوامبر الی اواسط دسامبر ۲۰۱۶ در اروپا خواهد بود.

سپاسگزاری سیلی غفار از حمایت و پشتیبانی هموطنان گرامی

با امتنان ​فراوان از تما​می​ ​هموطنان​ عزیزی​ که ​طی چند روز ​گذشته ​از طریق پیام‌ها و نظرات فیسبو​کی، ایمیل و تلفن حمایت شان را از من به نمایندگی از «حزب همبستگی افغانستان» در برابر نماینده حزب منفور راکتیار اعلام نمود​ند. حق شما عزیزان است که به تک تک پیام‌های ​صمیمانه​ تان بموقع ​پاسخ دهم، ولی ​متاسفم که به علت تعدد نامه‌های رسیده چنین کاری مقدور نیست. ​ازینرو امیدوارم ​معذرتم را بپذیرید. من دستان ​تمامی دوستان ارجمند را به گرمی ​فشرده ​اطمینان می‌دهم که پیام هر​​ عزیز را شخصا مطالعه ​می‌کنم. نامه‌های مملو از حمایت خالصانه شما برایم قوت‌قلب داده عزم من و تمامی اعضای حزب همبستگی را در مبارزه علیه خاینان داخلی و اشغالگران خارجی راسخ‌تر می‌سازد.

نظر کاربران فیسبوک حاکی از پویایی نسل نو است

با امتنان فراوان از نسل رنجدیده و پویای جامعه!

این رسالت همه‌ی ماست تا واقعیت‌ها را بیان کنیم و نگذاریم کسانی که سال‌ها خیانت و جنایت بر این سرزمین روا داشته‌اند، کماکان به پلشتی خود ادامه دهند. پشتیبانی شما برای ما الهام‌بخش و نیرودهنده است. هرچند به‌طور مداوم پیام‌های دلگرم‌کننده از جانب هموطنان افغان و مبارزان ایران، کوردستان، ترکیه و... دریافت می‌نماییم، اما پس از اکسیون اعتراضی حزب همبستگی و حضور سیلی غفار در بحث‌های تلویزیونی منحیث سخنگوی حزب برضد «معاهده صلح» با منفورترین باند به رهبری گلبدین، در کنار یک تعداد پیام‌های تهدید‌آمیز و مملو از دشنام، هزاران پیام گرم و مملو از پشتیبانی دریافت نموده‌ایم. از این که نتوانسته‌ایم به هر پیام شما جداگانه پاسخ گوییم، پوزش ما را پذیرا شوید.

حزب همبستگی مستند «نجات مس‌عینک» را نمایش داد

به تاریخ ۱۴ اسد ۱۳۹۵، «حزب همبستگی افغانستان» در هماهنگی با آقای برنت هاوفمن (Brent E. Huffman) سازنده مستند «نجات مس عینک» برای اولین بار در افغانستان این فلم را به نمایش گذاشت که دهها تن از اعضا و هواداران حزب آنرا تماشا نمودند و در ادامه جر و بحثی پیرامون شرایط نابسامان و غارت آثار تاریخی کشور صورت گرفته در ارتباط به اهمیت و ضرورت پاسبانی از گنجینه‌های ملی سخن گفته شد.

شرکت نماینده حزب همبستگی در کنفرانس سالانه سازمان «چیزدا»

سیلی غفار، سخنگوی «حزب همبستگی افغانستان» در کنفرانس سالانه‌ی بین‌المللی «سازمان همآهنگی ایتالیایی برای زنان افغان» CISDA (نهاد زنان ایتالیا که جهت حمایت از حرکت‌های سیاسی و مدنی مردم و مخصوصا زنان افغان که از هیجده سال بدینسو فعالیت دارد) که در حومه شهر میلان ایتالیا تدویر یافته بود، شرکت جست. در این گردهمایی دو روزه (۲ و ۳ جولای ۲۰۱۶) علاوه بر افغانستان، فعالانی از سازمان‌ها و جریان‌های مترقی کوردستان، ترکیه، آلمان، امریکا و ایتالیا حضور داشته و هدف عمده آن، اقدامات عملی برای ایجاد شبکه همبستگی بین‌المللی علیه جنگ‌های امپریالیستی و بنیادگرایی در جهان بود.


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org