کمک به خانواده داغدار فریده

به تاریخ ۲۲ جدی ۱۳۹۵، خانم فریده ۴۱ ساله طی حمله انتحاری بر ماموران پایین‌رتبه پارلمان جان باخته و ۴ دلبند و مادر داغدار خود را تنها رها نمود. بازماندگان وی در کنار درد جانکاه، در فقر و تنگدستی شدید به‌سر می‌برند و متاسفانه تا به حال هیچ‌کسی به داد آنان نرسیده است.

از شما هموطنان عزیز، خواهشمندیم تا با کمک‌های تان بازوی این خانواده درددیده شده و نگذارید آنان مجبور به ترک مکتب و ادامه تحصیل شوند. شما می‌توانید یکجا با نماینده حزب همبستگی به‌طور مستقیم کمک‌های تان را به خانواده فریده برسانید و اگر در خارج از افغانستان زندگی می‌کنید، یکی از دوستان شما می‌تواند ما را همراهی کند. البته در صورت خواست شما، نام و مقدار کمک شما از همین صفحه به نشر خواهد رسید.

برای ارسال کمک به خانواده فریده از طریق همین صفحه فیسبوک پیام بفرستید و یا هم از طریق شماره موبایل و ایمیل ذیل در تماس شوید:

شماره تماس: ۰۷۰۰۲۳۱۵۹۰
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
facebook.com/hambastagi

برای معلومات بیشتر درمورد زندگی دردآور خانم فریده، این مطلب را بخوانید:
http://www.hambastagi.org/new/fa/reports-farsi/2189-farida-killed-by-taliban-suicide-attack.html

سانسور اینترنتی سایت حزب همبستگی

بنابر تماس‌های مکرری که از سوی خوانندگان سایت حزب همبستگی دریافت نمودیم، مطلع شدیم که سایت حزب از سوی شرکت مخابراتی ام.تی.ان سانسور گردیده است. این شرکت سایت حزب را در رده «تندروی» و «فعالیت‌های نظامی» قرار داده دسترسی کاربرانش بر آن را قطع نموده است. مضحک اینست که بر سایت‌های طالبان، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی هیچ سانسوری از جانب این شرکت اعمال نگردیده است.

 استاد امین سیماب

یکی دیگر از شخصیت‌های وطندوست و رسالتمند وطن ما در دیار غربت پدرود حیات گفت. این بار استاد امین سیماب با مرگ نابهنگامش، دوستان و عزیزانش را در سوگ نشاند. «حزب همبستگی افغانستان» در حالی که خاموشی این انسان مبارز را به خانواده و نزدیکانش تسلیت عرض می‌دارد، گوشه‌هایی از زندگی پربار وی را به نشر می‌سپارد.

امین سیماب در سال ۱۳۳۵ (۱۹۵٦ میلادی) در گذر سه دکان عاشقان و عارفان شهر کهنۀ ‌کابل در خانوادۀ متعلق به طبقۀ متوسط پایین پا به عرصۀ وجود نهاد. دروس ابتدایی را در مکاتب ابتدائیۀ عمراخان در واصل آباد و محمود هوتکی در دهبوری کابل به سر رساند و شامل لیسۀ غازی گردید. در سال ۱۳۵۴ بنابر علاقه و خواهش خود شامل فاکولتۀ ادبیات پوهنتون کابل گردید و در سال ۱۳۵۸ به درجۀ عالی فارغ و بحیث استاد در دیپارتمنت انگلیسی پذیرفته شد. فراغت او، آغاز سال‌های خون و خیانت، بیداد و جنایت، شکنجه و ناله بود و هیچ انسان باوجدانی نمی‌توانست در آن شرایط «شُلۀ خود را بخورد و پردۀ خود را بکند».

بزرگداشت حزب همبستگی از شهید داکتر ضیا

به تاریخ ۲۳ دلو ۱۳۹۴ (١٢ فبروری ٢٠١٦) شاخه ننگرهار «حزب همبستگی افغانستان» طی محفلی از داکتر ضیا بزرگداشت به عمل آورد. این انسان متعهد و ضدبنیادگرا به تاریخ ٢ دلو ١٣٩٤ در یک حادثه ترافیکی در کوتل نغلو جان باخت و دوستان و اقاربش را در سوگ عمیقی نشاند.

یاد معلم جواد علی، یاور صدیق ستم‌کشان جاودان باد!

جواد علی از معلمان باسابقه و وطندوست و از اعضای فعال «حزب همبستگی افغانستان» بود که تقریبا چهارسال قبل از امروز دیده از جهان بست.

جواد علی فرزند محمدرضا در سال ١٣٣٦ در یک خانواده فقیر و بی‌بضاعت و مذهبی در قریه تاجکل ولسوالی یکه‌ولنگ ولایت بامیان دیده به جهان گشود. به سن هفت سالگی راهی مکتب شد. در دوره مکتب با استادان و هم‌صنفان رویه نیک داشته، درجه علمی وی در صنف متوسط بوده عشق و علاقه فراوانی به مطالعه جانبی داشت. از همان دوران مکتب حس انسانی و دفاع از مظلومان در او شعله‌ور بوده از بی‌عدالتی رژیم مستبد وقت سخت رنج می‌کشید و هم‌صنفانش را به مطالعه و مبارزه علیه بی‌عدالتی ترغیب می‌کرد.

محمد عثمان و محمد اعظم دو عضو جان‌باخته حزب همبستگی

با تاسف فراوان اطلاع یافتیم که دو عضو جوان «حزب همبستگی افغانستان» طعمه‌ی دریا شدند. محمد عثمان و محمد اعظم که مصایب روزگار آنان را واداشته بود تا در راه آزادی و بهروزی کشور گام گذاشته در کنار دیگر آزادی‌خواهان و مبارزان این سرزمین قدم نهند، در مدت کوتاه زندگی مبارزاتی شان همیشه در اکسیون‌های حزب همبستگی نقش فعال ایفا می‌نمودند و در ترویج سیاست‌ها و مواضع حزب شان نقش موثری ادا نمودند. «حزب همبستگی افغانستان» ضمن ابراز تسلیت به خانواده و دوستان و همرزمان این دو عضو جوانش، تعهد می‌سپارد که با تمام نیرو برای تحقق آرمان‌های جان‌باختگانش مصممانه‌تر از پیش به مبارزه‌ ادامه دهد.

استاد محمد علم خان

بازهم گنجینه‌ دیگری از دانش و آگاهی و استقامت جاودان گشت. نه تنها مردم فراه بلکه سراسر افغانستان یکی از صادق‌ترین، نجیب‌ترین و وطندوست‌ترین شخصیت‌های شان را از دست دادند. استاد محمد علم خان، آموزگار زبده و متعهد، رهبر مبارز و شجاع، غمخوار مردم مظلوم و یک انسان سراسر شرف و نجابت بعد از سال‌ها جدال با بیماری پارکینسون، به تاریخ ٢٧ قوس ١٣٩٣ (١٨ دسامبر ٢٠١٤) پدرود حیات گفت. مرگ نابهنگام و دردناک استاد، نه تنها خانواده و دوستان بلکه تمامی شاگردان، همرزمان و راهیان واقعی‌اش را در سوگ عمیقی فرو برد.

استاد محمد علم خان در زمره‌ی نام‌آوران و پیشگامان عدالت‌خواه و ستم‌ستیز وطن ما بود که عمرش را وقف مردم و کشورش نمود. استاد طی زندگی پرفروغ و پرافتخارش در برابر مظالم اجتماعی و جنایات ستمکاران رنگارنگ چون کوه استوار ماند، نه کرنش نمود و نه معامله. غرور، عزت و غیرت توده‌های شریف خود را حفظ کرده و برعکس دشمنان رنگارنگ میهن را همیشه وامانده ساخته، به تحقیر گرفت.

شهید سید شیرآغا منیری

با تاسف فراوان خبر غمناک دیگری از فراه بدست ما رسید که درندگان طالبی بازهم یکی از اعضای آگاه «حزب همبستگی افغانستان» را در ولسوالی پشت کوه قلعه کاه ولایت فراه به شهادت رسانیده‌اند. به تعقیب جان‌باختن فریده و نوراحمد طی سال جاری، این سومین عضو برجسته حزب همبستگی در این ولسوالی می‌باشد که با قساوت تمام از سوی جنایت‌پیشگان طالبی به شهادت می‌رسد.

سید شیرآغا در خانواده علم‌دوست و دهقان‌پیشه در سال ۱۳۴۳ در قریه کوه‌جر ولسوالی قلعه کاه چشم به جهان گشود. دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در قریه چاه زندان و مرکز ولسوالی قلعه کاه به انجام رسانید و ماهی بیش از ختم تحصیلات ثانوی‌اش در لیسه زراعت فراه نمانده بود که رژیم استبدادی و ضد‌مردمی خلق و پرچم ظهور کرد و سید شیرآغا نیز همسان سایر هموطنانش با از دست‌دادن پدر، اولین ضربه را از سوی مزدوران روسی متقبل شده و ترک تحصیل کرد. از آنجایی که، او فرزند بزرگ فامیل بود بعد از ناپدیدشدن پدر سرپرستی مادر، دو خواهر و دو برادر کوچکش را به دوش گرفته، رهسپار ایران شد و مدتی به کارگری جهت اعاشه و اباته خانواده پرداخت.

کوبانی نماد رزم و ایستادگی!
کارت دعوت تظاهرات
تقاضای کمک برای نشریه حزب همبستگی

هموطنان آزاده،

«همبستگی غږ»، نشریه «حزب همبستگی افغانستان»، جهت پخش در دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای بلندبردن سطح آگاهی نسل جوان و بسیج آنان برای مبارزه عدالت‌خواهانه به‌صورت ماهانه انتشار می‌یابد. برای تقلیل مصارف، ناگزیر بوده‌ایم که آن را در ارزان‌ترین کاغذ در یک مطبعه دارای وسایل ابتدایی به چاپ برسانیم و این باعث شده انتقادهای زیاد از خوانندگانی دریافت کنیم که از کیفیت پایین چاپ آن ناخرسند اند.

با در نظرداشت این انتقادها و پیشنهادها، مجبور شدیم تا صفحات آن را از ۸۴ به ۵۲ تقلیل دهیم تا توانسته باشیم کیفیت چاپ را نسبتا ارتقا دهیم.

بی‌بی‌گل

بی‌بی عایشه مشهور به بی‌بی‌گل در شب ٢٢ سنبله ١٣٩٣ (۱۳ سپتامبر ٢٠١٤) در سن ٨١ سالگی با قلبی مملو از درد و اندوه جهان را وداع گفت. او از شمار مادران استثنایی و آهنینی بود که داغ از دست‌دادن شش فرزند جوان و آزادی‌خواهش، او را از پا نیانداخت و در سنگر دفاع از استقلال و آزادی چون کوه استوار ماند.

بی‌بی‌گل فرزندانش را با روحیه وطن‌دوستی، ایستادگی در برابر ستم و جهالت و ازخودگذر بار آورده بود. شش پسرش که روشنفکران مبارز و پیشرو بودند، در برابر نوکران روس و باندهای وحشی بنیادگرا رزمیدند و در این راه جان نثار کردند. از این میان، تنها توانست پیکر خونین کریم (١۳٤٢-١۳٦٢) را که در میدان نبرد مسلحانه علیه چاکران روس در پایگاه نظامی دره نور به شهادت رسیده بود، با دستانش به گور بسپارد. پنج فرزند شرافتمند دیگرش در گورهای نامعلومی یا از طرف رژیم پوشالی خلق و پرچم و یا هم از سوی باند فاشیستی گلبدین زیر خاک مدفون شده‌اند.

صفا احمد

صفا احمد نوجوان ۱۷ ساله‌ای بود که طمع تلخ فقر را چشیده و با شور و پشت‌کار می‌آموخت تا مصدر خدمت به مردمش گردد. روحیه و عشق‌ورزی او برای فردای بهتر چنان بلند بود که با سن کوتاهش همخوانی نداشت. اما با تاسف جنایت‌کارانی که با سلاح خوی گرفته، بالندگی مردم را در همه جا زیر کنترول خود داشته و صفای با همت را تحمل نمی‌توانند، فقط طی یک بگومگوی لفظی سرنوشت صفا را به خون یکسان می‌سازند، تا دیگر سرو آزاده‌ای قامت راست نکند.

صفا احمد (۲ سرطان ۱۳۷۶ – ۵ اسد ۱۳۹۳)، متعلم صنف یازده و از نوجوانان فعال «حزب همبستگی افغانستان» توسط سه فرد اوباش به قتل رسید. «حزب همبستگی افغانستان» شهادت این نوجوان بارسالت و آگاه را به خانواده و دوستان صفا و تمام اعضا و هواداران حزب تسلیت گفته، مصمم است تا اندوهش را به نیرو مبدل سازد.

بنابر خواهش تعدادی از دوستان، اعلامیه ایجاد «جبهه آزادی و برابری» را که متشکل از روشنفکران مترقی و پیشرو ایران است، به نشر می‌سپاریم. «حزب همبستگی افغانستان» تاسیس این جبهه را به تمامی دست‌اندرکارانش تبریک گفته آرزو می‌کند این دوستان در عمل قدم‌هایی علیه دستگاه پوسیده و مستبد آخندی در ایران برداشته مردم ستمکش و به‌جان‌رسیده آن کشور را در راه رسیدن به آزادی، دموکراسی و عدالت یاری رسانند:

یوسف رشیدی

برای آنان که می‌خواهند آزادی را تنفس کنند تنها یک مجرا باقی مانده‌است: انقلاب. درحالی‌که باندها و نیروهای مرتجع و جنایت‌کار، سراسر منطقه را به خاک و خون کشانده‌اند، متاسفانه مردم آزادی‌خواه در پراکندگی، یاس و ناامیدی روزافزون به سر می‌برند. از آنجایی که ماهیت استبدادی حکومت جمهوری اسلامی در قوانین اسلامی آن نهفته‌است و جنایت و استبداد شرط بقای آن، پس این حکومت را نمی‌توان با اصلاحات قلب ماهیت کرد. تجربه نشان داده‌است که هرگونه تحرک و تلاشی مانند قیام توده‌ای بعد از انتخابات ۸۸ که افق انقلابی را پیش روی نداشته باشد به شکست، یاس و ناامیدی متعاقب مردم خواهد انجامید. هیچ راه میانبری جز سرگونی انقلابی جمهوری اسلامی پیش روی مردم نیست و وظیفه تمامی فعالین سیاسی آزادی‌خواه باید در جهت اتحاد و متشکل‌کردن مردم برای نیل به این هدف باشد. نقشه راه، نقشه سازماندهی مردمی از پایین، آموزش همه جانبه برای مبارزه مرحله به مرحله و ارتباط‌‌گیری با اقشار مختلف طبقه کارگر، در نهایت قیام مردمی برای سرنگونی حکومت مستبد جمهوری اسلامی است.

هموطنان آزاده!

چندیست که خون بی‌دفاعان ارگون و فلسطین جاریست و ما هر روز شاهد اخبار تکاندهنده این فجایع هستیم. ولی جهان در برابر جنایات هولناک طالبی و اسراییلی سکوت اختیار نموده و همچون نظاره‌گر خنثی بر اوضاع جنگ‌زده می‌نگرند. از آنجایی که مردم نگونبخت ما و خلق فلسطین سال‌ها است قربانی دسیسه‌های سازمان‌یافته دشمنان مشترک در راس امریکای متجاوز اند. بر ماست تا با حضور گسترده بر جاده‌ها و سایر اعتراضات وسیع، نقاب جنایت‌کاران را در هر کجایی که هستند، دریده و به حمایت بی‌دریغ قربانیان غزه افغانستان و غزه فلسطین، به پا خیزیم.

«حزب همبستگی افغانستان» که همیشه حامی مردم و زحمتکشان سراسر جهان بوده، اینک به مناسبت تقبیح قتل عام مردم پکتیکا و حملات وحشیانه رژیم منحوس صیهونیستی اسراییل بر خاک فلسطین، مظاهره‌ گسترده‌ای را در شهر کابل سامان بخشیده‌است.

بناً از تمامی هم‌میهنان گرامی صمیمانه تقاضا به عمل می‌آید، تا با حضور فعال و بسیج همگانی، مشت کوبنده‌ای را بر دهان دشمنان انسانیت کوبیده‌، خود را در اندوه و رزم بزرگ این بی‌دفاعان شریک سازید.

حزب همبستگی افغانستان

مکان تجمع: کنار مسجد شاه دو شمشیره
زمان: چهارشنبه، ساعت ۰۸:۴۵ صبح
شماره تماس: ۰۷۰۰۲۳۱۵۹۰


استفاده و بازنشر مطالب این سایت در صورت ذکر منبع آزاد است.
حزب همبستگی افغانستان | www.hambastagi.org